یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب کمونیست کارگری ایران: تهاجم وحشیانه به کارگران گروه ملی فولاد اهواز را محکوم میکنیم


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲٣ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱٣ ژوئن ۲۰۱٨


در پی تظاهرات و راهپیمایی هزاران نفره کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که اکنون بیش از دو هفته است ادامه دارد، روز گذشته ٢١ خرداد نیروهای گارد ویژه به تجمع کارگران یورش بردند و حدود پنجاه نفر از کارگران را دستگیر کردند. این یورش وحشیانه به صفوف کارگران، با ادامه اعتراض کارگران امروز پاسخ گرفت که شمار بسیار زیادی از کارگران در اعتراض و شعار دادن علیه حکومت شرکت کردند و خواهان آزادی کارگران دستگیر شده شدند. نیروهای جمهوری اسلامی امروز نیز به صفوف کارگران یورش بردند و ١٥ نفر از کارگران را دستگیر کردند. این تهاجم خشونت آمیز حکومتیان به صفوف کارگرانی که دستمزدهای پرداخت نشده خود و حقوق بدیهی خود را میخواهند، نه فقط باعث عقب نشینی کارگران نشد، بلکه کارگران با خشم و عصبانیت به اعتراضات خود ادامه دادند و راهپیمایی کردند و برای آزادی فوری دستگیر شدگان و عملی شدن خواستهایشان شعار دادند. مقامات استانداری و حراست فورا اعلام کردند که کارگران دستگیر شده بجز آنها که به دفاتر نمایندگان مجلس اسلامی حمله کرده اند آزاد خواهند شد و شماری را آزاد کردند. اما کارگران اعلام کردند که ما همه به دفاتر نمایندگان حمله کرده ایم و بیایید همه ما را دستگیر کنید. کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خواهان آزادی فوری همکاران دستگیر شده، پرداخت تمامی حقوقهای معوقه و پرداخت حق بیمه شان هستند که توسط مدیریت بالا کشیده شده است. کارگران همچنین از وضعیت بلاتکلیفی مالکیت شرکت و ناامنی شغلی شان در خشم هستند.

امروز خانواده های کارگران بازداشتی نیز به همراه جمعهایی از کارگران فولاد در مقابل مرکز پلیس مواد مخدر (که شماری از کارگران در آنجا نگهداری میشوند) تجمع کردند و با خشم خواهان آزادی عزیزانشان شدند. فضای اعتراض کارگران بر شهر اهواز و شهرهای اطراف تاثیر گذاشته است و بسیاری از مردم از این تجمع و اعتراض سخن میگویند. جمهوری اسلامی باید بداند که نه فقط با هزاران کارگر گروه ملی اهواز، بلکه با همه کارگران و مردم شریف ایران طرف است و کارگران رزمنده گروه ملی از حمایت و همبستگی و پشتیبانی وسیعی از جانب مردم برخوردارند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران اسامی ٣٢ نفر از کارگران دستگیر شده را به این شرح اعلام کرده است: حسن جاوید حمودی،.بیمان شجراتی، محمد نقی زادهریال، علی جماعتی، رحمان سمعک، کریم صیاحی، علی عقبه، علی طاهری، مصطفی زرگانی، بهزاد علیخانی، سید محمد موسوی، امیر شعبانی، سیدرزاق موسوی، هادی وائلی، فرزاد قراجی، یونس امیری، سید علی مرادی، نورعلی خان محمد، امیر حریزاوی، احمد عفراوی، حسین عفری، ابراهیم فارسی، محمد علاوی، سید جواد موسوی، علیرضا محرب، جواد اسکندری، علی دقاقله، ابراهیم برومندنیا، علی حزبئی پور، فیصل ساری، شاهین بابا احمدی و کاظم حیدری

تمامی کارگران بازداشت شده باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند و خواستهای کارگران باید فورا عملی شود. حزب کمونیست کارگری از مردم اهواز میخواهد به فراخوان کارگران برای حمایت از آنها،‌ به هر شکل که میتوانند از آنها پشتیبانی کنند. حزب خانواده های کارگران فولاد را فرامیخواند که در تجمعات اعتراضی کارگران فولاد با تمام قوا شرکت کنند و با تجمع و راهپیمایی در مراکز شهر و در مقابل ارگانهای دولتی، خواهان آزادی فوری دستگیر شدگان و رسیدگی فوری به خواستهای کارگران شوند. باید حکومت را از این تهاجم وحشیانه پشیمان کرد.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست