یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت تپه برای دومین روز متوالی تجمع کردند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۰ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژوئن ۲۰۱٨


بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران بازنشسته این شرکت که از آذر ماه سال ۹۵ بازنشست شده اند امروز بیستم خرداد ماه برای دومین روز متوالی دست به تجمع اعتراضی در مقابل دفتر مدیریت زدند و خواهان تحقق مطالبات خود شدند.

بنا بر این گزارش، این کارگران با گذشت نزدیک به دو سال از بازنشست شدن، هنوز موفق به دریافت کامل سنوات خود نشده اند و چکهایی که کارفرما بابت سنوات آنها صادر کرده است قابل وصول نیست.

اعتراض دیروز و امروز کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت تپه اولین اعتراض آنان نیست و این کارگران در طول نزدیک به دو سال گذشته بارها در اعتراض به عدم پرداخت سنوات خود دست به تجمع زده اند اما کارفرما تاکنون از تسویه حساب کامل آنان خودداری کرده و علاوه بر ایندسته از بازنشستگان که کارفرما همچنان از تسویه حساب کامل آنان سرباز میزند همچنین کارفرما حاضر به تمکین به بخشنامه ای از سوی دولت برای بازنشسته کردن حدود ۲۰۰ کارگر نی بر معروف به نی برهای خرم آبادی نیست.

این بخشنامه از سوی دولت با توجه به شرایط این دسته از کارگران برای بازنشستگی آنان در سال ۹۴ صادر شده است اما بدنبال خصوصی سازی شرکت، کارفرما از اجرای این بخشنامه برای بازنشسته کردن این دسته از کارگران به بهانه عدم الزام به اجرای بخشنامه در زمان دولتی بودن شرکت خودداری میکند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست