یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اتحاد جمهوریخواهان: انتقال سفارت امریکا به اورشلیم و کشتار معترضان فلسطینی را محکوم می کنیم!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۵ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱۵ می ۲۰۱٨


دولت ترامپ روز دوشنبه ۱۴ ماه مه ۲۰۱۸ سفارت آمریکا را به اورشلیم منتقل نمود و با نادیده گرفتن همه‍ی هشدارها درباره‍ی تاثیر این اقدام در دامن زدن به تنش و فلج نمودن هر گونه تلاشی برای دستیابی به صلح را، نادیده گرفت. همزمان با این انتقال، ده ها هزار نفر از شهروندان فلسطین تجمع نمودند و به اقدام دولت ترامپ اعتراض کردند. پاسخ دولت اسرائیل به تجمع معترضان در نوار غزه کشتن بیش از ۵۵ تن از آن ها و زخمی نمودن بیش از ۲۰۰۰ تن دیگر بود که بسیاری از آن ها با شلیک مستقیم سربازان ارتش اسرائیل کشته و زخمی شده اند.

انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم و به رسمیت شناختن آن به عنوان پایتخت اسرائیل مغایر با مصوبات سازمان ملل است. اقدام دولت ترامپ نقض آشکار قوانین بین الملی و تصمیمات تاکنونی شورای امنیت سازمان ملل در مورد مرزهای فلسطین و اسرائیل و حل و فصل اختلافات این دو، در جهت تشکیل دو دولت مستقل است. این اقدام بیش از پیش خصومت بین اسرائیل و فلسطین را تشدید خواهد نمود، دستیابی به صلح را دشوار تر خواهد ساخت و آب به آسیاب نیروهای مدافع جنگ و خشونت خواهد ریخت و منطقه‍ی خاورمیانه را بی ثبات تر، زمینه را برای ظهور و قدرت گیری دارو دسته هایی از نوع داعش و القاعده مهیاتر خواهد ساخت.

اتحاد جمهوریخواهان ایران انتقال سفارت ایالات متحده آمریکا به اوشلیم و کشتار شهروندان معترض فلسطین را محکوم می کند و عمیقا اعتقاد دارد که تنها راه تقویت صلح در منطقه تاکید جامعه‍ی بین المللی بر راه حل تشکیل دو کشور، وادار کردن اسرائیل به پذیرش قطعنامه های سازمان ملل و عقب نشینی از مناطق اشغالی از جمله بیت المقدس شرقی است. احترام به قوانین بین المللی، اجرای قطعنامه های سازمان ملل، تشویق طرفین مناقشه به بازگشت بر سر میز مذاکره و پرهیز از اقدامات یک جانبه تنها امکان رسیدن به صلح و اجتناب از جنگ و خونریزی بیشتر است.


هیات سیاسی اجرائی
اتحاد جمهوریخواهان ایران
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴ مه ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست