یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سه فعال کارگری بازداشت شده در سنندج آزاد شدند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۵ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱۵ می ۲۰۱٨


سه فعال کارگری بازداشت شده در سنندج با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، یدالله صمدی، امیر شهابی و آرمین شریفی (شریفه) سه فعال کارگری بازداشت شده در سنندج امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.
این سه فعال کارگری روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از پایان دوران بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بودند و امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ با تودیع قرار وثیقه موقتا تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شدند.

یدالله صمدی، دبیر سندیکای نانوایان و امیر شهابی، رییس سندیکای نانوایان دو فعال کارگری هستند که در تجمعات روز جهانی کارگر در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در سنندج بازداشت شدند و پس از ۱۴ روز نگهداری در سلول انفرادی اداره اطلاعات روز گذشته به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بودند.

گفتنی است پیش از این در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری برای یدالله صمدی قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر شد با این حال وی به صدور حکم بازداشتش اعتراض کرده بود.

آقای صمدی پیش از این نیز در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در تجمع روز جهانی کارگر در شهر سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
آرمین شریفی (شریفه)، دیگر فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران فصلی و ساختمانی شهرستان سنندج که از روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از احضار به دفتر اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد شده بود، روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از یک هفته بازجویی در اداره اطلاعات این شهر به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بود.

از اتهامات و دلایل بازداشت آقای شریفی کماکان اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است هرانا پیش‌تر گزارشی از انتقال این ۳ فعال کارگری بازداشت شده به زندان مرکزی سنندج منتشر کرده بود. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست