یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعلامیه ی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) در محکومیت کشتار مردم فلسطین در غزه


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۵ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱۵ می ۲۰۱٨


عشق آتشین بازگشت به سرزمین مادری
را نمی توان با گلوله کشت!

دونالد ترامپ و کابینه جنگی اش، با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، در میان دریائی از خون فلسطینیان، تیرخلاصی بر تلاش های صلح جویانه‍ی بین المللی زد. بنیامین نتانیاهو و متحدان بینادگرای یهودی کابینه اش، این اقدام دونالد ترامپ در هفتادمین سالروز اشغال سرزمین های مردم فلسطین را جشن گرفتند، به این امید که پروژه جهانی تشکیل دو دولت در سرزمین های فلسطین و اسرائیل را برای همبشه از دستور خارج کنند. اما آنها کورخوانده اند، مردم فلسطین و به ویژه مردم ساکن گتوی غزه، بزرگترین زندان روباز جهان، هفته هاست با مقاومت مدنی و سازماندهی مارش بازگشت، همچون قهرمانان یهودی گتوی ورشو، از حق آزادانه زیستن خود دفاع می کنند و به این سان با آغوش باز، آماج گلوله های مرگ آفرینان ارتش اسرائیل قرار می گیرند و جان خود را در راه آرمان آتشین بازگشت به سرزمین مادری فدا می کنند. آنها این درس را به بن گورین و تمامی آنها که تصور می کردند ظرف بیست سال مردم آواره‍ی فلسطینی فراموش خواهند کرد وطنی داشته اند، می دهد که وطن و سرزمین مادری فراموش شدنی نیست.

جنبش مقاومت مردم فلسطین و آرمان بازگشت به سرزمین مادری و زندگی در صلح در کنار دیگر مردمان این سرزمین، دوران سختی را از سر می گذراند. دولت آمریکا، نقش ظاهرآ بیطرفانه‍ی خود را به کناری نهاده و تمام قد در کنار نژادپرستان اسرائیلی قرار گرفته است و از این طریق حتی جنبش صلح طلبان، چپ گرایان و دمکرات های اسرائیل را نیز زیر فشار سنگینی قرار داده است. با شکست ناسیونالیسم عربی، اکنون دولت های عرب منطقه و بویژه خاندان سعودی و شییخ نشین های ثروتمند عرب، بیش از آن که مدافع آرمان مردم فلسطین باشند، در کنار آمریکا و اسرائیل قرار گرفته اند. برای عربستان و امارات متحده عربی، حتی اتحاد با آمریکا و اسرائیل برای مقابله جمهوری اسلامی در اولویت قرار گرفته است. حمایت مزورانه و فرصت طلبانه‍ی جکومت بنیادگرای اسلامی ایران از جنبش فلسطین نیز بیش از آنکه به این جنبش کمک کند، با تقویت جریانات بنیادگرای اسلامی در میان احزاب و سازمان های فلسطینی، بیش از پیش این جنبش مردمی را از اهداف خود دور می سازد.

جنبش مقاومت مردم فلسطین، اکنون به حساس ترین دوران خود رسیده است. این جنبش، تنها از طریق دست رد زدن به ناسیونالیسم از رمق افتاده و بورکراتیک و پشت کردن به بینادگرائی اسلامی یهود ستیز، می تواند با سازماندهی توده ای خود حول آرمان های صلح جویانه و عدالت طلبانه و در همبستگی با جنیش های صلح دوست، دمکرات و چپ اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه برای ایجاد شرایط زندگی مسالمت آمیز و صلح جویانه و شایسته حرمت انسانی مبارزه کند. روشن است شعارهای یهودستیزانه‍ی "نابودی اسرائیل" یا به "دریا ریختن مردم اسرائیل" و یا اخراج ساکنان سرزمین های اسرائیل یا فلسطین، از سوی هر نیروئی که باشد، به آرمان های مردم فلسطین کمکی نمی کند و بیش از هر چیز آب به آسیاب نژادپرستان اسرائیلی و بینادگرایان یهودی می ریزد. همانگونه که سیاست های نژادپرستانه‍ی دولت اسرائیل در شهرک سازی های غیرقانونی و مقاومت همه جانبه با حق بازگشت کلیه آوارگان فلسطینی و تلاش برای نابودی مردم فلسطین نیز همواره آب به آسیاب نیروها و جریاناتی ریخته است که نفرت مذهبی و بویژه یهودستیزی جنون آمیز را تبلیغ و سازماندهی کرده اند. این دو نیروی مرتجع و ضدمردمی در دو سوی جبهه، نفرت قومی و ملی در منطه‍ی ما را سازمان داده اند که در هر کشور آن ده ها و گاه صدها ویژگی قومی، مذهبی، فرهنگی و ملی وجود دارد و از این طریق زمینه ساز تنش دائمی در منطقه شده اند. تنها حضور نیروهای سازمانیافته‍ی آزادیخواه، صلح جو، طرفدار همزیستی مسالمت آمیز و معتقد به حق شهروندی برابر برای همه مردم این دیار می توانند به این وضعیت غیرقابل تحمل پایان دهد. این وظیفه سنگینی است که بیش از همه بر دوش تمامی نیروهای مترقی و چپ دمکراسی خواه و عدالت طلب تک تک کشورهای منطقه قرار دارد.

سازمان ما، سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) دفاع از آرمان های بر حق مردم فلسطین و بازگشت همه آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود و دفاع از زندگی مسالمت آمیز و صلج جویانه‍ی همه مردم ساکن اسرائیل و فلسطین در کنار هم را وظیفه خود می داند و از اقدام دولت ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که سدی در راه شرایط صلح آمیز است و اقدامات سرکوبگرانه دولت نژادپرست اسرائیل در به خاک و خون کشیدن مارش مدنی و مسالمت آمیز مردم فلسطین را بشدت محکوم می کند و آن ها را نشانه‍ی بربریت تمام عیار می داند. سازمان ما همچنین دفاع مزورانه و فرصت طلبانه‍ی حاکمیت جمهوری اسلامی از مقاومت مردم فلسطین و شعارهای یهودستیزانه و نفرت پراکنی دستگاه های تبلیغاتی اش را مضحکه ای چندش آور می داند و بر این باور است حاکمیتی که حق شهروندان یزدی برای نشاندن سپنتا نیکنام بر کرسی شورای شهر یزد را به رسمیت نمی شناسد و آپارتاید مرکب و تمام عیار جنسیتی، قومی و مذهبی را بر ایران حاکم کرده است، صلاحیت اخلاقی آن را ندارد که از آرمان مردم فلسطین دفاع کند زیرا اقدامات این حاکمیتِ مدافع آپارتاید مرکب، هیچ تفاوتی با اقدامات دولت نژادپرست اسرائیل که طرفدار آپارتاید قومی و نژادی است، ندارد.

سازمان ما در برابر عظمت مقاومت مردم فلسطین در گتوی غزه، بزرگترین زندان روباز جهان، که یادآور مقاومت قهرمانانه‍ی یهودیان لهستان در گتوی ورشو در برابر نازی هاست؛ در برابر شجاعت و رشادت زنان و مردان فلسطینی که زیر رگبارهای مرگ آفرینان اسرائیلی مارش مدنی و صلح جویانه‍ی خود را هفته هاست پی می گیرند، سر تعظیم فرود می آورد و از همه نیروهای آزادیخواه، صلح دوست، عدالت طلب و ترقی خواه منطقه و جهان می خواهد در کنار مقاومت مردم فلسطین و تلاش های صلح جویانه دمکرات ها و چپ گرایان اسرائیلی قرار گیرند و در برابر نیروهای مدافع بربریت مدرن و ارتجاع واپسگرا، صدای خود را بلند کنند.

تنها همبستگی مردم صلح دوست و عدالت طلب منطقه می تواند به این وضعیت پایان دهد!

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم
هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر با ۱۵ می ۲۰۱۸ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست