یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اتحاد بین المللی: معلمان دستگیر شده باید فورا آزاد شوند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٣ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱٣ می ۲۰۱٨


با فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان، روز بیستم اردیبهشت، معلمان در تهران و بیش از سی شهر و شهرستان، بار دیگر برای پیگیری خواسته های خود به تجمع اعتراضی دست زدند. معلمان گرد هم آمدند تا همچنان به وضع معیشتی غیر انسانی و تاسف آور خود، کیفیت پایین آموزش در مدارس و پولی و کالایی کردن آموزش توسط رژیم اسلامی سرمایه اعتراض کنند.

پاسخ رژیم به خواست معلمان بطور مشخص در تهران همان پاسخ همیشگی بود: هجوم، سرکوب و بگیر و ببند. از همان ابتدای تجمع معلمان تهران در برابر سازمان برنامه و بودجه ، نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به معلمان یورش بردند و بویژه زنان معلم را بطور وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار دادند. به گزارش کانون صنفی معلمان تهران در جریان این یورش افسار گسیخته ۱۵ نفر از معلمان ازجمله محمد تقی فلاحی، دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران، محمد حبیبی،عضو هیات مدیره، رسول بداقی بازرس کانون صنفی معلمان تهران و همچنین رحمان عابدینی عضو هیات مدیره کانون صنفی استان البرز، خانم عالیه اقدام دوست و روح الله مردانی از فعالان صنفی معلمان دستگیر شدند. به همین ترتیب محمد حبیبی که اخیرا با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده بود با ضرب و شتم توسط لباس شخصی ها به مکانی نامعلوم برده شد و سپس به دادسرای زندان اوین منتقل شد.

عوامل سرکوبگر رژیم برای آزادی بازداشت شدگان وثیقه ٥٠ میلیون تومانی در خواست کرده اند اما بازداشت شدگان حکم را نپذیرفته و همچنان در بازداشت بسر می برند.

بنا به گزارش ها در شهرهای دیگر، تجمع معلمان بدون خشونت پایان یافت. معلمان تجمع کننده در شهر مریوان با شنیدن خبر یورش به تجمع همکاران خود در تهران و دستگیری تعدادی از آنان، دو ساعت دیگر به اعتراض خود ادامه دادند و خواهان آزادی بی قید و شرط همه بازداشت شدگان شدند.

اتحاد بین المللی ضمن حمایت از خواسته ها و مبارزات معلمان، همراه با آنان تا آزادی بی قید و شرط همه فعالین کارگری و معلمان از جمله اسماعیل عبدی که در هیجدهمین روز اعتصاب غذای خود بسر می برد و دیگر معلم زندانی محمود بهشتی لنگرودی، به کمپین خود ادامه خواهد داد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
۱۳ مه ۲۰۱۸ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست