یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کنفرانس "مدیریت گذاراز جمهوری اسلامی" در لندن برگزار شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۶ فروردين ۱٣۹۷ -  ۱۵ آوريل ۲۰۱٨ کنفرانس دو روزه "مدیریت گذار از جمهوری اسلامی" در روزهای پایانی این هفته: شنبه ۲۵ و یکشنبه ۲۶ فروردین با حضور جمعی از مخالفان حکومت جمهوری اسلامی در لندن برگزارشد.

شهریار آهی، محسن سازگارا، علیرضا نوری‌زاده، مهرانگیز کار، عبداله مهتدی، عبدالستار دوشکی، فریدون احمدی و احمد رافت از جمله شرکت کنندگان در این گردهمایی دو روزه در لندن بودند. از ایران هم محمد نوریزاد، حشمت اله طبرزدی و هاشم خواستار در این کنفرانس به صورت دیجیتالی شرکت کردند. در جریان کنفرانس پیام رضا پهلوی قرائت و فیلم های ویدئویی سخنرانی طبرزدی و هاشم خواستار برای حاضران پخش شد.

بی بی سی در گزارش خود از این کنفرانس نوشت: ترتیب‌دهندگان این کنفرانس از تشکل اتحاد برای دمکراسی در ایران معتقدند حوادث دی ماه سال گذشته در ایران و نیز فشارهای بین‌المللی بر جمهوری اسلامی، فرصت بی‌نظیری را برای فروپاشی نظام فراهم آورده است که این گروه‌ها باید از آن استفاده کنند و با مدیریت دوران گذار از جمهوری اسلامی زمینه برقراری یک نظام دمکراتیک در ایران را فراهم کنند.

در این کنفرانس محس سازگارا یکی از سخنرانان در میان اظهارات خود درباره مدیریت گذار گفت: وقتی صحبت از مدیریت گذار می کنیم به این معنی نیست که یک جمع محدودی می خواهد بگوید «حالا من مدیرم و از فردا همه به من گوش کنید. اصلا چنین نیست. این کنفرانس هم آخر راه نیست؛ اول راهه.» وی تاکید کرد دوگانه سازی های داخل و خارج غلط است. سخنران دیگر مهرانگیزکار گفت اگر دوره گذاری در کار باشد مدیریت آن را باید به شورایی سپرد که هنوز شکل نگرفته است. وی با اشاره به رویدادهای جاری و از جمله اعتراض کشاورزان اصفهان تاکید کرد که ایران آماده تحول است. طبرزدی در پیام ویدئویی خود بر فقدان آلترناتیو تاکید کرد و گفت: «از این ناحیه ضربات سنگینی بر جنبش واردشده است». رضا پهلوی در پیام مکتوب خود با تاکید بر این نکته که «رویکرد حذفی به هرج و مرج منجر خواهد شد» خطاب به حاضران در کنفرانس نوشت: «بازسازی یک اتوریته دمکراتیک در شرایط هرج و مرج ناممکن خواهد بود. سنگ بنای چنین اتوریته ای باید از هم اکنون گذاشته شود.»


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست