یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آنگلا مرکل: آلمان در حمله نظامی به سوریه مشارکت نمی‌کند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲٣ فروردين ۱٣۹۷ -  ۱۲ آوريل ۲۰۱٨


صدراعظم آلمان مشارکت این کشور در حمله نظامی احتمالی به سوریه را منتفی دانسته است. مرکل در عین حال تاکید کرده است که آلمان همه ‌تلاش خود را برای مانع شدن از استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط دولت سوریه به کار خواهد گرفت.

به گزارش دویچه وله، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) در توییتر خود از حمله احتمالی موشکی به سوریه سخن رانده بود. این خبر واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت. ترامپ روز پنجشنبه اعلام کرد که هنوز زمان دقیق چنین حمله‌ای تعیین نشده است.

در همین رابطه، صدراعظم آلمان رسما موضع دولت این کشور در قبال این حمله نظامی را اعلام کرده است.
سایت خبری "تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز پنجشنبه ۱۲ آوریل با انتشار گزارشی به مواضع دولت آلمان در قبال حمله احتمالی آمریکا به سوریه پرداخته است.

حمایت از تصمیم و اقدامات شورای امنیت
بر اساس این گزارش، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در دیدار روز پنجشنبه ۱۲ آوریل با لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر دانمارک در برلین رسما اعلام کرده است که آلمان در صورت وقوع چنین حمله‌ای، در آن مشارکت نخواهد کرد. با این همه، او گفت که دست روی دست‌ گذاشتن هم جایز نیست و باید با اقداماتی نشان داده شود که استفاده از سلاح‌های شیمیایی غیرقابل قبول است. مرکل در همین رابطه تاکید کرد که اگر برداشتن گام‌هایی فراتر از اقدامات دیپلماتیک ضروری شود، آلمان از آن حمایت خواهد کرد.
آنگلا مرکل در عین حال تاکید کرد که آلمان از همه امکانات خود برای مانع شدن از استفاده از جنگ افزارهای شیمیایی بهره خواهد گرفت.
صدراعظم آلمان گفت که آلمان در این زمینه از تصمیم و اقدامات شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین فعالیت‌های سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست