یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران روی خط اعتصاب و اعتراض - دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۱ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱۲ مارس ۲۰۱٨تجمع کارگران راه آهن درود

* تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی بی‌سیم مقابل فرمانداری میبد
صبح روز یکشنبه ۲۰ اسفند،جمعی از رانندگان شاغل در تاکسی بی‌سیم میبد مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.
به گزارش یک منبع خبری محلی، حدود ۱۵ روز قبل، تعداد ۲۵ دستگاه بی‌سیم متعلق به رانندگان به بهانه تنظیم فرکانس از رانندگان تاکسی‌های بی‌سیم میبد گرفته شد.

* تجمع اعتراضی بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم همسان‌سازی حقوق وپرداخت نشدن مطالبات مقابل استانداری
روز یکشنبه بیستم اسفندماه،جمعی از بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد دراعتراض به عدم همسان‌سازی حقوق وپرداخت نشدن مطالباتشان دست به تجمع مقابل استانداری زدند.

* از سرگیری اعتصاب وتجمعات کارگران مجتمع فولاد وذوب آهن نطنز دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق
روز شنبه نوزدهم اسفندماه، کارگران مجتمع فولاد و ذوب آهن نطنز دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق اعتصاب وتجمعاتشان را از سرگرفتند.
به گزارش ۲۰ اسفند منابع خبری محلی، کارگران مجتمع فولاد و ذوب آهن نطنز روز گذشته در پی معوقات چندین ماهه خود برای چندمین مرتبه خط تولید را متوقف کردند.
مدیر عامل شرکت فولاد و ذوب آهن نطنز دو ماه پیش قول داده بود حق بیمه تامین اجتماعی کارگران پرداخت و حقوق بهمن و دو ماه حقوق معوق و در اسفند هم دو ماه حقوق معوق به اضافه عیدی کارگران را پرداخت کند که تا امروز فقط مشکل بیمه تامین اجتماعی کارگران حل شده، اما حقوق معوقه کارگران پرداخت نشده است.
ر پی تجمعات اعتراض آمیز کارگران مجتمع فولاد نطنز و ذوب آهن نسبت به حقوق معوقه روز یکشنبه فرماندار شهرستان ،اعضای شورای تامین و مسئولان کمیسیون کارگری شهرستان از این مجتمع بازدید کردند.

* دومین روز اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه ایران پوپلین
روز یکشنبه بیستم اسفندماه برای دومین روز متوالی، کارگران کارخانه ایران پوپلین به اعتصاب و تجمعشان در اعتراض به عدم پرداخت ٣ ماه حقوق، عیدی و حق سنوات ادامه دادند.
روز پیش از آن در اولین روز اعتصاب، عیدی کارگران و روز گذشته در دومین روزاعتصاب حقوق ماه های دی و بهمن پرداخت شد. اما حق بیمه کارگران کارخانه ایران پوپلین که از حقوشان کسرشده است کماکان به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است و ازپرداخت حق سنوات این کارگران هم خبری درمیان نیست.
حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شرکت ایران پوپلین رشت صبح روز گذشته برای دومین روز پیاپی در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه از حقوق و سنواتشان در مقابل درب ورودی این شرکت تجمع کردند.
کارگران در این تجمع در بنرنوشته هایی نسبت به نحوه مدیریت این شرکت اعتراض کردند. در این بنرها، نوشته شده بود:
«مدیران نالایق عامل بروز بحران در شرکت ایران پوپلین»
«مدیران شرکت ایران پوپلین زندگی می کنند کارگران شرکت گدایی می کنند»

* پنجمین روز اعتصاب و تجمع کارگران حوزه راه آهن شمال شرق شاهرود در اعتراض به عدم پرداخت حقوق، عیدی و مطالبات دیگر
روزیکشنبه بیستم اسفندماه برای پنجمین روز متوالی،کارگران حوزه راه آهن شمال شرق شاهرود (شرکت تراورس) به اعتصاب و تجمعشان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق، عیدی و مطالبات دیگر، ادامه دادند.
شنیده ها به نقل از کارگرانی که از بیم اخراج خواستار فاش نشدن نام شان بودند حاکی از این است که اعتصاب کارگران در محل کارشان در اعتراض به بی توجهی مسئولان و مدیران شرکت به خواسته های قانونی کارگران و بی توجهی به پرداخت معوقات و پاداش و عیدی کارگران از روز چهارشنبه آغاز شده و در حالی وارد پنجمین روز شد که هیچکدام از مسئولان شهرستان برای پاسخگویی در جمع کارگران حاضر نشده اند.

* کارگران کارخانه کاشی و سیرامیک حافظ شیراز در اعتراض به عدم پرداخت ١٢ ماه حقوق در دهمین روز اعتصاب خود در روز دوشنبه راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.

* تجمع اعتراضی کسبه ساختمان پلاسکو برای دومین بار طی یک هفته در اعتراض به ۱۴ ماه بلاتکلیفی با شعار "ملک مارو دزدیدن، ای مرگ بر اسرائیل" - دوشنبه ۲۱ اسفند.

* تجمع کارگران و پیمانکاران راه آهن دورود خرم آباد شرکت امیدپارس خاتم انبیاء در اعتراض به ۹ ماه عدم دریافت حقوق.

* ۲۱ اسفند ساعت ۸ صبح طبق فراخوان قبلی، ۳۲۰ نفر از کارگران راه آهن زاگرس در مقابل اداره اعتصاب کردند .این کارگران سه ماه است که حقوق نگرفته اند.

* اعتراض و اعتصاب کارگران شهرداری نظر آباد برای نگرفتن ۷ ماه حقوق.

منبع: کانال تلگرامی اتحادیه ی آزاد کارگران ایران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست