یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فراخوان انقلاب زنانه به بی حجابی جمعی و سراسری در ایران؛ ویژه کارزار دختران خیابان انقلاب


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۴ بهمن ۱٣۹۶ -  ٣ فوريه ۲۰۱٨


 تکثیر دختران خیابان انقلاب از یک طرف روحیه اعتراضی و سرنگونی طلبی مردم ایران را صد چندان و از طرف دیگر نگرانی و هراس حکومت زن ستیز اسلامی را از سرنگون شدن به همان میزان بالا برده است.
دوره انقلابی است، انقلاب آغاز شده مردم بسرعت رادیکالتر، وسیعتر و عمیقتر می شود. تکثیر دختران خیابان انقلاب در این دوره، مهر تاییدی بر این واقعیت زد که انقلاب ایران خصلت زنانه دارد، به این معنا که زنان به مبارزه علیه حکومتی استثمارگر که با قوانین اسلامی، زنان و کل جامعه را مورد توهین و تحقیرو کنترل قرار داده است، بر می خیزند و در صف اول مبارزه پیش می روند. به این معنا انقلاب ایران یک انقلاب زنانه است.
ادامه خیزش انقلابی جامعه خود را نشان میدهد، اینبار در کارزار دختران انقلاب و پیوستن مردان به این کارزار. زنان عامدانه مقابل مساجد و پایگاههای بسیج، حجاب از سر برمیدارند و تصاویر این اقدامات را علنی میکنند تا بگویند که نه تنها خواهان هیچ صلحی با این حکومت نیستند بلکه آمده اند تا به قلب نظام بزنند و اعلام میکنند که جمهوری اسلامی با همه جناح ها و باندهایش، و با تمام قوانین و فرهنگ استثمارگر، مذهبی، سنت زده، مردسالارانه و ضدانسانی اش باید برود. و اما حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی با بازداشت ده ها دختر خیابان انقلاب، با فرستادن ایادی خود به شبکه های اجتماعی جهت توهین به دختران خیابان انقلاب، جهت به لودگی کشیدن جنبش آزادیخواهی مردم، کارگران و مشخصا زنان ایران، و تلاش برای مرعوب کردن جامعه، تصور میکند می تواند جلوی این خیزش عظیم انقلابی را بگیرد. آخوندها و بسیجیان زن و مرد، با بالا رفتن روی سکو ها و حرکات لوده وار، و یا با اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی که پرچم زن ستیزی و جنایت علیه بشریت است، تلاش میکنند میتوانند مقابل این دریای جوشان آزادیخواهی را بگیرند. برخی از مسولین نظام در این دوره با شتاب گرفتن از هم اعتراف میکنند که طغیان زنان به دلیل فشار بیش از حدی بوده که حکومت روی زنان گذاشته و با این اعترافات قصد دارند جامعه را آرام کنند، غافل از اینکه کار از کارشان گذشته است.
اما امروز زنان مبارز و شجاع در ایران حتی از تکثیر دختران خیابان انقلاب هم گذر کرده اند و در شهرهای مختلف، در اماکن عمومی حجاب از سر برداشته و در فراخوان های علنی به زنان در ایران، تشویق به برداشتن حجاب از سر، و رها شدن میدهند. این فراخوان ها را باید حمایت و تقویت کرد؛ زنان انقلاب زنانه را وسعت میدهند، زنان نوید بخش رهایی از ظلم و ستم و سرکوب هستند.

انسانهای شجاع، انقلابی و مبارز ایران، بی حجابی را جمعی و سراسری پیش ببرید!
انقلاب زنانه همه شما زنان شجاع را به برداشتن حجاب، این پرچم بردگی و تحقیر زن و جامعه، فرا می خواند.
انقلاب زنانه همه شما زنان انقلابی را به بی حجابی جمعی و سراسری در شهرهای ایران، و تحمیل خواسته آزادیخواهانه زنان به حکومت اسلامی دعوت میکند و از همه شما مردان میخواهد که در حرکت های جمعی به حمایت از زنان ایران و حمایت از آزادی برخیزید.
انقلاب زنانه از همه شما میخواهد که خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط دختران انقلاب، بازداشت شدگان اعترضات سراسری و همه زندانیان سیاسی شوید.
تقویت مضاعف موج بی حجابی در سراسر ایران، و حمله بیشتر و وسیعتر و رادیکالتر به نظام زن ستیز اسلامی، نه تنها تضمین پیروزی انقلاب زنانه، انقلابی که زنان بهمراه دیگر بخشهای زحمتکش جامعه از پیشقراولان آن بوده اند، بلکه گامهای بلندی در راستای پیروزی انقلاب مردم ایران و سرنگونی جمهوری اسلامی است. حجاب شیشه عمر جمهوری اسلامی است و این شیشه ترک برداشته، در حال منهدم شدن است و خبر از سرنگونی این حکومت میدهد.

فعالین و تیم ادمینی انقلاب زنانه
۱۲ بهمن ۹۶
۱ فوریه ۲۰۱٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست