یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مادران پارک لاله: خواهان توقف سریع تمامی احکام ناعادلانه هستیم!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۶ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱٨


به منظور قانونی کردن پرونده سازی علیه منصوره بهکیش که شش نفر از اعضای خانواده اش را در دهه ی شصت به قتل رسانده اند و هنوز پاسخی مبنی بر چرایی و چگونگی این جنایت ها نداده اند، دادگاه دوم در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶ در شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب تهران با ریاست دو قاضی به نام های بابایی و مرتضی کیاستی و نماینده دادستان و وکیل جایگزین تشکیل شد. نظر شفاهی دو قاضی و نمایندگان دادستانی و وزارت اطلاعات در دادگاه، تائید حکم دادگاه بدوی برای ایشان بوده است. منصوره بهکیش در دادگاه بدوی در شعبه ۲۶ با قضاوت ماشاالله احمدزاده، در تاریخ۵ بهمن ۱۳۹۵ با دو اتهام "تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور"، به دلیل "تکرار جرم سال های گذشته"، به ۷ سال و نیم حکم اضافه زندان محکوم شده بود.

لازم به ذکر است منصوره بهکیش با همین اتهام ها در دادگاه تجدید نظر قبلی به تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۱، به ۴ سال زندان محکوم شده بود که شش ماه آن حکم تعزیری و ۳ سال و نیم آن حبس تعلیقی برای مدت ۵ سال بود که تقریبا این مدت پنج سال به پایان رسیده بود. اگر اتهام پرونده جدید این انسان آزاده و دادخواه به صورت رسمی به ایشان و وکیل اش ابلاغ شود، در مجموع یازده سال و نیم حکم زندان خواهد داشت که مایه شرم ساری تمامی نهادهای مسئول اجرایی کشور، به ویژه وزارت دادگستری و قوه قضاییه جمهوری اسلامی خواهد بود.

جهت اطلاع، مرتضی کیاستی، قاضی شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز نیز هست که او را مسئول مرگ حداقل ۴ زندانی سیاسی عرب به نام های طاها حیدریان،عباس حیدریان،عبدالرحمان حیدریان و علی شریفی می شناسند که پس ار تحمل شکنجه و اجباربه اعترافات دروغ تلویزیونی به دار آویخته شدند. او جزو ناقضان حقوق بشر معرفی شده و در سال ۱۳۹۲، به عنوان قاضی نمونه جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.

منصوره بهکیش در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲، طی نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رییس جمهور وقت حکومت اسلامی ایران، خواسته های حق طلبانه ای را مطرح کرده بود و پاسخ حاکمیت به فریاد او باید هم یازده سال و نیم حکم زندان باشد، زیرا می خواهند شفاف سازی کرده و پاسخگو و مسئولیت پذیر باشند، البته "نه پاسخگویی به مردم"، بلکه "پاسخگویی به سران حکومت "زیرا جمع کردن معترضان و حفظ نظام از جمله واجبات است. ( www.mpliran.net

چه گوییم که بیدادگری، عملکرد امروز و دیروز این حکومت سراپا فاسد و درغگو نیست. با این ساختاراستبدادی، سی و نه سال است که دست به گریبان ایم و بر شانه های مان سنگینی می کند، ولی خوشبختانه دوران رهایی از ظلم و بیداد فرا رسیده است و امروز فریاد رسای عدالت خواهی مردم شریف و آزاده ایران تن شان را به لرزه در آورده است. تردیدی نداریم که این بی عدالتی ها هیچ خللی در ایستادگی و دادخواهی منصوره بهکیش و همراهانش در جمع مادران و خانواده های خاوران و مادران پارک لاله و دیگر دادخواهان ایجاد نخواهد کرد و هروز مصمم تر از گذشته این راه را تا رسیدن به نتیجه پی خواهیم گرفت.

ما مادران پارک لاله، به عنوان صدایی از جنبش دادخواهی مردم ایران، خواهان لغو سریع احکام ناعادلانه و آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی در سرار زندان های ایران هستیم. ما می خواهیم که مجازات اعدام به سرعت لغو شود و خواهان محاکمه و مجازات تمامی آمران و عاملان جنایت های جمهوری اسلامی در دادگاه های عادلانه و علنی آینده هستیم.

ما به تمامی مسئولان جمهوری اسلامی ایران از صدر تا ذیل و تمامی مدافعان و توجیه کنندگان این ساختار استبدادی هشدار می دهیم، اگر این سیاست ها را ادامه دهند، دیری نخواهد پایید که مردم شریف و آزاده و دادخواه ایران، آن ها را در دادگاه های عادلانه، علنی و مردمی به محاکمه خواهند کشید و روزی باید پاسخ گوی تمامی این بی عدالتی ها باشند.

مادران پارک لاله ایران
۱۹ دی ماه ۱۳۹۶


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست