یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب کمونیست کارگری: با فضای نظامی و امنیتی در شهرهای کردستان مقابله کنیم


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۷ دی ۱٣۹۶ -  ۷ ژانويه ۲۰۱٨


با آغاز اعتراضات مردم در سراسر کشور علیه گرانی، بیکاری، فقر و فساد حاکمان، نیروهای نظامی جمهوری اسلامی شهرهای کردستان بویژه شهر سنندج را امنیتی و نظامی کرده اند.
طبق گزارشهای رسیده به ما، در سنندج نیروی زیادی در میدان اقبال، خیابان ششم بهمن، فردوسی، شاپور، سیروس، بلوار کردستان زیر پل ملاویسی، کمربندی آبیدر میدان گاز، میدان کوزه به شان، جلوی پارک کودک حضور دارند. یگان ویژه نیروی انتظامی، نیروی‌های کلانتری های سنندج، نیروی سپاه پاسداران، نیروی بسیج با لباس شخصی و نظامی در دسته‌های ده تا دوازده نفری و چوب بدست در تمامی خیابان‌ها رفت و آمد دارند. نیروهای سرکوبگر تا ساعت دوازده شب در میدان‌ها و خیابان‌های اصلی مشغول گشت زنی هستند.

مردم مبارز شهرهای کردستان!
جمهوری جنایتکار اسلامی با امنیتی و نظامی کردن شهرهای کردستان، عمق وحشت و ترس خود را از اعتراضات شما به نمایش گذاشته است. جمهوری اسلامی تنفر عمیق و نارضایتی توده ای مردم کردستان را طی ٤دهه گذشته تجربه کرده است. جمهوری اسلامی از ترس فرپاشی و پاکسازی نیروهای امنیتی و اداری توسط مردم کردستان، دست به میلیتاریزم و امنیتی کردن فضای سیاسی ــ اعتراضی زده است.
امنیتی کردن شهرها و حضور نیروهای نظامی و مزدوران محلی نشانه ترس حکومت جنایتکار اسلامی از شما مردم مبارز و انقلابی است. با همفکری با اتخاذ اقدامات عملی فضای امنیتی نیروهای مزدور جمهوری اسلامی را میتوان و باید خنثی کرد.
از نیروهای سرکوبگر بخواهید از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی فاصله بگیرند و کارتهای مزدوریشان را آتش بزنند! از بسیجی ها در سطح سراسری بیاموزند و سرنوشت خودشان را از سرنوشت سرنگون شده حکومت اسلامی جدا کنند!
در محلات امکان برپایی اعتراض و تجمع را سازماندهی کنید. محلات را به کانون های اعتراض و تجمع تبدیل نمایید.
مردم کردستان، تجارب با ارزش و قابل اتکایی در مبارزه علیه حکومت اسلامی دارند. مردم در سه دهه گذشته به مبارزه شهری، با تجمع و راه پیمایی روی آورده اند. مردم شهرهای کردستان در دوماه گذشته متحد و یکپارچه به یاری و کمک رسانی به زلزله زدگان شتافتند. کاروانهای کمک رسانی مردم، حضور شما مردم مبارز و فعالین سیاسی ــ اجتماعی و مدافعین حقوق کودک درمیان آوارگان زلزله سرپل ذهاب و کرمانشاه، پیام نارضایتی از نظام حکومت اسلامی و حس انساندوستی عمیق شما بود.
با اتحاد و همفکری و با اتکا به تجارب مبارزاتی میتوانید فضای امنیتی و نظامی حکومت اسلامی را خنثی کنید!

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
١٧ دی ١٣٩٦
٧ ژانویه ٢٠١٧


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست