یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب حکمتیست (خط رسمی): زنده باد روز دانشجو!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۵ آذر ۱٣۹۶ -  ۶ دسامبر ۲۰۱۷


زده باد روز دانشجو!
دانشگاههای ایران، در تسخیر دانشجویان عدالتخواه و ضدجنگ

به مناسبت روز دانشجو، امسال بار دیگر دانشگاهها تریبون رساندن صدای محکم اعتراض میلیونی شهرندان در ایران بود! تریبون سراسری اعتراض به بی حقوقی مطلق طبقه کارگر، به ستم و محرومیت مطلق شهروندان در مناطق دورافتاده تر، به فقر و بی افقی دانشجوی محروم، به خصوصی شدن و پولی شدن امکان دسترسی به آموزش و نیازهای اولیه زندگی، به فساد افسارگسیخته حاکمیت، و به تبعیض و تحقیر تعمیم یافته جنسیتی بود! از این تریبون بعلاوه کیفرخواست قربانیان چهاردهه حاکمیت نیز به میان آمد!

مراسم روز دانشجو، شانزده آذر امسال، به دلیل تعطیلات، روزهای سیزده و چهارده آذر و در اکثر دانشگاههای سراسر ایران، در اشکال مختلف، سخنرانی و سمینار و تحصن و اجرای نمایشات متعدد، برگزار شد. مراسم امسال، نه یک مراسم فرمایشی و دولتی، که تماما یک سلسله مراسم دانشجویی بود که توسط جوانان رادیکال، عدالتخواه و ضدجنگ، برگزار شد!
باردیگر امسال به مناسبت شانزده آذر، دانشگاهها به تسخیر دانشجویان معترض و پرشور درآمد و از سنگر دانشگاه به سمت تبعیض و بی حقوقی، نابرابری و فقر، جنگ افروزی و فساد و سرکوب و عاملین آن، از همه طرف، تعرض شد!

در این روز، روحانی، دولت اعتدال، احمدی نژاد و جبهه اصلاحات، جرات نکردند از سنگر دانشگاه برای برگزاری مراسم دولتی و بهربرداری برای تسویه حساب های درونی خود، استفاده کنند! امسال روز دانشجو، به حکم دانشجویان درب دانشگاهها برروی حکومت و عوامل آن، بسته ماند و دانشگها ها تماما در تسخیر دانشجویان عدالتخواه و ضدجنگ درآمد.

این دستاورد را باید گرامی داشت! باید از آن محافظت کرد! باید آن را از تعرض نیروهای امنیتی، تحرکات تفرقه افکنانه و تلاش های وزارت اطلاعات و گماشتگان اش، مصون داشت.


حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست(خط رسمی)
١٥ آذر ١٣٩٦- ٥ دسامبر ٢٠١٧


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست