یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعلامیه مشترک: تسلیت به مردم ایران و آسیب دیدگان زلزله


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٣ آبان ۱٣۹۶ -  ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷


اعلامیه مشترک
تسلیت به مردم ایران و آسیب دیدگان زلزله
به یاری زلزله زدگان بشتابیم!

در شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان زلزله ای مهیب به قدرت ۷.۳ ریشتر بخش های وسیعی از مناطق غرب ایران و عراق را لرزند و موجب مرگ صدها نفر و زخمی شدن هزاران تن گردید. به گفته مسئولین شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه، پس از زلزله اصلی بیش از ۱۰۰ پس لرزه تاکنون اتفاق افتاده است. بنا به آخرین آمارها بیش از ۴۰۰ هم وطن کشته شده و بیش از هفت هزار زخمی گردیده اند. آمارها نشان می‌دهد که بیشترین کشته‌ها به سرپل ذهاب و بعد قصر شیرین مربوط می‌شود. سرپل ذهاب نزدیک به کانون زلزله بوده است.

اخبار دریافتی نشان می دهد هنوز بسیاری از هموطنان در روستاها زیر آوارند و ابعاد فاجعه به مرتب بیشتر آن چیزی است که جمهوری اسلامی بازتاب داده است. کمک رسانی ارگان های حکومتی تناسبی با ابعاد فاجعه ندارد. کمبود جدی پزشک متخصص و پرستار در مناطق زلزله‌زده وجود دارد. مردم مناطق زلزله زده نسبت به کمبودها معترضند. تنها بیمارستان سرپل ذهاب تخریب شده و مجروحان در بیمارستان صحرایی و در هوای آزاد و بدون برخورداری از امکانات بیمارستانی تحت مداوا قرار گرفته‌اند. برق در سرپل ذهاب قطع شده و زلزله‌زدگان با کمبود آب آشامیدنی و سرپناه روبرو هستند.
ما ضمن اعلام همدردی با تمامی آسیب دیدگان زمین لرزه، کشته شدن هم وطنان را به مردم ایران و به ویژه خانواده آن ها تسلیت می گوئیم و خواهان بسیج نیرو و امکانات برای کاستن از میزان تلفات و امدادرسانی به مردم مناطق زلزله زده هستیم. ضروری است از تجربه زلزله بم و کمک  نهادهای مردمی برای یاری به زلزله زدگان بهره گرفت. در جریان زلزله بم نهادهای مردمی شکل گرفتند، به کمک زلزله زدگان شتافتند و علیرغم موانع ایجاد شده توسط حکومت گران، آن ها توانستند نقش موثر ایفاء کنند. ما از هم وطنان درخواست داریم به هرنحوی که مناسب می بینند به یاری آسیب دیدگان زلزله بشتابند. بدون تردید کمک های مردمی می تواند از آلام زلزله زدگان بکاهد.   

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
هیئت مسئولین کنشگران چپ
هیئت هماهنگی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ
۲٢ آبان ۱۳۹۶ (۱۳ نوامبر ۲۰۱۷)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست