یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تجمع کارگران سازمان پارکهای شهرداری آبادان ادامه دارد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۱ آبان ۱٣۹۶ -  ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷


دهها تن از پارکبانان و کارگران سازمان پارکهای شهرداری آبادان در پی عدم پرداخت ۸ ماهه دو سوم حقوق و ۲۰ ماه بیمه برای دومین هفته متوالی در مقابل شهرداری آبادان دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در دومین هفته از اعتراضات پاکبابان و کارگران سازمان پارکهای شهرداری آبان دهها تن از آنان در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

این کارگران از ۸ تا ۱۱ ماه پیش معوقات مزدی طلبکار هستند و حدود ۲۰ ماه است که از حق داشتن بیمه نیز محرومند.
یک فعال کارگری در رابطه با اعتراضات کارگران سازمان پارکها به گزارشگر هرانا توضیح داد “این کارگران به همراه مجموعه ای تقریبا ۲۵۰ نفری تجمعاتی اخیرا در مقابل فرمانداری آبادان داشتند. بعد از یک هفته تنها ۴ نفر آنها را مسئولین انتخاب کردند به عنوان نماینده بیکاران ابادان. بعد از چند روز دو تن از آنها که از کارگران بیکار شده شهرداری بودند بعنوان سرکارگر به کارشان اعاده شدند و دو نفر دیگر هم به محل های کار خود بازگشتند.”

این منبع مطلع در ادامه توضیح داد “جلسه ای در تاریخ ۱۱ ابان ماه در آبادان برگزار شد و این چهار نفر در این جلسه به عنوان نماینده بیکاران حضور داشتند. و همه مسولان شهر که به نوعی با امر اشتغال در ارتباط بودند و همینطور امام جمعه نیز حضور داشتند. اما همانطوریکه مشاهده میفرمائید مشکل حقوق و بیکاری همچنان پابرجاست”

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکت‌های پیمانکاری در شهرداری آبادان مشغول کارند و آنطور که منابع کارگری می‌گویند: مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در مجموعه شهرداری آبادان سال‌ها است که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی رو برو هستند.

در مقابل این وضعیت مسئولان شهرداری آبادان همواره این ادعا را دارند که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی امکان پرداخت به موقع مزد کارگران را ندارند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست