یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

افزایش محکومیت علی مزرعه به ۱۰ سال حبس پس از اعتراض


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۲ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱٣ اوت ۲۰۱۷


طی هفته گذشته علی مزرعه فعال سیاسی شهر اهواز که به اقدام علیه امنیت ملی متهم و در دادگاه اولیه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از اعتراض دادستان و محاکمه مجدد توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی مزرعه فعال سیاسی شهر اهواز، طی هفته گذشته توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به اتهاماتی امنیتی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

صدور حکم ۱۰ سال در حالی است که آقای مزرعه پیش تر از بابت این پرونده به ۳ سال حبس محکوم شده بود که با اعتراض دادستان روبرو شد و پرونده برای تجدیدنظر خواهی و رسیدگی مجدد تحت بررسی قرار گرفت.

آقای مزرعه هنگام خروج از ایران در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در مرز ارومیه توسط اداره اداره اطلاعات بازداشت شده بود. قبل از بازداشت او، بستگانش بنامهای “عبدعلی مزرعه” و “هاشم مزرعه” در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، بازداشت شده بودند.

علاوه بر افراد فوق در این پرونده دو تن دیگر بازداشت می شوند یک شهروند کرد که در مرز ارومیه به همراه “علی مزرعه” بازداشت می شود و یک شهروند اهوازی به نام “ر.سواری” که در همان ماههای اولیه با قرار وثیقه آزاد می شوند.

بعد از چند ماه بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات، دادگاه انقلاب شعبه ۴ اهواز به ریاست قاضی شمعونی سه متهم پرونده را محاکمه و برای هر کدام از آنها قرار وثیقه دو میلیارد و پانصد میلیون ریال صادر کرده است. خانواده “علی مزرعه” بدلیل عدم توانایی تهیه وثیقه فرزند آنها در زندان می ماند و بقیه با قرار وثیقه آزاد می شوند.

بعد از مدتی شعبه ۴ دادگاه انقلاب قاضی شمعونی ۳ سال حبس را برای علی مزرعه و برای بقیه هر کدام یک تا دو سال حبس صادر کرده است که بعد از اعتراض به حکم أولیه، دادگاه تجدید نظر بدلیل اعتراض دادستانی دوباره پرونده را به شعبه ارجاع می کند در این زمان قاضی شمعونی بدلیل رشوه خواری از شعبه عزل و هفته گذشته در همان شعبه به ریاست قاضی محمودی، “عبدعلی مزرعه” و “هاشم مزرعه” تبرئه و “علی مزرعه” به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به ۱۰ سال حبس محکوم می شود.

علی مزرعه هم اکنون در زندان شیبان (مجتمع حرفه آموزی اهواز) در شمال اهواز بسر می برد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست