یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سرنوشت نامعلوم شماری از فعالان اهوازی و نگرانی از شکنجه آنان


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۲ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱٣ اوت ۲۰۱۷


در أوائل تیر ماه سال جاری اداره اطلاعات چندین تن از فعالان عرب اهوازی را بازداشت و تا کنون از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

از #حمیدیه چندین تن از فعالان اهل سنت در اوائل تیرماه توسط اداره اطلاعات بازداشت شدند، هویت فقط چهار تن از آنها مشخص شده است:
منصور شاخی ۱۹ ساله، باقر عبیداوی ۱٨ ساله ،مرتضی ساعدی ۲۲ ساله، حمزه ساعدی ۲٨ ساله وافراد دیگری نیز با آنها بازداشت شدند که هویت آنان مشخص نیست.

بنا به این گزارش در ۱۶ تیر ماه ۱٣۹۶ محمد حردانی ٣۰ ساله از اهالی #ملاشیه توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت و او را به مکان نامعلومی منتقل کردند، محمد حردانی برادر عدنان حردانی که توسط نیروهای سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی غروب روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱٣۹۶ بدلیل درگیری مسلحانه با نیروهای سپاه پاسداران در خیابان ۱۶ منطقه ملاشیه کشته شد.

٨ مردادماه ۱٣۹۶ یک شهروند بنام حسین هلالی از اهالی کوت عبدالله که تحت تعقیب نیروهای اداره اطلاعات بوده است در اصفهان بازداشت و تا کنون از سرنوشت او خبری در دست نیست.

یک منبع نزدیک به خانواده های دو تن از بازداشت شدگان می گوید: خانواده بازداشت شدگان با مراجعه مکرر به مقامات قضائی و نهادهای امنیتی اما تا کنون هیچگونه خبر دقیقی از محل بازداشت این افراد به آنها داده نشده است و حتی پاسخی روشن درباره وضعیت آنها ندادند. این منبع أضافه می کند: خانواده های بازداشت شدگان نسبت به وضعیت جسمی آنها و أخذ اعتراف اجباری و شکنجه آنان نگران هستند.

گزارش از: کریم دحیمی 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست