یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دستگیری مجدد رضا شهابی از فعالین کارگری را قویا محکوم می کنیم!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۹ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱۰ اوت ۲۰۱۷


کارگران ایران و مردم آزادیخواه!

دیروز و امروز هفدهم و هیجدهم مرداد ۹۶، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، با صدور دو اطلاعیه همگان را مطلع نمود که رضا شهابی چهره شناخته شده و از اعضاء هیات مدیره این سندیکا، به دلیل اقدام دادستانی برای ضبط ملک وثیقه گذار، به تاریخ ۱۷ مرداد ۹۶ ، به زندان رجایی شهر فراخوانده شده است.

بر ما آشکار است که فراخواندن رضا شهابی به مانند فراخواندن اسماعیل عبدی دبیرکل سابق و عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران و یا محسن عمرانی، فعال صنفی معلمان و در همین راستا تشدید اذیت و آزار کارگران هفت تپه و دادگاهی نمودن دهها کارگر طی هفته های اخیر، همه و همه زنجیره بهم پیوسته ای از فشار و بازداشتن فعالان سندیکایی و صنفی از فعالیت برای احقاق حقوق خود و مانع تراشی در مقابل اقدام مستقل مبارزاتی کارگران است .

روند دستگیری و زندانی نمودن فعالین کارگری در طول سالهای حکومت جمهوری اسلامی به ویژه طی چند سال اخیر تسریع یافته است. فعالین کارگری در شرایط ممنوعیت تشکلات مستقل کارگری، به اعتراض به وضعیت نابرابر موجود بپا خاسته اند. هر روز شاهد دهها اعتراض و اعتصابات کارگری صنایع و کارخانجات مختلف هستیم. رژیم سرمایه جمهوری اسلامی از ترس فراگیر شدن این حرکتهای کارگری برای وادار کردن کارگران به سکوت و تمکین و درهم شکستن روحیه مبارزاتی آنان، فعال ترین و فداکارترین چهره های کارگری را به هر بهانه ایی به بند می کشد.
ما نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور، دستگیری مجدد رضا شهابی را به شدت محکوم می کنیم. نهادهای همبستگی بر این واقف هستند فعالین کارگری أی چون رضا جنبشی را نمایندگی می کنند که حتی زندان ، شکنجه و سرکوب بیرحمانه، نمی تواند أراده طبقاتی آن ها را متزلزل کند. باز گرداندن رضا شهابی به زندان این وظیفه عاجل را در مقابل ما قرار می دهد تا متحدا برای آزادیش تلاش نمائیم. و این مسئولیت را بر عهده همه ما می گذارد که به هر طریق ممکن از وی حمایت کنیم و صدای حق طلبی این کارگر مبارز را که به خاطر دفاع از حقوق و بهبود سطح معیشت و زندگی خود و هم طبقه ایهایش، سال هایی از عمر خود را در زندان بسر برده و اکنون به زندان برگردانده شده است به سازمانها و نهادهای کارگری جهان برسانیم. باید تلاش نمود در یک کمپین سراسری تمامی نهادها و تشکلهای کارگری در سطح جهانی را فراخواند تا متحدا خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر کارگران دستگیر شده گردند .
ما همچنین خواهان لغو احکامی که علیه دیگر فعالین کارگری و معلمان دربند صادر شده هستیم و خواهان آزادی بدون قید و شرط آنها هستیم.

زندانی سیاسی، کارگر زندانی آزاد باید گردد
نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست