یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چهار زندانی در خرم آباد و همدان اعدام شدند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۴ تير ۱٣۹۶ -  ۱۵ ژوئيه ۲۰۱۷


سحرگاه امروز، سه زندانی با اتهامات مربوط به جرایم “مواد مخدر” در زندان پارسیلون شهر خرم آباد اعدام شدند. همچنین هویت زندانی دیگری که روز یکشنبه در زندان همدان اعدام شده بود احراز شد. در هفته های اخیر تعداد پرشماری از زندانیان در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، سه زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در زندان پارسیلون “خرم آباد” اعدام شدند.
امیر خرم ابادی اهل نوراباد استان لرستان، متهم به حمل و نگهداری ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی از نوع “شیشه”، نجم الدین صفی پور اهل نوراباد واقع در خرم آباد. متهم به حمل و نگهداری ۱۳ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی از نوع “شیشه” که بیش از دو سال بود در زندان به سر می برد و محمد زیودار اهل زیودار استان لرستان که از بابت حمل و نگهداری مقدار نامعلومی مواد مخدر به اعدام شده بود هویت و جزییات اتهامات این سه زندانی اعدام شده است که توسط هرانا احراز شده است.

این زندانیان روز پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶، جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان پارسیلون شهر خرم آباد منتقل شدند.

همچنین بنابر آخرین گزارشات دریافتی روز یکشنبه مورخ ۲۱ تیرماه همزمان با صمد عبدلی، جوان ۲۶ ساله ای که هرانا خبر اعدام او را پیش تر منتشر کرده بود، زندانی دیگری به نام “ابراهیم سبزی” نیز اعدام شده است.

آقای سبزی متاهل، دارای یک فرزند خردسال، اهل هرسین از توابع استان کرمانشاه بود که سه سال قبل در پلیس راهی واقع در جاده کرمانشاه-همدان بازداشت شد و به اتهام حمل ۲ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی از نوع “شیشه” به اعدام محکوم شد.

یکی از نزدیکان آقای سبزی در گفتگو با گزاشگر هرانا ضمن تایید این خبر افزود “به ابراهیم گفته بودند در صورتی که قرآن حفظ کند مشمول عفو خواهد شد. نیمی از قرآن را تا زمان اجرای حکم در زندان حفظ کرده بود اما برخلاف وعده ها فرصت دوباره ای برای زندگی به او ندادند.”

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص در رابطه با محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست