یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حملات طرفداران روحانی به عارف


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۴ تير ۱٣۹۶ -  ۱۵ ژوئيه ۲۰۱۷


سخنان دیروز محمدرضا عارف و کنایه اش به روحانی منجر به پاسخ گویی هایی از سوی هواداران روحانی شده است. عارف که ریاست شورای عالی اصلاح طلبان را برعهده دارد، در سخنانی از روحانی انتقاد کرد و گفت که او پیروزی خود را مدیون اصلاح طلبان است و نباید نسبت به خواست های آن ها بی توجه بماند.

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی روحانی نخستین چهره دولتی بود که به اظهارات رئیس فراکسیون امید واکنش نشان داد. آشنا ذیل توییت عارف در مورد عدم سهم خواهی «گفتمان اصلاحات» نوشت: «درست است که گفتمان از جنس سهم خواهی نیست اما امان از سهم خواهی های افراد به اسم جریان.»

حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری نیز با انتشار مطلبی در کانال تلگرام خود نوشت: ره‌آوردوحدت درراه پیروزی،"آزادی،امنیت، آرامش وپیشرفت" بود؛ چه ضرورت دارد تبیین پیشاپیش نقش، پیشگویی ابرامی سهم، وپیش بینی خیالی حضور؟

عبدالله ناصری، مدیرعامل اسبق خبرگزاری ایرنا در دوره اصلاحات و همچنین عضو سابق شورای عالی اصلاح طلبان نیز آن چه سهم خواهی ها از روحانی می نامید، را اقدامی «اشتباه» توصیف کرد.
ناصری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «انتخاب» اظهار داشت: نکته ای که مهم است این است که اولا اصلاح طلبان یا هر جریان دیگری که بخواهد سهم خواهی کند، مسیر اشتباهی را رفته اند، اما آقای روحانی باید متوجه باشد که عقبه مدنی قدرتمند او چه مشخصات و چه خواسته هایی دارد. در دولت دوم آقای روحانی باید کارآمدی و انسجام را در دستور کار خود قرار دهد.
همچنین در ادامه تاکید کرد: هیچ اصلاح طلبی حق ندارد سهم خواهی کند یا همینطور هیچ اصولگرایی حق ندارد سهمی برای خود در نظر بگیرد.

صادق زیباکلام نیز ضمن انتقاد از اختلافات پیش آمده، گفت که ادامه ی چنین وضعی می تواند به شکست جریان اصلاح طلب منجر شود. وی همچنین گفت که در صورت ادامه فعالیت غیررضایت بخش شورای عالی اصلاح طلبان، جریان اصلاحات به تصمیمی جدید در این باره خواهد رسید.
او اظهار داشت: گمان نمیکنم که خود آقای روحانی منکر نقش اصلاح طلبان در موفقیت ایشان باشند. اما مسئله اساسی این است که جریانی که پیروزی آقای روحانی را رقم زده، یک جریان ائتلافی است، یک طیف و جبهه این پیروزی را شکل داده که شامل اصلاح طلبان از قبیل جبهه مشارکتی های سابق و کارگزاران، هواداران مرحوم آیت الله هاشمی، آقای خاتمی و طرفداران معتدل و میانه رو خود آقای روحانی.
زیباکلام با اشاره به اظهارات افراد در چند روز گذشته گفت: چون احزاب نیرومند و متشکل ملی نداریم و حوزه سیاست در ایران مقدار زیادی فردی است، این مشکلات و مسائل به وجود می آید. تا وقتی که احزاب نیرو مند، متشکل و سازمان یافته ملی به وجود نیایند این مشکلات را خواهیم داشت.
زیباکلام تاکید کرد: چندپاره شدن اصلاح طلبان سم است، رمز پیروزی ما در سال ۹۲، ۹۴ و ۹۶، تشکیل ائتلاف بود. اگر ائتلافی عمل نکنیم و آقای عارف و همراهانشان یک جریان شوند، کارگزاران یک جریان شوند، آقای خاتمی جریانی جدا شود و... در انتخابات مجلس در ۹٨ و ریاست جمهوری در ۱۴۰۰ شکست خواهیم خورد.
وی با اشاره به انتقادات از شورای عالی اصلاح طلبان اظهار داشت: ملاحظاتی وجود دارد که باعث میشود، تصمیمات شورای عالی اصلاح طلبان تصمیمات بسیار پخته و کاملی نباشد. اما به واسطه شرایطی که برای اصلاح طلبان وجود دارد، تصمیم گیری چندان ساده نبوده است. اما به صراحت میگویم، قطعا اگر این وضعیت ادامه پیدا کند و حجم انتقادات و ندانم کاری های شورای عالی زیاد و زیاد تر شود، مطمئن باشید به عنوان یک جریان دموکراتیک، بدنه اصلاح طلبان به یک جمع بندی و تصمیم دیگری خواهد رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست