یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کمپین مبارزه با فساد و بازگرداندن ۷۰۰ میلیارد دلار - قمر ناظمی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۷ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۱۷ می ۲۰۱۷


در سال اول ریاست جمهوری آقای روحانی وزیر مشاور و سخنگوی دولت آقای دکتر نوبخت در یکی از سخنرانی هایش به اختلاس ۷۰۰ میلیارد دلاری دولت پیشین اشاره کرد. ایشان در آن سخنرانی گفتند وقتی ما به دخل و خرجهای دولت پیشین و درآمدهایش از فروش نفت رسیدگی کردیم متوجه ترازمنفی ۷۰۰ میلیارد دلار شدیم یعنی برای این مقدار هیچ سندی وجود نداشت. معلوم نیست چرا دولت آقای روحانی با مشاهده این حجم بزرگ از فساد پیگیر این قضیه نشد و مستنداتش را به قوه قضائیه ارجاع نداد وچرا قوه قضائیه ما ساکت نشست و سکوت کرد.
باری چهار سال از آن تاریخ گذشت و موضوع تقریبا فراموش شده بود تا اینکه آقای جهانگیری در مبارزات انتخاباتی سال ۹۶ بار دیگر این زخم کهنه را گشود. او اظهارداشت که این مردم چه گناهی کرده اند که ۷۰۰ میلیارد دلار از دارایهای آنها را به یغما برده اند. چهار سال پیش صحبت های آقای نوبخت را جمع کوچکی شنیدند و رسانه ای نشد ولی اینبار این اظهارات در صدا وسیمای جمهوری اسلامی برای میلیونها نفر بیننده مناظره ها پخش شد. رقم ۷۰۰ میلیارد آنقدر بزرگ است که تصور آن برای همه سخت است اگر این عدد را در ٣۷۵۰ تومان که بهای فعلی یک دلار است ضرب نمائیم و حاصل ضرب را بر هشتاد میلیون جمعیت ایران تقسیم کنیم سهم هر یک از ما ایرانی ها ٣٣ میلیون تومان میشود که این بدان معنی است که از جیب تک تک ما ملت ایران ٣٣ میلیون تومان دزدیده شده است. قوه قضائیه ای که تهمت نشراکازیب و تشویش امنیت ملی را مثل نقل و نبات نثار روزنامه نگاران شریف ما میکند چرا آقای جهانگیری و نوبخت را به جرم نشر اکاذیب و تشویش امنیت ملی دستگیر و زندانی نمی کند مگر نه اینست که این بزرگواران از یک اختلاس بزرگ و تاریخی سخن گفته اند این مسئله یا درست است که باید قوه قضائیه با تمام قوا پیگیر آن می بود تا غارتگران این ثروت افسانه ای را شناسایی کرده و این مال را به صاحب آن که مردم ایران هستند باز گرداند ویا دست بکار شده وآنهایی که این دروغ بزرگ را به مردم گفته اند را دستگیر کرده و مجازات کند چون آنها با این خبر تشویش بزرگی را برای این مردم بوجود آورده اند مانند اینست که کسی از خواب بیدار شود و متوجه بشود شب گذشته دزد به خانه او زده و همه مالش را دزدیده اند.
پس سئوال ایجاست که چرا قوه قضائیه جمهوری اسلامی برای احقاق حق این مردم کاری نمی کند. این انفعال اوج درماندگی قوه قضاییه را برخ می کشد و در کل پاشنه آشیل این رژیم جنایتکار است.

مردم ایران
امروز فرصت طرح بزرگترین مطالبه ملی شما فرا رسیده است امروز باید همه یکدل و یک صدا در سرتاسر جهان این کمپین پر قدرت بین المللی را علم کنیم و جمهوری اسلامی را که در گوشه رینگ در حال تلو تلو خوردن است را از پای در آوریم. این جمهوری جهل وجنایت وفساد توان دفاع از خود را ندارد و در غرقاب پلیدیها دست و پا میزند ما نباید این فرصت تاریخی را از دست بدهیم. این کمپین به همه ما مربوط است این کمپین احقاق حق ملی است باید این مسئله را به یک تریبونال بین المللی تبدیل کنیم و دزدان بیت المال را به مردم معرفی کرده وحق مردم را از آنها پس بگیریم. این پول میتواند میلیونها شغل ایجاد کند و مملکت ما را با مدرن ترین تکنولوژی روز مجهز کند و ما را از لحاظ اقتصادی به قوی ترین کشور منطقه تبدیل کند چون جوانهای تحصیل کرده و جویای کار ما بزرگترین پشتوانه این بوست تاریخی هستند پس باید این مطالبه ملی را هرچه رساتر و قدرتمند تر در تمام دنیا طنین انداز شویم.

به امید پیروزی و سربلندی مردم ایران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست