یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارش هیئت برگزاری کنگره مشترک


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۶ ارديبهشت ۱٣۹۶ -  ۱۶ می ۲۰۱۷


خوشحالیم که به اطلاع شما دوستداران و علاقمندان وحدت چپ برسانیم که سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)، سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ و کنشگران چپ با همکاری و همفکری و پیشبرد مباجث حول مسائل نظری، برنامه ای، استراتژی سیاسی و الگوهای حزبی در چند سال گذشته، تصمیم به برگزاری کنگره مشترک برای تشکیل سازمان چپ دمکرات گرفته اند و برای پیشبرد این مھم، ارگانی متشکل از نمایندگان سه جریان بنام ھیئت برگزاری کنگره مشترک را تشکیل داده اند.

ما در دو ماه گذشته اقداماتی را برای برگزاری کنگره و پیشبرد فعالیت ھای مشترک سازمان داده ایم. از جمله تھیه طرح برگزاری کنگره، موضع گیری سیاسی مشترک، ھمکاری نزدیک در برگزاری برنامه اول ماه و تشکیل ارگان ھای ضرور برای برگزاری کنگره. در زیر به اختصار به بخشی از اقدامات می پردازیم.

۱- طرح برگزاری کنگره مشترک
ابتدا لازم بود که نقشه راه یا طرح ما برای برگزاری کنگره مشخص شود تا برپایه آن بتوانیم کارها را سازماندهی کنیم. طرح برگزاری کنگره تهیه و به تصویب رسید. طرح به موضوعات زیر پرداخته است:
ـ وظائف هیئت برگزاری کنگره مشترک
ـ اختیارات و کیفیت تصمیم گیری هیئت برگزاری کنگره مشترک
ـ چگونگی برگزاری کنگره
ـ مشارکت نیروهای سه طرف
ـ گروه های کار و چگونگی تشکیل آن ها

٢. موضوعات مهم تدارک کنگره
ـ تدقیق و تکمیل منشور
ـ تدقیق و تکمیل اساسنامه یا کاریایه سازمانی
ـ نام تشکل واحد
ـ آئین نامه کنگره

٣. تشکیل گروه های کار
برای اجرای طرح علاوه بر تشکیل هیئت برگزاری کنگره، تشکیل چند گروه  کار در طرح پیش بینی شده و حوزه کار آن ها در سه عرصه تعریف شده است:
الف) تدارک مضمونی با دو گروه کار تدقیق و تکمیل منشور، و گروه کار تدقیق و تکمیل اساسنامه و تهیه آئینامه
ب) تدارک عملی و فنی
ج) ارتباطات، تبلیغات و رسانه.

گروه های کار برپایه داوطلبی از هر سه طرف و توسط هیئت برگزاری تشکیل می شوند. هر یک از گروه های کار در حوزه کار خود در چارچوب طرح مصوب و تصامیم اتخاذ شده توسط هیئت برگزاری از حق تصمیم گیری برخوردارند. اما زیر نظارت هیئت برگزاری کنگره فعالیت خواهند کرد. هم چنین هیئت برگزاری در صورت لزوم می تواند گروه های کار لازم را تشکیل دهد.

برای تشکیل گروه های کار طرح جداگانه ای تهیه شده است که در آن به شیوه تشکیل گروه های کار، وظائف، حقوق و برنامه گروه های کار و رابطه آن ها با هیئت برگزاری کنگره مشترک را مشخص کرده است. داوطلبین برای گروه های کار مشخص و گروه ها در حال تشکیل هستند.

٤. مشارکت نیروها در کنگره مشترک
مشارکت نیروها در کنگره مشترک و چگونگی آن نیز از موضوعاتی است که هیئت برگزاری کنگره از طریق گزارش دهی منظم، تشکیل جلسات مشترک، نظرخواهی از اعضا، دعوت به مشارکت داوطلبانه در گروه های کار و همکاری با آن ها، ایجاد امکانات لازم برای ارائه نظر و پیشنهاد در مورد اسناد تامین خواهد کرد.

دعوت به مشارکت
این پروژه منحصر به سه نیروی گفته شده نیست. نیروهای چپ در داخل و خارج از کشور به مراتب فراتر از این نیروهاست. ما این نیروها و علاقمندان به تشکیل یک سازمان برنامه محور و تاثیرگذار چپ در سپهر سیاسی کشور را مورد خطاب قرار داده و آن ها را به مشارکت در روند تدارک کنگره و تشکیل سازمان واحد فرا می خواهیم.

امید است کنگره را با مشارکت هر چه وسیعتر نیروهای چپ برگزار کنیم و سازمان واحدی را پی بریزیم.

هیئت برگزاری کنگره مشترک
١٦ ماه مه ٢٠١٧


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست