یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیماری و بی خبری؛ وضعیت نگران کننده مجید اسدی در سلول انفرادی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ فروردين ۱٣۹۶ -  ۱۱ آوريل ۲۰۱۷


مجید اسدی، فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق، از پنجاه روز پیش در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد. آقای اسدی که از بیماری «التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش» رنج می‌برد، نیاز به مصرف روزانه دارو دارد با این حال در آخرین تماس از بدتر شدن بیماری‌اش خبر داده است. از اتهامات و دلیل بازداشت این فعال دانشجویی سابق کماکان خبری در دست نیست، این موضوع موجب نگرانی روزافزون خانواده آقای اسدی نسبت به سرنوشت فرزندشان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال گذشته ساعت ۱۰ شب در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای ورارت اطلاعات بازداشت شد.

وی پس از بازداشت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و از آن زمان تا کنون در سلولهای انفرادی این بازداشتگاه امنیتی تحت بازجویی به سر می برد.

یک منبع نزدیک به خانواده اسدی در مورد آخرین وضعیت آقای اسدی به گزارشگر هرانا گفت: “مجید دچار التهاب حاد ستون فقرات و دستگاه گوارش است و پیش از این تحت نظر پزشک بوده و بایستی هر روز دارو مصرف کند. در این مدت ۵۰ روز تنها سه مرتبه با خانواده اش تماس تلفنی کوتاه داشته که در آخرین تماس هم از بدتر شدن بیماری اش خبر داده است.”

این منبع مطلع همچنین افزود: “مجید در ماههای منتهی به بازداشت پیوسته به دنبال کارهای درمانی پدرش بود که مبتلا به سرطان کبد شده بود.”

نیروهای امنیتی در زمان تلاش برای بازداشت آقای اسدی علیرغم بیماری و ضعف جسمی پدر وی که به تازگی عمل پیوند کبد را انجام داده بود با او درگیر شدند و به پای وی آسیب وارد کردند.

بازداشت مجید اسدی در حالی صورت گرفته که به گفته نزدیکان وی، این زندانی سیاسی سابق در مدت بعد از آخرین آزادی مشغول به کار ترجمه و پژوهش با موضوع ادبیات بوده است. همین مسئله بازداشت این فعال دانشجویی سابق را پرابهام تر می کند.

لازم به ذکر است خانواده اسدی کماکان هیچ اطلاعی از وضعیت و اتهامات او نداشته و در چندین بار مراجعه به دادسرای شهید مقدس مستقر در زندان اوین نیز هیچ پاسخی دریافت نکرده اند.
مجید اسدی، فعال سابق دانشجویی در تاریخ ۱۸ تیرماه سال ۸۷ در مراسم هجده تیر بازداشت و به مدت ۵۲ روز در سلول انفرادی نگهداری شده بود.

حکم دادگاه بدوی وی در اردیبهشت ماه ۸۹ به وی ابلاغ گردید، که در آن توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. علی رغم درخواست تجدید نظر، بدون اینکه حکم نهایی به او ابلاغ شود، برای اجرای حکم به زندان فرا خوانده شد و از تاریخ ۱۳ مهر ماه ۹۰ تا خردادماه سال ۹۴ در زندان بود.

مجید اسدی فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی است و عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد را در کارنامه خود دارد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست