یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

خامنه ای: سال ۹۶ سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٣۰ اسفند ۱٣۹۵ -  ۲۰ مارس ۲۰۱۷


علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی سال ۹۶ را سال «افتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری کرد. او هر سال در پیام های نوروزی خود نامی به سال تازه آغاز شده می شود. آن چه تا به حال از این نامگذاری ها حاصل آمده، تکرار گاه و بیگاه آن از سوی مسئولین و خود وی بوده و نفعی به حال مردم نرسانده است.

به گزارش خبرگزاری ها خامنه ای سال ۹۵ را همراه با تلخی‌ها و شیرینی‌هایی برای ملت ایران دانست و با اشاره به برخی از مهمترین عوامل شادکامی ملت در سال گذشته، افزود: حضور پر شور و غیرتمندانه مردم در روز ۲۲ بهمن در پاسخ به بی‌احترامی رئیس‌جمهوری امریکا و همچنین اجتماع عظیم مردم در روز قدس نشان‌دهنده هویت و اهداف والای مردم ایران بود. وی گفت: با وجود آنکه همسایگان ایران و کشورهای منطقه دچار ناامنی اند، امنیت کشور در محیط پرتلاطم منطقه‌ای و بین‌المللی شاخص بسیار مهمی بود و ملت ایران در طول سال، «امنیت پایدار» را تجربه کرد.
خامنه‌ای تلخی‌ها و سختی‌های سال قبل را مربوط به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط دانست و افزود: من از وضع مردم مطلع هستم، بنابراین تلخی کام مردم به‌ویژه طبقه ضعیف را از مشکلات اقتصادی همچون «گرانی، بیکاری، تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و آسیبهای اجتماعی» با همه‌ وجود حس می‌کنم.
وی توجه به نام «اقتصاد مقاومتی» را به تنهایی موثر ندانست و درخصوص راه‌حل و علاج وضع کنونی، افزود: علاج، در تقسیم کردن اقتصاد مقاومتی به نقاط کلیدی و مهم و تمرکز همه همت مسئولان و مردم بر آن نقاط است و این نقاط کلیدی عبارت است از تولید داخلی و اشتغال بویژه اشتغال جوانان.

تاکید بر مشکلات معیشتی و فشارهای شدید اقتصادی بر روی طبقات ستمکش و فرو دست که هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند، در سخنرانی ها اخیر خامنه ای به نحو بارزی به چشم می خورد. به نظر می رسد او می خواهد بر موج روز افزون اعتراضات مردم به فقر و گرانی و نداری سوار شود و آن ها را به سود خود و جناح های مورد علاقه اش مورد استفاده قرار دهد. فعالان کارگری و صنفی هر چند نمی توانند به صراحت، اما به اشکال مختلف، نقش رهبر حکومت به عنوان عامل اصلی این وضعیت را مطرح می سازند. او همه ی اختیارات را در حکومت اسلامی به دست خود گرفته، اما مسئولیت نمی پذیرد و مشکلات بی شمار جامعه را به گردن برخی از زیردستان خود می اندازد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست