یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام نوروزی هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۹ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۹ مارس ۲۰۱۷


* سال نو را به سال مبارزه برای صلح، آزادی و عدالت تبدیل کنیم!

در آستانه آغاز سال ۱۳۹۶ و جشن نوروز، ما فدائیان خلق ایران (اکثریت) نوروز باستانی را به هم میهنان خود و همه مردم دیگری که نوروز را پاس می دارند شادباش می گوییم.

امید ما این است که شادی نوروز بر بیم ها و نگرانی های مردم غلبه کند. مردم ایران در شرایطی به استقبال نوروز می روند که امسال نیز حکومت جمهوری اسلامی پیام های امیدوارکننده ای برای سال نو به آنها نداده است.

سال گذشته، سال رسوایی ها در مورد درآمدهای نجومی مقامات حکومت از همه جناح ها بود. رقابت میان این جناح ها باعث شد تنها گوشه ای از غارتگری مقامات جمهوری اسلامی به اطلاع مردم برسد. او سال ١٣٩٥ را سال اقتصاد مقاومتی نامیده بود. اما بیشترین غارتگری ها در بخش هائی صورت می گیرد که به خامنه ای و بیت وی تعلق دارند.

مانند سال های پیش، حداقل دستمزد برای سال آینده بسیار پایین تر از خط فقر تعیین شده است. زحمتکشان ایران می پرسند چگونه یک خانوار می تواند با درآمدی در حدود ۹۰۰ هزار تومان در ماه از عهده مخارج روزافزون و کمرشکن معاش برآید؟

در حالی که دزدان و غارتگران از موقعیت خود برای هر چه فربه تر شدن سوء استفاده می کنند، قوه قضاییه و ارگان های سرکوب جمهوری اسلامی مانندسازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات مهمترین وظیفه خود را پیگرد و آزار کسانی می دانند که درباره این جرایم حکام اطلاع رسانی می کنند. در آستانه سال نو، شماری از روزنامه نگاران بازداشت شده اند. تنها گناه آنها این است که در برابر فساد ساختاری، رسوائی ها، تبعیض ها و نابرابری ها ساکت ننشسته اند.

حکومتی که به اذعان افراد خود میلیاردرهای دلاری را در صفوف خود جای داده است، به همان اندازه که دغدغه حفظ بساط زورگویی و چپاول را دارد، در برابر خطراتی که امنیت کشور را تهدید می کند بی مسئولیتی نشان می دهد. در حالی که دولت ترامپ کابینه جنگی تشکیل داده و به دنبال بهانه برای رویارویی با حکومت ایران است، مقامات ریز و درشت جمهوری اسلامی سرگرم دادن این بهانه ها به جنگ طلبان در حکومت ایالات متحده اند. آزمایش های موشکی سپاه، دخالت نظامی در سوریه و عدم اقدام به رفع تنش با سایر کشورهای خاورمیانه، زمینه را برای مداخله  از سوی آمریکا فراهم می کند. بسیاری از سیاست های حکومت ایران با مسئولیت در قبال صلح و امنیت در خاورمیانه مغایر است.

با توجه به مشی حکومتی که فقر را به ده ها میلیون شهروند ایرانی تحمیل می کند، به نقض حقوق بشر ادامه می دهد و سیاست هایش تنش زاست، تبدیل سالی که پیش روست به سال مبارزه برای صلح، آزادی و عدالت برای ایران، اهمیت یافته است. از میان جامعه سیاسی ایرانی، باید صدایی هر چه رساتر برخیزد که امید به صلح، آزادی و عدالت را در مردم ایران تقویت کند.

ما برای رساتر شدن این صدا می کوشیم. تلاش های سازمان ما برای بنیانگذاری تشکل واحد و نیز همکاری و مشاوره با سایر نیروهای سیاسی در اقدام برای صلح و دفاع از حقوق بشر، در همین راستاست. باشد که نوروز و سالی که فرا می رسد، امید را به دل ها راه دهد و لبخند را بر لب ها بنشاند.

هیئت سیاسی ـ اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)
۲٩ اسفند ۱۳۹۵ (١٩ مارس ٢٠١٧)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست