یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتراض بیش از ۸۰۰۰ نفر از علاقمندان عرفان حلقه به عملکرد صدا و سیما


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۹ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۹ مارس ۲۰۱۷


بیش از ۸۰۰۰ نفر از علاقمندان به محمدعلی طاهری و کنشگران عرفان حلقه در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما، نسبت به پخش برنامه حلقه شیطان از شبکه های سه و خبر سیما اعتراض کردند و خواستار فرصتی برای پاسخگویی به این مستند شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، معترضان در این نامه ضمن هشدار در مورد پیامدهای تبعیض رسانه ای، برخورد یکسویه و حذفی ، عواقب و مسولیت این امر را متوجه نهادهای امنیتی و صدا و سیما دانستند.

بیش از ۸۴۰۰ نفر از علاقمندان عرفان حلقه با امضا و انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس صدا و سیما از وی خواستند اجازه دهد آنان در یک برنامه زنده تلویزیونی حاضر شوند و نظرات خود را بیان کنند و نیز وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، مستند جوابیه تهیه شده توسط پژوهشگران عرفان حلقه که به صدا و سیما ارائه شده در همان وضعیت و همان شبکه ها ، پخش گردد.
امضاء کنندگان این نامه با بیان این که تصاویر منقطع و مطالب مطرح شده در برنامه “حلقه شیطان” هیچ سنخیتی با طب مکمل فرادرمانی، عرفان حلقه و بنیانگذار آن ندارد آن را سناریویی گزینشی بر اساس تفسیر به رأی اتهام زننده ( قرارگاه ثاراله سپاه ) دانستند که منجر به کاهش اعتماد مردم نسبت به صدا و سیما و تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

لازم به توضیح است محمد علی طاهری، علی رغم پایان محکومیت و برائت از کلیه اتهامات انتسابی و صدور قرار منع تعقیب قضایی در تیرماه ۹۵ با فشار قرارگاه ثاراله سپاه همچنان در زندان به سر می برد. وی اکنون به عنوان متهم در دادگاهی دوباره و با همان کیفر خواست تکراری قبلی در حال محاکمه است و امکان دفاع از خود در رسانه ها را ندارد. در چنین شرایطی سازمان صدا و سیما در هفته های اخیر در شبکه های مختلف خود اقدام به پخش برنامه ای به نام “حلقه ی شیطان” نمود که در آن به تخریب این زندانی عقیدتی و اندیشه های او مبادرت شد.

محمدعلی طاهری بنیانگذار فرادرمانی و عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام “توهین به مقدسات، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

محکومیت آقای طاهری در بهمن ماه ۹۴ به پایان رسید و در تیرماه ۹۵ از کلیه اتهامات انتسابی تبرئه شد و قرار منع تعقیب قضایی برای اورصادر گردید با این‌حال با اصرار بازجویان قرارگاه ثاراله سپاه، بیش از یک سال است که در بازداشت غیرقانونی به سر می برد.
با پایان روزهای اداری سال و پس از آن آغاز تعطیلات نوروزی وضعیت این زندانی عقیدتی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست