یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مصاحبه آن نشد که می خواستند
آیت الله بروجردی توسط مامورین امنیتی به سازمان صدا و سیما برده شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۵ شهريور ۱٣٨۷ -  ۱۵ سپتامبر ۲۰۰٨


مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران: صبح امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱٣۷٨ آیت الله سید حسین کاظمینی بروجردی، بدون اطلاع قبلی توسط مامورین امنیتی از زندان اوین به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی برده شد. و در حضور مامورین اطلاعات و دادگاه ویژه و جمعی از خبرنگاران روزنامه های دولتی از جمله روزنامه جام جم مصاحبه ای با ایشان صورت گرفت ولی ایشان حاضر نشد که پاسخهای دیکته شده و فرمایشی را بگویند و درعوض حقایق مهمی را در رابطه با شکنجه های خود و یارانش در بندهای مخوف اوین فاش نمودند و ضمنا ایشان سخنانی را در راستای براعتقادات خود مبنی بر جدایی دین از سیاست ، لغو مجازاتهای اسلامی و برقراری یک رفراندوم آزاد سیاستهای حاکمیت را به نقد کشاندند.
این عمل موجب خشم مامورین اطلاعات گردید و دوباره ایشان را به زندان اوین بازگرداندند. لازم به ذکر است که درنیمه رمضان ٨۵ در سحرگاه چنین روزی آیت الله بروجردی به همراه خانواده و جمعی از هوادارانش مورد هجوم مامورین گارد ویژه و نیروهای لباس شخصی قرار گرفت و از آن زمان تاکنون ایشان در زندان اوین تحت شکنجه های روحی و جسمی قرار دارد. گفتنی است ٨ تن از هواداران ایشان به نامهای مسعود سماواتیان، مهرداد سوری، حسن هریسچیان، محمدرضا صادقی، علی اربابی، علیرضا منتظرصاحب، مجید الستی و حبیب قوتی، هم اکنون در زندان اوین بسر می برند .
شایان ذکر است که اخیرا پزشک ایشان ، دکتر حسام فیروزی و سازمان عفو بین الملل و سایر نهادهای حقوق بشری ضمن ابراز نگرانی از وضعیت به شدت وخیم جسمی آقای بروجردی خواستار اجازه درمان به وی گردیدند که البته کوششهای وکلا ، خانواده و فعالان حقوق بشر تا کنون برای اخذ اجازه رسیدگی و تامین نیازهای پزشکی به شدت مورد نیاز آیت الله بروجردی به مداوای وی منتهی نگردیده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست