یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

درگیری نظامی ایران و آمریکا، سنگی بزرگ برای نزدن - ب. دیدار

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : امیر ایرانی

عنوان : همراهی کردن
آقای کیا گرامی در نظر ی که ارائه داده است دو راهکار تاکتیکی را مطرح می کند:
- یکی،همراهی کردن با اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل و فشار آوردن به روحانی برای برخورد با سیاست های خامنه ای و علنی کردن برخوردها با او؛
- دیگری، همراهی کردن با شعار های دلواپسان.
در رابطه با راهکارهای آقا کیا هرکس نظر خود را خواهد داشت و پاسخی را نیز خواهد داشت
اما
اگر بخواهیم به انگیزه ایده ی ایشان با حدس و گمان بپردازیم شاید چنین باشد که در پرداختن هم، کم وکاستی ایده ایشان برجسته شود.
می دانیم در برخورد با امریکا و غرب از همان ابتدا تضادی بین تأثیرگذاران و گردانندگان نظام حاکم برکشور - که هنوز جهان دو قطبی فرو نپاشیده بود- بروز کرد.
که مرگ آقای خمینی و برآمدن خامنه ای آن تضاد و آن کشمکش به گونه ای دگر خود را نشان داد. نمایندگی تفکر ارتباط با غرب و امریکا در رفسنجانی نمود یافت و مخالفت و مبارزگری با امریکا و غرب در لفاظی ها و عملکرد خامنه ای و دار و دسته ی خاصش نمود یافت.
که جالبست اخیراً موضوع تفاوت نگرش به امریکا در جلسه ای که رفسنجانی و خامنه ای در این مورد داشتند علنی شد:
رفسنجانی اعتراض گونه به خامنه ای و روش غرب ستیزی مخرب او -که یک غرب ستیزی هدفمندی را که برای بقای خودش و اهداف خودش پی گرفته است- مطالبی را به او می گوید و به او یادآوری می کند که این غرب ستیزی شما هزینه زیادی برمردم و کشور وارد کرده و می کند که در جواب، خامنه ای می گوید جواب روشم را به خدا می گویم و... که رفسنجانی می گوید با توجه به جایگاه قانونی شما روش شما حاکم خواهد شد و...
که با مرگ مشکوک رفسنجانی روش خامنه ای شکل دیگری بخود می گیرد
اما روش رفسنجانی با توجه به بودن همراهش روحانی برگرده ی خامنه ای سنگینی می کند و او ( خامنه ای ) در یک منگنه ی سختی گرفتار شده است.
که با یک همراهی و هماهنگی با اصلاح طلبان اصلی و اصول گرایان معتدل و معقول هر فشار برخامنه ای وارد شود او یک وادادگی عجیبی از خود بروز خواهد داد.
و چیرگی روش تنش زدایی روحانی می تواند شرایط مبازاتی را بگونه ای دگر رقم بزند.
اما نکته ای در مورد دلواپسان که ابزار دست خامنه ای هستند یکی از مأموریت آنان لوث کردن شعار های مردم است و اهداف دیگرشان رفسنجانی زدایی در بازی های درون حکومت است که این رفسنجانی زدایی دلواپسان مشروعیت دهی به روش غرب ستیزی
لفاظانه خامنه ای است. حذف دلواپسان، بسترسازی ایده های مبارزاتی تحولخواهانه را رقم می زند
همراهی با شعار های آنان مشروعیت دهی به روش های مخربشان است.
٨۹٨۴۴ - تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : محمد صحرایی

عنوان : نگران حمله نباشید .حمله ای در کار نیست
اعتقاد قلبی ام بوده و هست ،که امریکا به ایران حمله ی نظامی نخواهد کرد! از فردای بقدرت رسیدن اخوندها ! حزب توده برای ترساندن " تازه بقدرت "رسیده ها ،و کشیدن انها در صف " اردوگاه سوسیالیستی " با شعار "خطر حمله ی امریکا جدیست همه متحد شویم " در بوجود امدن این جو نقش داشته است.
حود اخوندها در راسش حامنه ای گفت که هیچ حمله ای نخواهد شد. در طول چهل سال ننگین ای حکومت ،خدماتی که این ها به منافع امریکا و اسراییل کرده ،هیچ حاکمیتی نمیتوانست بکند ،فروش میلیاردی سلاح به کشورهای عربی با ترساندن از هلال شیعه و دخالت های ج. اسلامی در کشورهای منطقه یک از خدمات این نظام است . ویا مظلوم نماییهای اسراییل در مقابل سیاستهای این نظام .!
انهایی که به بهانه تجزیه ایران خطر حمله امریکا را عمده میکنند در واقع شریک جرم این نظام هستند.بجای ان دخالتهای این نظام در منطقه ،سرکوب مردم و.. را عمده کرد
شاید در خلیج فارس چهار تا شلیک هوایی از دو طرف انجام بشه و امریکا دو قایق تند وی ایران را بزنه ،ولی وسعتی نخواهد داشت. بقول اصفهانی ها : تو انور جوی ،من اینور جوی ، فحش بده و فحش بستان،!!! اخونده خیلی زرنگ تر از این حرف هاست.بقول احسان نراقی :اخوندها کثیف ترین موجودات هستند.اگر خطر را جدی بگیرند بلافاصله دسته را بالا و شلوارها را پایین میبرند.دوستان نگران "حمله امریکا"مسایل دیگر را عمده کنند.گول سیاه بازی های نظام فقاهتی و ترامپ را نخوریم
٨۹٨٣٨ - تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : امیر ایرانی

عنوان : پاسخی
سرکار خانم منیره س!
- که ظاهراً تخصصی در امورات سینمایی و سناریونویسی هالیوودی باید داشته باشی-
از اینکه یادآوری کرده ای که پیروزی ترامپ به عوامل بسیاری بستگی داشته است
بابت این کشفتان و این یادآوری اتان بسیار بسیار سپاسگزارم!( خانم منیره س عجب کشفی کرده است! چطور به ذهن من نرسیده بود!؟).
باید گفت
یکی از شعارهای اصلی ترامپ "همه چیز برای امریکا" بود. که در این شعار، گونه ای از نژادپرستی خطرناک امریکایی نهفته است. در این شعار نژادپرستانه هر نوع حرکتی که باعث تحقیر اقتدار و قدرت امریکا شود ، این حرکت، عکس العمل وحدت گونه ای را در بخشی از امریکاییان بر می آفریند. که با توجه به نوع دمکراسی امریکایی، جامعه، عکس العملش را در انتخابات نسبت به عملکرد مجریان نشان می دهد و مجریان خودشان را مقصر می دانند که رقبای سیاسی از این موضوع و حساسیت جامعه ، نهایت بهره برداری را خواهند برد و ...
موضوع گرفتاری و تحقیر ده ملوان حرکتی بود که ترامپ بهره برداری خاص خود را از آن برد و...
موضوع ملوانان را از این جهت، از نوشتار هموطن ب. دیدار برگزیدم و به آن پرداختم چون بر داشتی چنین داشتم:
ایشان(دیدار) با مطرح کردن آن ، بگونه ای مسببین اصلی در بازی های حاکمیت را می خواهد به حاشیه براند و... که این روش ایشان با توجه به تجربه های تاریخی که هر گاه قرار بر تعاملی با غرب و امریکا بوده بخش اقتدارگرا در پی به انحراف بردن موضوع تعامل بوده اند، روش دیدار پرسش برانگیز می شود.
و جالبست همین موضوع تحقیر ها که امریکایی ها نسبت به آن عکس العمل انتخاباتی نشان می دهند و ترامپ زمانی برای پیروزی خود از آن استفاده کرد اگر در موضوع کره شمالی ، ونزوئلا، ایران و برجام و جنگ تجاری با چین و اروپا چیزی بدست نیآورد و عملکردش باعث تحقیر امریکایی ها شود ممکن است توسط رقبای ترامپ علیه ترامپ بکار گرفته شود و او را به زمین بزنند. البته در لحظه آخر ممکن است ترامپ تیم جان بولتون را فدا کند و آنها را مقصر و حذف کند و...
نکته ای در رابطه با هالیودی بودن من که خانم دیدار به آن اشاره کرد باید گفت:
چیزی که من از هالیوود یاد گرفتم و به آن توجه داشتم کارهای ارزشمند زنده یاد والت دیسنی بود.
این فرد با وارد کردن کارتون و کارتون های خاص به دنیای نمایش توانست بچه ها را با حیوانات و دنیای حیوانات آشتی دهد و بگونه ای مروج حیوان دوستی در بین کودکان حتی بزرگسالان شد.
رامبو بازی و کارآگاه بازی در تخصص دیگران است و...
٨۹٨۲۱ - تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : منیره س

عنوان : باید از جنگ ترسید ولی
آقای ایرانی، پیروز ترامپ ناشی از مسائل گوناگونی بوده اما بدون شک تاثیر نمایش ملوانان دستگیر شده در رسانه ها نزدیک به صفر بوده. ترامپ باشعار بیرون آوردن نیروهایش از سوریه و ... و پایان جنگ و بالا بردن تولیدات داخلی و در یک کلام شعار دروغین "یو اس ای فرست" به قدرت رسید. شما واقعا معتقدید که جامعه غیر سیاسی و از عاام و جهان بی خبر امریکا، حساسیت ملی در این دارد؟ خیلی هالیوود نگاه کردید.
٨۹٨۰۰ - تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : کیا

عنوان : وقت درخواست از روحانی است!
یک گزینه برای اوپوزیسیون، پشت روحانی را سفت گرفتن واز ایشان خواستن تا مثلا رهبری را تظعیف کند و شاید کشور را به سمت یک انتخابات اساسی بردن است!.
گزینه دیگر اینست که هر دوجناح را مورد خطاب بگیریم و با بخش ظعیف دلواپسان هم گاهگاهی همشعاررشویم اشکال کجاست!؟
٨۹۷۹٨ - تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : امیر ایرانی

عنوان : هرسنگی، چه بزرگ و چه کوچک، برای نزدن اما باید از جنگ ترسید
در دی ماه ۱۳۹۴ ده ملوان امریکایی توسط یگان دریایی سپاه پاسداران به بهانه ورود به آبهای کشور توقیف شدند و در دنباله ماجراجویی مشکوک به جاسوسی، دستگیری امریکاییان به شیوه تحقیر کننده ای به نمایش درآمد که در همان دوره این پرسش مطرح شد:
با توجه به شرایط فعلی، این سپاهیان و دستوردهندگانشان در پی چه هدفی هستند؟
بعدا مشخص شد این تحقیر کردن، ابزاری بود برای پیروزی ترامپ.
در امریکا، جامعه امریکایی به این تحقیر شدن های ملی حساسیت خاصی نشان می دهند و عکس العمل نشان می دهد که ترامپ نهایت بهره را از این موضوع برد و...
با گذر زمان مشخص شد که چپاولگران خاصِ دلواپس بیت رهبری و دارو دسته خاصشان بدون برنامه کارهایی را انجام نمی دهند و...
باید گفت:
یک هماهنگی خاصی بین دلواپسان حکومتی و گروهی از اپوزیسیون خارج نشین و جنگ طلبان امریکایی حاکم بر امریکا مشاهده می شود که ممکن است این هماهنگی برپایه یک پیمان نوشته شده ای باشد و یا یک پیمان نانوشته ای باشد.
که این هماهنگی پرسش آفرین بوده و پرسش آفرین شده است.
٨۹۷٨۵ - تاریخ انتشار : ۲٣ ارديبهشت ۱٣۹٨       

  

 
چاپ کن

نظرات (۶)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست