یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

همکاری و همگرایی نیروهای چپ و کمونیست!
یک ضرورت عاجل!
- هلمت احمدیان

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : نسان نودینیان

عنوان : اگر رفیق هلمت مورد خاصی را به چالش میکشید بهتر بود
از این نوع نوشته های در ضرورت اتحاد چپ را بارها از رفیق هلمت دیده ایم و خوانده ایم. نکته تازه ای مطلقا دیده نشده. و سوال این است رفیق هلمت و حزب کمونیست ایران با تعدادی از سازمانهای دیگر از یکسال گذشته "الترناتیو سوسیالیستی" را سازماندهی و چند اطلاعیه مشترک هم دارند، عملا همگرایی و همکاری در این سطح برای ایشان و حزب کمونیست ایران جلو رفته.
سوال من این است چرا باید برای دهمین بار این مطالب بی پونکت نوشته شود. اگر رفیق هلمت مورد خاصی را به چالش میکشید بهتر بود. تکلیف ما روشن بود که جوابهای زنده و ابژکتیوی بنویسیم.
٨۹۷۷۰ - تاریخ انتشار : ۲٣ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : الف رستمی

عنوان : ملی و دمکراتیک
با تشکر از اینکه بحث اتحاد نیروها را با دیدگاهی تازه تقویت کرده اید.
با اینهمه،
۱- اتحاد سازمان یافته حول آلترناتیو سوسیالیستی یا به شکل عام تر انقلاب سوسیالیستی، در شرایط فعلی بدون تردید بی توجه به واقعیت های جامعه و تحلیل مشخص از اوضاع مشخص طرح شده و می شود. احزاب و سازمان هایی این آلترناتیو چپ‌گرایانه را مطح می کنند که در انزاوی بسیار شدیدی متاسفانه به سر می برند و شکل محفل های بسیار کم تاثیری را پیدا کرده اند. شاید برای همین هم اصل بزرگی و کوچکی سازمان های چپ و یا پایگاه اجتماعی و نفو‌ذ اجتماعی آنان را بی اهمیت خوانده اید.
بخش بسیار بزرگی از نیروهای چپ و در درجه اول نیروهای متشکل آن مرحله‌ی انقلاب را مرحله ملی دمکراتیک می دانند و نه سوسیالیستی. به نظر می رسد امر اتحاد نیروهای دمکراتیک حول این احزاب و سازمان ها شکل بگیرد و نه نیروهای دیگر.
۲-بزرگ ترین بخش از مبارزات اجتماعی کارگران، معلمان، دانشجویان، زنان و مالباختگان... و همچنین خیزش ضد رژیم و دمکراتیک دی ماه هم شکل شبکه ای داشته و دارد که بین مبارزات متشکل حزبی، سازمانی و نیروها و فعالان منفرد و توده های مردم پیوند معناداری را برقرار کرده و می کند. این واقعیت اجتماعی است. شما با حذف کردن شبکه و قرار دادن منفردها در مقابل متشکل ها و ساختن یک تضاد غیر واقعی، دامن زده اید که درست نیست.
کاملا درست و به جا به آلترناتیو راست و خطرات آن اشاره کرده اید که همه باید به آن حساس باشیم و با برخوردهای چپ‌‌گرایانه ای که ما را از جامعه دور می کند، آب به اسیابشان نریزیم. با آرزوی پیروزی
٨۹۷۵۲ - تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : فرهاد عاصمی

عنوان : اقتصاد سیاسی زمینه ایجاد اشتراک
اندیشه های طرح شده در مقاله سویه های بسیاری را از اشتراک میان چپ مطرح می سازد. از این زاویه مقاله شایان توجه است.
باوجود این نمی توان از نظر دور داشت که بدون جایگزین مشترک برای اقتصاد سیاسی امپریالیستی- اسلامی حاکم، زمینه واقعی برای اشتراک نظر و عمل چپ برای گذار ار نظام سرمایه داری وابسته ی کنونی و باز و نوسازی جامعه با جهت گیری سوسیالیستی ایجاد نخواهد شد. به نظر می رسد که بحث را باید در این زمینه متمرکز نمود.
٨۹۷٣۵ - تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱٣۹٨       

    از : کیا

عنوان : فشرده ،کوتاه و کامل!
ضرورت دارد حس میشود.
تلاش برای یک حکومت جانشین سوسیالیستی امکان پذیر است، اگر برنامه ریزی درستی شود.
٨۹۷٣۰ - تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱٣۹٨       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست