یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قضاوت عجولانه اپوزیسیون علیه مهدی خلجی و همسرش - عبدالستار دوشوکی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : مبهوت

عنوان : ترساندن از "هم سویی" !
اگر یک آدم دیوانه بگوید "ماست سقید است" یا "ذغال سیاه است"، آیا از ترس همسویی با او و متهم شدن به دیوانگی خواهیم گفت "ماست سیاه است" یا "ذغال سفید است"؟ اگر یک آدم فاسد و دزد پرده از روی یک رسوایی مالی بردارد و دست به افشاگری نسبت به شرکا یا رقبای خود بزند، برای هم داستان نشدن با او، افشاگری هایش را به زیر پرسش خواهیم برد؟
متاسفانه بخش بزرگی از این متن با این مغلطه آمیخته شده و ادعای بی طرفی نویسنده محترم هم مشکلی را حل نمی کند.
٨۹۰۴٨ - تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱٣۹۷       

    از : هوشنگ ب

عنوان : معیار چیست؟
مشکل آقای دوشوکی این است که در غرب زندگی می کند و متراژ قضاوت را معیارها و منش های غربی و دنیای دمکراتیک می داند. بعله با این محک و معیارهای دنیای پیشرفته حرف آقای دوشوکی کاملا منطقی و درست است. اما ایران یک کشور عقب مانده است. و طبعن این معیارهای روشنفکری در فضای چپاولگری ایران جایی ندارند. این مقاله بسیار خوب و منطقی به درد دنیای غرب می خوره. نه به درد ایران که دنیای دیگری است. از همه اینها گذشته. معیارها هم تغییر کرده. قدیما به ما می گفتند هرکسی دزدی بکنه میره جهنم. نمی دانستیم جهنم همان کانادا است.
٨۹۰۴۲ - تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱٣۹۷       

    از : حافظه تاریخ

عنوان : با حربه نغلتیدن به «پیشداوری» میتوان خیلی از مسائل را کتمان کرد! بسته برخ روز است
مرجان شیخ‌الاسلامی که سابقه روزنامه‌نگاری در روزنامه همبستگی و خبرگزاری ایرنا، مدیرعاملی خبرگزاری میراث فرهنگی و دو بار حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس دارد، در حال حاضر در کانون توجه بحث‌های پرونده فساد در پتروشیمی است. او در جلسات دادگاه به عنوان «شریک اصلی» رضا حمزه‌لو معرفی شده است.
او مالک ۵۰ درصد شرکت «دنیز» بوده که با سرمایه ۷۵۰ هزار لیر در شهر استانبول به ثبت رسیده است. ۵۰ درصد دیگر این شرکت را رضا حمزه‌لو داشته است.
مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۴(۱۶ ژانویه ۲۰۱۶) خانه‌ای به مبلغ دو میلیون و ۳۵۰ هزار دلار در واشنگتن‌دی‌سی می‌خرد و به همراه همسر دومش، «مهدی خلجی»، در آن اقامت می‌کند. می‌توان حدس زد که با توجه به سابقه خانوادگی و کاری خانم شیخ‌الاسلامی، خرید خانه‌ای به این مبلغ بدون استفاده از وام بانکی، (زیرا به نظر می‌رسد در آن تاریخ شرایط دریافت وام را نداشته است) احتمالا با درآمدهای حاصل از فعالیت او در عملیات دور زدن تحریم‌ها در پرونده «پی‌سی‌سی» ممکن شده است.
اگر قرار است که «رونمائی» برخی از دزدی ها و اختلاس گریها از جانب رژیم ضد ایرانی حاکم نادرست و «چوپان دروغگو» وار ارزیابی گردد تا دچار «قضاوت عجولانه» قرار نگیریم بنابراین بایستی منتظرظهور صاحب زمان باشیم تا درستی «اتهامات» را با مدارک باثبات برساند. تیمور بختیار هم زمانی در دستگاه حکومت پهلوی دوم صاحب مقام و جایگاهی خصوصا در ایجاد سازمان ساواک با کمک مستقیم موساد بوده است و بعدآ در خارج بعنوان مخالف آن سیستم برآمد که ذره ای از اعمالش کاسته نشد.
٨۹۰٣۷ - تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱٣۹۷       

    از : پویا تندیس

عنوان : تشکر از آقای دوشوکی
نه تنها علاقه ای به آقای خلجی و نظرات ایشان ندارم بلکه دراین ماجرا ایشان و همسرشان را بسیار مورد سوال می بینم ولی با تمام گفته های آقای دوشوکی موافقم. با این رفتار اپوزیسیون نه تنها شانسی برای اثرگذاری در تغییرات دمکراتیک در ایران نمی بینم بلکه حتی از جهاتی آن را در مقابل جنبش دمکراسی خواهی ایران می یابم. واقعا ما کار را برای بخش سایبری سپاه بسیار راحت میکنیم.
٨۹۰٣۵ - تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱٣۹۷       

    از : کیا

عنوان : بسیار عالی
انوقتی که اروپاییان می گفتند که ما وحشی هستیم حق داشتند!
اکنون هم هوچیگری را با انقلابی گری بدون تفکر و صبر و حوصله اشتباه میگیریم.
فرهنگ ما مریض است .
٨۹۰٣۴ - تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱٣۹۷       

    از : امیر ایرانی

عنوان : چادر چه کاربردی هایی دارد!
جالبست در این پرونده، دادستان حکومت برای نجات تمام متهمین نیز وارد شده است.
اینکه بخشی از خارج نشیان هم فعال شده اند که انحراف در فهم از این پرونده ایجاد کنند خودش پرسش برانگیز شده است!
اساس این پرونده مربوط است به تحریم ها و تحریم خواهان که بگونه ای پای تمام کاسبان تحریم حکومتی و حتی گروهی از غیر حکومتی و حتی خارج نشین را بمیان می آورد.
که باید گفت تحریم ها برای دلالان تحریم -که این مرجان خانم و آن آقای پژوهشگرش که تحریم خواهان خاصی شده اند- شغل شریف دزدی را آفریده بود و می آفریند.
البته ممکن است اینان منبع درآمدی هم برای گروهی از خارج نشینان نیز آفریده باشند.
البته این نکته درست است که این پرونده نباید محدود به این خانم شود
اما این خانم نشان داد که مظهر ریاکاری در نظامی است که به ظاهر توجه دارد
با چادرش آن کرد وقتی بدون چادرشد نشان داد با آن مال می توان زیر چادر پنهان شده را خوش منظر کرد. این شد حکایت استفاده از چادر در حکومت اسلامی
٨۹۰٣۲ - تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۶)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست