یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

متنی خطرناک تر از خود شاه! - بهزاد کریمی - بهزاد کریمی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : سرابی

عنوان : کمی دیر نیست؟
آقای کریمی گرانمایه! خوشحالم که شما هم به این نتیجه رسیدید. ولی فکر نمی کنید برای تجربیات و سن و سال شما کنی دیر بود؟ نشست و برخاست های مکرر و امضاهای مکرر شما با آقای شهریار آهی تا همین دیروز و پریروز ادامه داشت. همین آقای آهی که چند روز پیش در تلویزیون بی بی سی به همکاری با سی آی ای و مشاورت جناب رضا پهلوی اعتراف کرده و به علم اشاره آشکار به سلطنت طلبی خود تأیید کرد و به هزار زبان از محمد رضا شاه دفاع کرد. دقیقا شما با یک بیانیه رضا پهلوی منقلب شدید؟ عجب سیاسی کاران دور اندیش و با تجربه ای داریم!
٨٨۵۴۰ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۷       

    از : محمد ب

عنوان : غیر ضروری
آقای کریمی عزیز!

من با گفته های شما در این مطلب مخالفتی ندارم، اما تصور میکنم که این نوشته به جای اینکه افشاگری کند و ناسیونالسیم کور این جریان را برملا کند، باعث توجه بیشتر به اقای رضا پهلوی میشود؛ بجای اینکه به دیدگاه شما توجه شود، باعث محبوبیت بیشتر ایشان میشود. البته اگر این نوشته توسط یک نفر روزنامه نگار مستقل انجام میشود، بطور حتم تاثیر بیشتری داشت، تا از طرف شما که یک جریان سیاسی را نمایندگی میکنید. سیاست های جمهوری اسلامی و بی عملی نیروهای سیاسی جمهوریخواه چنان کرده است که سلطنت طلبان از موضع ضعف به در آمده و دارای ممنتوم هستند. در این شرایط تبلیغ منفی علیه انها به نفع انها تمام میشود. نیروهای سیاسی جمهوریخواه به جای درگیر شدن با سلطنت طلبان باید سیاست های خود را هم در رقابت با سلطنت طلبان و هم در رقابت با جمهوری اسلامی عرضه کنند و به دنیال جذب نیرو در میان نیروهایی باشند که از جمهوری اسلامی کنده میشوند. البته در صورتیکه سیاستی ارائه دهند!
٨٨۵۲۴ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۷       

    از : هموطن

عنوان : کدام کعبه!
آقای کریمی نوشته اید:
جامعه ایران در برابر این نظام ضد ملی، آزادی کش، دمکراسی ستیز و تبعیض بنیاد، نیروی سترگی از دمکراسی خواهان سکولار در دل خود دارد و پرورانده است که بر خرد بنیادی شهروندی ایستاده اند. اینان پایگاه اجتماعی جریان های باورمند به گذر از جمهوری اسلامی به مدرنیته، آزادی و دمکراسی هستند. بر این باید ایستاد تا ایران را بر نگین فردای آن ساخت و نه در دیروز اسیر دست یا سلطنت و یا دیانت و یا هر دو باهم.

بسیار عالی! اما بفرمائید مگر همین نتیجه گیری شما که حالا مرقوم کرده اید در زمان زنده یاد شاهپور بختیار توسط راست و چپ و مدرن و عقب مانده بر علیه وی به کار گرفته نشد؟
چه فرد یا گروهی می توانند ایران را با نگین آن بسازنند و چطور؟ بیآئیم به گونه دیگری برخورد کنیم. من نه سبطنت طلب هستم و نه مشروطه خواه! اما تجربه تاریخی به من می گوید در جهان امروز مرزبندیهای کمونیستی و امپریالیستی بشدت هم فرو ریخته و هم این که تحولات تکنولوژیکی چنان سریع و قدرتمندانه بیش می رود که تئوریسین های این دو قطب را با مشکلات زیادی در بیش بینی ها و برآوردهای خود و آینده نگری ها به چالش کشیده و در این میان چپ در کشورهای جهان سوم و ایران ما اگر در زمان سلطنت پهلوی دوم صد سال از جامعه عقب بود حالا این عقب ماندگی مرز طولانی تری را شامل شده است.
خاصیت چپ ایران مخالفت با هر پدیده ای است! در تمام بخشهای زندگی مان! چپ به خاطر دگماتیسمی که پیرامون خود کشیده دارای کمترین میزان از خلاقیت برای بهبود اوضاع و رهائی از جامه کهنه به لباس نو است. در هنر/ورزش/سیاست/اقتصاد/تکنولوژی و...وضعیت چپ این چنین است.
قصد من نقد مطلب شما نبوده اما نمی توان بر واقعیات دیگری چشم پوشید. با آرزوی موفقیت شما
٨٨۴۹۰ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست