یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

علیه فمینیسم اپورتونیست:
مسیح علی‌نژاد و حواریون او

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : peerooz

عنوان : تصحیح و پوزش
گرچه این مقاله از صفحه اول به بایگانی رفته است, جهت اطلاع مراجعین آینده, من در آخرین کامنت, اشتباهی را مرتکب شدم که موجب شرمساری ست و سر کار علیه نسرین ستوده را بجای لنگرودی, لنکرانی ذکر کردم. این اشتباه از آنجا ناشی شد که ایشان بیشتر به نسرین ستوده معروفند تا ستوده لنگرودی و من در کامنت هایم این نام را بکار بردم تا اصل گیلانی ایشان را در برابر اصل مازندرانی هایی قرار دهم که در این کامنت ها مورد گفتگو قرار گرفته بودند که در کشور "کثیرالمله" ایران, از دو ناحیه مجاور و از نظر اتنیکی بسیار به همدیگر نزدیکند و من نا خود آگاه این خطا را مرتکب شدم و بسیار متاسفم.
٨٨۵٣٣ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۷       

    از : گیله مرد

عنوان : به جناب پیروز
من در جواب شما و دو نفر دیگر در زیر با نظرشان خطاب به من حتی دو بار جداگانه کامنتهائی ارسال کردم که منتشر نشدند وگرنه پی میبردید که دچار چه اشتباهات فکری هستید. عجب سایت باحالیه اخبار روز که مجال گفتگو نمیدهد؟ یا شاید قرار است فقط نظرات نزدیک به خودشان روی سایت بیاید؟ بنابراین جناب پیروز بحث ما متاسفانه خفه شد و نمی تواند ادامه پیدا کند. در ضمن همشهری مبارز نازنینم خانم نسرین ستوده لنگرودی است نه لنکرانی. بجای دلخور شدن درست اندیشه کنید و صف خودتان را از رژیم ملاها جدا کنید نه آب به آسیابشان بریزید. نظر دادستان کل رژیم و عصبانیتش از این دیدار را حتما بخوانید که چقدر مشابه نظر شماهاست که به مسیح علینژاد انتقاد میکنید. همین! سخن کوتاه وگرنه همین کامنت هم منتشر نمیشه؟
٨٨۵٣۲ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : Cult
پس از صرف ده من قهوه و قلیان کسی نمی پرسد که فاتحه کیست؟ پس از این همه گفتگو, کسی از حواریون حتی ذکری از نام سرکار علیه نسرین ستوده لنکرانی نکرده است, تقدیر پیشکش. در حوالی ما به این میگویند Cult.
هرچه هست ".... چونکه فقط آلت تناسلی مذکر دارند "مرد" خطاب میشوند!" و "البته افزایش فشارهای آمریکا را بایستی مدیون فعالیت همین ایرانیهائی که در کاخ سفید رفت و آمد دارند" دانست و یا ".....از سر حسادت است نه اختلاف نظر. ......صف کشیده اند که کفش ترامپ و پمپئو را بلیسند.....". تا آنجا که به من و بسیاری دیگر مربوط است ممنون, "من نیم در خور این مهمانی" .

و این هم معنی Cult برا ی آنها که "در کاخ سفید رفت و آمد دارند" و احتیاجی به ترجمه ندارند:

a system of religious veneration and devotion directed toward a particular figure or object.

a misplaced or excessive admiration for a particular person or thing.
٨٨۵۱۷ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : ف فرشیم

عنوان : تشکر از باران آذرمینا
با تشکر از باران آذرمینا که حق مطلب را بیان کرده است.
٨٨۵۰٨ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : پولاد

عنوان : چرا به اصلاح طلبان امیدی نیست؟ (۲)
شاهد حرف من در کامنت قبلی از غیب رسیذ. ببینید حسین ذهباشی اصلاح طلب سابق چه می گوید: «‌‎دشمنی خیلی از اصلاح‌طلب‌ها با ‎مسیح‌علینژاد از سر حسادت است نه اختلاف نظر. سقف آرزوی خیلی‌هایشان مصاحبه یا گفتگو با رسانه‌های وابسته به سعودی است و حالا از اینکه می‌بینند یکی از کنار دست‌شان به جایی رسیده که با‌ وزیر خارجه آمریکا به تنهایی دیدار می‌کند،‌ دارند دق می‌کنند.» گفتم که این آقایان (وصد البته برادران اصولگرای ارزشی شان) صف کشیده اند که کفش ترامپ و پمپئو را بلیسند. تنها اختلاف شان هم بر سر نوبت در صف است.
٨٨۵۰۴ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : امیر ایرانی
با تشکر از جناب امیر ایرانی جهت کامنت مختصر و مفید ایشان در باره جنسیت. در این گفتگوهاست - نه در مقاله- که مطلب حلاجی میشود و نقص ها بر طرف میگردد. نشریاتی که کامنت نمی پذیرند و یا سانسور سخت دارند و کامنت های مخالف و منتقد را منتشر نمی کنند,"خود گوی و خود خندند" و "در جهل مرکب ابد الدهر بمانند".
٨٨۵۰۰ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : نکته های دیگر,
به فرض سرکار خانم مسیح علی نژاد از روی حب وطن پرستی و مبارزه خستگی نا پذیر جهت سقوط جمهوری منحوس اسلامی از راه دور, با وزیر امور خارجه ابر قدرت دنیا ملاقات کرده و توصیه های لازم را به ایشان نموده, و امید که جناب وزیر هم پذیرفته باشند, خب دیگر این سر و صدا و سور و سرنا و انتشار عکس ملاقات ظریف با وزیر امور خارجه جهت مقایسه برای چیست؟ که تنها من نیستم و دیگری هم همین کرده است؟ که حواریون از کوشش های خستگی نا پذیر آگاهی یافته و قدر دانی نمایند؟ یعنی همان کاری که ترامپ هر شب و روز با تویتر های متعدد برای نگهداری مشتاقان, نوید ادامه مبارزه با مخالفین را میدهد؟".

و یا اینکه اصلا ما ۳ -۲ میلیون نفری - که "طبق معمول سنواتی" سوراخ دعا را عوضی میگیریم - بجای پشتیبانی و قدردانی از علیا مخدره نسرین ستوده لنگرودی و دیگران, شب و روز در اینترنت "لایک" میزنیم و قربان صدقه میرویم در خطا ایم و این ربطی به سر کار خانم علی نژاد ندارد! ایشان وظیفه خود انجام میدهند!
٨٨۴۹٨ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : امیر ایرانی

عنوان : زن، زن است و مرد، مرد. مردانه دانستن کار ارزشمند یک زن نشان از نگرش اشتباه به جنسیت است
جناب گیله مرد خطبه ای را با غرایی خاصی قراء کرد و گفت
ترامپ چه کرد و چه خواهد کرد و ما چه باید بکنیم و با همراهی با او چه خواهیم کرد.
که پرداختن به در خواست ایشان هم وقت می خواهد و هم دل و دماغ خاص که خیلی ها به این خواسته ها به دیده یک لطیفه می نگرند.
فقط می توان گفت وقتی ترامپیان افراد خاصی را برمی گزینند با انتخابشان پیامشان را هم می دهند و می گویند زیادی به من و ما دل نبندید که چیزی عایدتان نمی شود. بگذریم.
نکته ای در مورد مرد بودن یک زن
جنسیت هر فرد نه برای او افتخار می آفریند و نه سرشکستگی.
نوع کردار و گفتار است که ارزش زن بودن و یا مرد بودن را می آفریند.
اگر یک جنس مادینه یک کار ارزشمندی را انجام می دهد دیگر اتلاق زن به این جنس مادینه، نشان از افتخار مندی است. که باید مواظب بود بخاطر کار ارزشمند به زن نگویم او یک کار مردانه انجام داده و او یک مرد است.
که این گفته نشان از دیدگاه جنس پرستانه است؛ که این رفتار تناقض پیدا می کند با ادعاهای مدافعیت از زن و ارزشمندی او.
٨٨۴۹۵ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : jalal m

عنوان : به حواریون خانم علینژاد
جناب گیله مرد چرا جو سازی می کنید.پیروز عبارت مربوط به تی ایجری را در گیومه آورده که نشان میدهد که وی چگونه دیدی به مسئله پوشش زنان دارد.مسئله استدلال های مقاله را رها کرده و طبق روش شناخته شده تان جنجال می کنید.این خانم به اصطلاح مبارز حقوق زنان تا آن اندازه بی پرنسیپ تشریف دارند که هر زمان براساس شرایط رنگ عوض کرده اند.آخر چگونه میتوان مدافع صادق حقوق زنان بود و در عین حال دست بدامن عنصر اوانجلست ضد زنی همچون ترامپ و پمپئو بود؟زمان زیادی از ملاقات باطبی با وزیر آزادیخواه آمریکا نمی گذرد.این حرکات تنها جزئی از سناریوی تنظیم شده یی استکه آشکارا در حال اجرا است.بوی کباب وبسیاری را آنچنان سرمست کرده که متاسفانه عنان اختیار از دست داده اند.
٨٨۴۹۲ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : مخالفت با مسیح علینژاد چرا؟
این کامنت را که برای سایت دیگری فرستاده ام, اگر اخبار روز اجازه دهد جهت اطلاع جناب گیله مرد و دیگران در اینجا نیز میآورم. کامنت در پاسخ به این سوال بود که "مخالفت با مسیح علینژاد چرا؟ " وپاراگراف آخر کامنت جهت احترام به پرسنده است که هم ولایتی و مدافع خانم علی نژاد میباشند و گرنه من معتقدم که علت عمده و اصلی مصاحبه و انتشار آن ناشی از فرصت جوئی و شهرت طلبی ست. ضمنا نکته مربوط به لوکزامبورگ جهت نقد دراز نویسی نوشته سرکار خانم زنگنه بود و جمله مناسب تری جهت نقل قول به نظرم نرسید. و از درازی اجباری کامنت عذر میخواهم.

عنوان مقاله:
مخالفت با مسیح علینژاد چرا؟
یکشنبه, فوریه ۱۰, ۲۰۱۹ - ۱۸:۲۲
peerooz ۱
The squeaky wheel gets the grease
در انگلیسی ضرب المثلی ست که در مورد ماشین آلات, " روغن و گریس, صرف چرخ جیر جیر کن و غژ غژ کن میشود". یعنی به چرخ های دیگر که بی صدا و یا کم صدایند گریسی نمیرسد. و این باز گوی حقیقتی ست که خانم نسرین ستوده لنگرودی " عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از حقوق کودکان و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانیِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام" که در ایران مانده و با داشتن دو کودک خرد سال بارها زندان رفته و صدمه دیده و مبارزه کرده و میکند و حقوقی هم از رساله های معلوم الحال نمیگیرد,۲ تا ۳ میلیون طرفدار اینترنتی ندارند و تمام این افتخارات صرف کسی میشود که شب و روزش صرف "نبرد از راه دور میشود".

نه تنها این, بلکه در زمانی که آمریکا و اتحادیه اروپا و ناتو و کانادا و دولت های دست نشانده در آمریکای لاتین, همگی تشریک مساعی نموده اند که برخلاف تمام قوانین بین المللی حکومت قانونی ونزوئلا را سرنگون کنند و از همین دولت ها دعوت شده است که در کنفرانسی در باره ایران تصمیم بگیرند و خانم مریم رجوی معلوم نیست با کدام پول در خیابان های پاریس تظاهرات میکند, یعنی در دورانی که جهان خواری, نه در خفا بلکه شمشیر از رو بسته است, مصاحبه با [وزیر خارجه] رئیس جمهور این کشور که فقط محتاج توصیه های ماست! و با افتخار عکس این ملاقات را که گویی "فتح هرات" شده است منتشر میکنند, به قول همان انگلیسی ها Something is wrong somewhere. و این "چیز بد" ممکن است مثلا بدی در قضاوت, فرصت طلبی جهت شهرت و چیزهائی در این ردیف باشد.
٨٨۴٨٨ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

نظرات قدیمی تر

 
چاپ کن

نظرات (۲۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست