یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب چپ ایران (فدائیان خلق): راه حل بحران سیاسی ونزوئلا، گفتگو و توافق بین دولت و اپوزیسیون است!

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : کیا

عنوان : اینقدر بهم نپریم!
چپ چه بخواهد و چه نخواهد در داخل هوادارانی دارد که فعال هم هستند ‌،
انتظار موجزه هم نداشته باشید در موقع خود فعالیت ها رو میشه.
مهربانی و همکاری و فهم را باید تمرین کرد و اعصاب را آرامش داد.
اظهار نظر در مورد وقایع جهانی هم لازم است.
٨٨۴۰۰ - تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱٣۹۷       

    از : علیرضا .

عنوان : چپ
حزبی که هنوز از دفاع و پشت سر اصلاح طلبی شکست خورده حکومتی راه رفتن دست نشسته است. واقعا تاسف بار است. نمی دانم این حزب که کارش تنها صدور بیانیه است، چه کاری برای نزدیکی چپ با مبارزات مردم و تلاش برای همراهی با آن ها کرده است. اقای و خانم ها در حزب چپ ایران، نقش شما واقعا در جنبش مردم ایران برای دمکراسی و آزادی و عدالت چیست؟ پاسخ بدهید. کار شما به عنوان حزب چیست؟ چرا چپ ایران را می خواهید از چشم مردم بیاندازید؟
٨٨٣۹۹ - تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱٣۹۷       

    از : ب دیدار

عنوان : یکی به نعل یکی به میخ حزب چپ
در اعلامیه حزب چپ از گوایدو و طرفدارانش به عنوان اپوزیسیون نام برده شده است. حزب چپ به عمد یا سهوا فراموش کرده است که جریان گوایدو جریانی ارتجاعی و ضدانقلاب است. می شود از ضعف های دولت ونزوئلا انتقاد داشت اما نمی توان نسبت به جریان وابسته و ارتجاعی موضع گیری نداشت. اعلامیه حزب چپ ایران دخالت آشکار امپریالیسم در امور داخلی ونزوئلا را نادیده گرفته و تنها اشاره ای کم رنگ به نقش قدرت های بین المللی در آن کرده است. هنگامی که گوایدو خود را رئیس جمهور معرفی کرد سه دقیقه بعد از این اعلام دولت ترامپ آن را به رسمیت شناخت. مجموعه ای از کثیف ترین و ارتجاعی ترین دولت ها و شخصیت ها از اپوزیسیون ضدانقلابی و ارتجاعی ونزوئلا حمایت کرده و می کنند. به نظر می رسد احزابی که خود را چپ معرفی می کنند با موضع گیری منفعلانه در صدد هستند تا تمامی معضلات موجود را در دولت ونزوئلا پیدا کنند و نسبت به تحرکات ضدانقلاب سیاست سکوت را پیشه کنند. اعلامیه حزب چپ این ادعا را اثبات می کند.
٨٨٣۹۶ - تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱٣۹۷       

    از : م قربانی

عنوان : زندگی در عالم وهم و خیال
جالب است در مورد قضیه ای مانند زهرا نویدپور که مسله ای مربوط به امنیت نصف جامعه ایرانی است یک صدم واکنشی را که احزاب و فعالین چپ به قضیه ونزئلا نشان دادند را شاهد نبودیم. سیاست در عالم انتزاع می تواند به پیش برود ولی اینکه تاثیر آن در علم واقع چه خواهد بود آنرا تاریخ نشان خواهد داد. کوتاه آنکه، در به همان پاشنه قبلی می چرخد و هنوز هم مبارزه بر علیه امپریالیسم جهانی و متحد شدن با هر کس و ناکسی بر علیه غرب و آمریکا در عالم گیتی، اولویت اول و اصلی چپ می باشد.
٨٨٣۶۵ - تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : علیرضا ع

عنوان : درست
آقای باقرپور گرامی به نکات درستی اشاره کرده اید. ولی من به گوش شنوای این دوستان زیاد امید ندارم
٨٨٣۶۲ - تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : خسرو باقرپور

عنوان : نظر
انگار اظهار نظر و تمرکز بر هر موضوع فرعی برای مردم ایران، کار اصلی احزاب ایرانی شده است. شما بهتر است به تقویت پیوندهای خود با جنبش های اجتماعی مردم ایران بپردازید تا اینقدر به حاشیه رانده و با مردم ایران بیگانه نشوید. موضوعاتی که شما بر آن تمرکز می کنید و راه حل ارائه می دهید، موضوعات مرکزی ی مبارزه ی جاری مردم ایران نیست و موضوعاتی حاشیه ای است. شما بیشتر در عالم مجاز زندگی می کنید تا در حقیقتِ زندگی ی مردم. مردم هم دیگر با شما دارند بیگانه می شوند. احزاب ترقی خواه ایرانی و به خصوص چپ، که ستون های محکم تحولات اجتماعی باید باشند، لازم است پیوندی خردمند و راهگشا با جنبش های اجتماعی مردم ایران بیابند و برقرار کنند. اگر نکنند؛ بود و نبودشان فرقی با هم ندارد و سکان هدایت جنبش های مردم به دست نیروها و دسته جات شارلاتان و وابسته به بیگانه خواهد افتاد.
٨٨٣۵۴ - تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۶)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست