یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه سازمان فدائیان (اقلیت) به مناسبت چهل و هشتمین سالگرد سیاهکل و بنیان‌گذاری سازمان

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : هادی صدری

عنوان : اتحاد عمل رمز پیروزی
در این برهه از زمان که تاریخ میهنمان در لبه پرتگاه قرار دارد,همدلی,همراهی,وهمگرایی نیروهای فدایی ....باتوجه به اینکه درراستای زیر بنای فکری فداییان خلق وسنگ بنای اولیه آن همانا (مردم) میباشد....وچنانچه واقعأ انسان ومردم برای شما اهمیت دارد....ضرورتی انکار ناپذیر است.....زنده باد جبهه متحد فداییان خلق ایران...
٨٨۲۹٣ - تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱٣۹۷       

    از : سعید رضا

عنوان : باید یکی شویم اینان هراسشان ز یگانگی ماست
رفقای فدائی،
روزگاری بود که خمودگی، دلسردی و پسیفیسم کشنده ای جامعه ایران را در بر گرفته بود و توده های سرشکسته و سرخورده از ناکامی های سیاسی پس از کودتای مرداد ۳۲ نیاز مبرمی به تحرک و جانفشانی حداکثری، برای باز شناخت قدرت واقعی خود داشتند. در آن دوران بنیان گذاران فدایی با درک لنینی از وظایف پیشاهنگ انقلابی اعلان نمودند که: "وظیفه پیشاهنگ فقط این نیست که دراوج جنبش های خود انگیخته توده ها نقش رهبری را بعهده گیرد. وظیفه پیشاهنگ این است که در دوران رکود جنبش، تاکتیک هایی برگزیند که به حالت خمود و تسلیم پذیری توده ها غلبه کرده وشور و شوق مبارزه را در آنها برانگیزد... این نقش پیشاهنگ نه تنها تبلیغ تئوری انقلابی بلکه پراکندن شور و شوق و افروختن احساسات انقلابی را در بر میگیرد". سیاهکل بر بستر چنین نظریات و شرایطی شکل گرفت. انان که سیاهکل را افریدند عاشق ترین عاشقان به زندگی بودند و نه مرگ طلبانی آنارشیست.
به گمان من سیاهکل توانست تاثیر درخشان خود را در آن برهه از زمان و حتی پس از ان بر جای گذارد، ثمره سیاهکل و مبارزات دهه ۵۰ اقبال سچفخا در جذب هزاران هزار جوان عاشق آزادی و برابری در سال ۵۷ بود که متاسفانه با بد تدبیری تا حد زیادی در بیراهه ها گم شد.
امروزه شرایط جامعه و طبقات و سطح آگاهی توده های زحمتکش بسیار متفاوت است. در تحلیل نهائی شرایط ذهنی برای یک جنبش برابری طلبانه و عدالت خواهانه مهیاست. آنچه کمبودش بسیار محسوس است وجود تشکیلات راهبر و ارگان هماهنگ کننده جنبشهای درخشان اما پراکنده و غیر متحد است.
رفقا،
عدم وجود یک جبهه متحد از آزادیخواهان و برابری طلبان و عدم ارتباط ارگانیک با جنبشهای عدالتخواهانه داخل کشور ، یعنی واگذاری میدان عمل به شیادان سیاسی، موج سواران و میوه چینان که نتیجه ای جز به یغما رفتن تمامی جانفشانی های این دوره تاریخی نخواهد داشت.
به نظر من چپ ایران بایستی بتواند پتانسیل لازم برای افشاء و ترد عناصر مشکوک و تفرقه افکن را در درون خود ایجاد و با گذار از خود بینی و خود محوری مزمن موجود در جبهه چپ و صد البته با حفظ پرنسیپ های سیاسی، موجبات همنوایی و هم صدائی را از طریق ایجاد جبهه ای فراگیر و ملی از تمامی آزادیخواهان و برابری طلبان ایجاد نماید.
پیش بسوی جبهه ای فراگیر و ملی از آزادیخواهان و برابری طلبان
٨٨۲۷٣ - تاریخ انتشار : ٨ بهمن ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست