یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آیا کوه اتحاد چپ ء جمهوریخواه موش زائید؟ - عبدالستار دوشوکی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : رضوان ر

عنوان : دوشوکی بخشی از ماست
من بصورت اتفاقی مقاله شما را در بخش مقاله ها دیدم. چون من معمولن ستون بخش راست در اخبار روز را نگاه نمی کنم. من هر روزه به بخش ستون اصلی رجوع می کنم . چون عاشق این سایت هستم..
افسوس که اخبار روز این مقاله را در ستون اصلی نگزاشت. مقاله انتقادی جالبی بود و باید به این مقاله سلطنت طلبی جواب داد. قبلا مقالاتی بسیاری زیادی را از آقای دکتر دوشوکی خوانده بودم و مواضع دو پهلو و این نعل به اون نعل ایشان را می دانم. ای کاش اخبار روز مقاله این شخصیت سیاسی شناخته شده را در بخش ستون اصلی می گذاشت. اگرچه با مقاله ایشان مخالفم. اما به این مرد به خاطر دفاع از خلق بلوچ و فعالیت هایش خیلی احترام قائلم. دوشوکی بعقیده من یک پرونده سیاسی قاطی پاطی دارد. از یک سو بهترین مدافع خلق بلوچ است و زحمت های فراوانی در این مورد کشیده است که قابل تقدیر است. از سوی دیگر لاس زدن ایشان با طیف سلطنت است. سخن آخر من این است آقای دوشوکی شما همیشه یک انسان دمکرات و چپ و جمهوری خواه بوده اید. چرا سخن ها را می گویی؟ مرا گیج کردی. عزیز من همه ما عاشق شما هستیم و به شما احترام می گزاریم. خودت را با چسباندن به سلطنت طلب ها خراب نکن
٨٨۰۴۱ - تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱٣۹۷       

    از : پویا پویا

عنوان : انحصارطلب
نوشته خیلی خوبی بود و ارزش خواندن داشت. یک مقاله انتقادی دیگر از آقای خراسانی هم خوانده بودم که آن هم بسیار جالب بود و ارزش خواندن داشت. از اخبار روز تقاضا می کنم مقاله آقای خراسانی را هم منتشر کند و به مقالات انتقادی اهمیت و جایگاه بیشتری بدهد. اگر واقعن انتقاد پذیر هستید. همش از سلطنت طلب ها انتقاد می کنید که انحصارطلب هستند. ولی در عمل خودتان نیز همان بیراه را می روید
٨٨۰۰۶ - تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱٣۹۷       

    از : هوشنگ بی نام

عنوان : آزادیخواهی اخبار روز
آقای دوشوکی
در برخی مواضع با شما موافقم و در برخی مواضع مخالف. بخدا نمی دانم که سلطنت طلبی یا جمهوری خواه. اما مهم نیست. مهم این است که حرفت را صادقانه می زنی و از این بابت مورد احترام من هستی. ایکاش اخبار روز در بین دهها مقاله موافق این تنها مقاله مخالف را در ستون اصلی چاپ می کرد. ایکاش. ایکاش. اما اینگونه است دیگه. کاریش نمی شه کرد. این شیوه دمکراسی خواهی و آزادیخواهی ما ایرانیان است
٨۷۹۹٨ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : بابک ساسانی

عنوان : ببرهای کاغذی
آقای دوشوکی به راستی و یک تنه پنبه ی این ، نه کوه چپ، بلکه ببرهای کاغذی را یک تنه زده است. شاید اگر شاه بیهوده کسی را زندانی نمیکرد حالا اینها اسم و رسمی نداشتند
٨۷۹۹۵ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : مبهوت

عنوان : انتقاد به جا !
انتقادهای نویسنده کاملا به جا و سنجیده بود. بیانیه ۴ سازمان مزبور جز تشدید تفرقه در صفوف مخالفان و کمک به تثبیت نظام حاکم در ایران ثمری ندارد. نظرات ابراز شده در کانال های ماهواره ای توسط آقای فتاپور که شنونده آن بودم همین احساس را به من داد. اگر به نام جمهوری خواهی دور خود می چرخیم و جلو نمی رویم بهتر نیست در مسیر و راهبردهای خود تجدید نظر کنیم؟ یا دست کم چوب لای چرخ حرکت به پیش دیگران فرو نکنیم؟ انتقاد البته لازم است. آرزوی من این است که در مسابقه برای جهت دادن به جنبش مردم و پیروزی بر حکومت ولایی و بر نشاندن نظام بعدی، جمهوری خواهان گوی سبقت را ببرند و پادشاهی خواهان (مشروطه خواهان دموکرات و سکولار) را پشت سر بگذارند. اما در صورت ادامه چنین روش هایی متاسفانه عکس این قضیه را شاهد خواهیم بود.
٨۷۹۹۲ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : سوسن مرادی

عنوان : اندر خم یک کوچه - کوچه ی فرهنگ
با درود بر شما آقای دوشوکی و بر قلم تیز بین شما،
اول سوآل را باید مدیریت نشریه اخبارروز پاسخ گوید که چرا وقتی متن بیانیه چهار جریان در ستون میانی نشر می یابد، نقد بر آن در ستون کناری مقالات رسیده جای می گیرد؟
شکل صفحه بندی در خواننده چنین فکری ایجاد می کند که ستون مقالات رسیده اختصاص به مقالاتی دارد که به هر دلیل با معیارهای اخبارروز همخوانی ندارد. با این پیش زمینه این سوآل مطرح می شود که این معیارها (نوشته نشده) برای یک نشریه مستقل کدام است که بیانیه چهار جریان به آن "نزدیک" ولی انتقاد از آن "دور" است.
شک نکنید آقای دوشوکی معضل "خودی" و "غیرخودی" مختص جمهوری اسلامی نیست این معضل از بطن فرهنگ غالب بر ایرانیان برخاسته است. و چپ و جمهوریخواه و سلطنت طلب و اخبارروز و غیره و ذالک مستثنی نیستند. ما مشکل فرهنگی داریم.
٨۷۹٨۶ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : کاطم صفوی

عنوان : یک واقعیت
آقای دوشوکی ،شما درست میگو یید.بد بخت مردمی که اینها روشنفکرانشان هستند.
٨۷۹٨۴ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : عبدالستار دوشوکی

عنوان : سلطنت طلب؟؟
هموطن گرامی همایون ی
با سپاس از لطف شما و همچنین بقیه هموطنان عزیز که در اینجا اظهار نظر کرده اند. می خواستم بپرسم جنابعالی از کجای مقاله بنده این استنباط را کرده اید که سلطنت طلب هستم و باید از راه نرفته بازگردم؟
٨۷۹٨۲ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : مسعود س

عنوان : انتقاد متقابل
بنده بعنوان یک عضوی از خانواده چپ ایرانی برای شما هموطن بلوچ همیشه احترام قائل بوده و هستم. و نوشته های خوب شما را می خوانم. چون در بیشتر موارد انسان منطقی و معتدل به نظر می رسی. مخصوصا زحمات شما در مورد خلق محروم بلوچ قابل انکار نیست. اما در این مقاله به دور از انصاف کمی بی مهری به خانواده چپ و جمهوریخواه کرده اید که جای انتقاد متقابل دارد. نمی دانم جایگاه خود شما چیست؟ طرفدار سلطنت هستی یا جمهوری خواه. برای من مهم نیست. مهم این است که مثل همیشه منصفانه و بی طرفانه بنویسی. بقول خودتان از همان بسم الله یعنی تیتر نادرست مقاله خودتان حمله را آغاز کرده اید.
٨۷۹۷۶ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

    از : کوروش بیات

عنوان : مقاله ای ارزشمند
مقاله ای ارزشمند است. می خواستم از نویسنده آن تشکر کنم. ایشون به ضروریات زمان ما آگاهی دارند و از ته قلب نوشتند و به دل من نشست.
٨۷۹۷۵ - تاریخ انتشار : ۲٣ دی ۱٣۹۷       

نظرات قدیمی تر

 
چاپ کن

نظرات (۱۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست