یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

استراتژی جنبش کارگری در ایران - شهاب برهان

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : شهاب برهان

عنوان : آقای طاهری پور
آقای طاهری پور با تشکر از حسن نظر شما، فکر می کنم منظورتان از خانم اسدی، خانم اسدپور باشد. بله ارزیابی من هم چنین است که در حالی که آتشفشان ملتهب جنبش کارگری در ایران به دنبال جنبش های مکرر تهیدستان دهانه باز می کند و جنبش نوین و جوان کارگری نیازمند دانش و انتقال تجربه است، ولی جز شعارهای کلیشه ای و " لایک" برای ویدئوها و کف زدن و هلهله، و در بهترین حالت، تحلیل های سطحی و بی مایه به آن عرضه نمی شود، نوشته خانم اسدپور، یک بیانیه ی استراتزیک راهنما و راهگشا در برابر جنبش کارگری است. این نوشته که تئوریک که به زبان سیاسی نگاشته شده است، اگر از جانب پیشروان و رهبران میدانی جنبش کارگری خوانده و آموخته شود، می تواند آنان را به یک نگاه پانورامیک سیصد و شصت درجه ای استراتژیک از فراز تپه ای مشرف بر میدان پیکارهای طبقاتی و همگانی در جامعه ی بسیار مرکب و پیچیده ایران مجهز کند. تقارن چنین نوشته روشنگر و آموختنی با جنبش بقول شما نوزای کارگری برای من یک مژده ی تاریخی است. باز هم سپاس از ابراز نظر دلگرم کننده شما.
٨۷۵۱۹ - تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱٣۹۷       

    از : جمشید طاهری پور

عنوان : نوزایش
رفیق شهاب، مقاله شما را با شادمانی تمام خواندم . با شما در بیشتر ارزیابی ها تان در موضوع حاضر هم نظر هستم. به سهم خود ممنونم که در این وانفسای در خود بودن های فعالین تشکل های رسمی چپ، توجه بایسته و رابطه -ای زنده و حقیقتن سازنده و آینده خواه با نوشتار پژوهشگر و اندیشه ورز ارجمند مارکسی سرکار خانم فروغ اسدی نشان داده -ای. من برآمد کارگری هفت تپه را نوزایشی در جنبش کارگری ایران ارزیابی می کنم و همان طور که نوشتی تحریر متن بسیار اندیشیده -ی خانم اسدی - و می خواهم اضافه کنم واکنش سنجیده خود تو در برابر آن نیز -« تقارنی تصادفی نیست و نشان از همگامی تئوری معطوف به عمل، با بلوغ جنبش کارگری دارد. این تقارن و همگامی و پیوند میان عمل و تئوری را باید پاس داشت و همه جانبه تقویت کرد.». بد نیست توجه بدهم که فعالیت مستقل تئوریک چپ - مستقل از احزاب و سازمان های رسمی و سنتی موجود چپ ایران- طی بیش از دو دهه به بلوغی در تراز امروزین خود دست یافته است . نگاهی گذرا به تحلیل های تارنما های نقد اقتصاد سیاسی، نقد، کارگاه دیالکتیک، تزیازده، ارغنون و ...به روشنی این واقعیت را بیان می کند. از خدمات بزرگ اخبار روز به چپ ایران و جنبش کارگری بالنده ایران، ایجاد همین پل ارتباطی و کنش ارتباطی است که فعالینی از نسل ما را با نسل جوان و بالنده اندیشه ورزان چپ ایران مربوط و مرتبط کرده و می کند.
٨۷۵۰۵ - تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست