یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران درآستانه تغییرات بزرگ! - حمید آصفی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : سیامک رهگذر- از آلمان

عنوان : بار دیگر رویابافی جناب آصفی بجای واقع بینی!
این سومین نوشته ایشان در این چند روز است که این سومی تا حدودی یکسری حرفهای مرا در نظرات قبلی در بخش کامنت گذاران هم در بر دارد و گویا جناب آصفی دارد به مرز واقع بینی کم کم نزدیک میشود ولی هنوز کمی فاصله زیاد دارد وقتیکه از موسوی بعنوان رهبر جنبش سبز بعنوان نجات بخش چندین بار یاد میکند. در حالیکه همین موسوی ایشان وقتیکه از برنامه اش برای تغییر پرسیدند خیلی راحت گفت :" میخواهیم به "دوران طلائی" امام خمینی برگردیم". حتماً جناب آصفی هم بر این باور است که دوران امام خمینی خیلی طلائی بود و حکومتش اسلام خالص ناب ناب بود و ایران بهشت عدالت و آزادی شده بود. آقای آصفی بعنوان یک تحلیلگر سیاسی آنقدر سواد سیاسی باید داشته باشد که اعتراف کند این رژیم دیکتاتوری اسلامی در همه زمینه ها به بن بست رسیده بخاطر ساختارش نه بخاطر بازیهای سیاسی یکسری مهره هایش! بنابراین هرگونه حرفی بدون تغییرات بنیادی در ساختار این رژیم منحرف کردن مبارزات مردم است بر علیه رژیم. برای تغییرات ساختاری اساسی برای نجات ایران بایستی ابتدا شرایط زیر فراهم شود:
-اولاً منحل کردن ارگان سرکوبگر و ارتش ایدئولوژیکی رژیم ملاها که نهاد سپاه پاسداران باشد نه اینکه جناب آصفی میخواهد سپاه باشد ولی دخالت در سیاست و اقتصاد نکند و پاسداران به پادگانها برگردندند. مگر قاسم سلیمانی رهبر سپاه قدس نگفت که تنها اوست که سیاست خارجی ایران را تعیین میکند ( یعنی خامنه ای چه کاره است!). تا زمانیکه اسلحه حکومتی به زمین گذاشته نشود کشور امنیتی و پلیسی باقی میماند طوریکه صدای خود رئیس جمهورش بارها در آمده و از سپاه بعنوان قدرت اصلی ایران سخن گفت!
- دوماً جدائی کامل دین از سیاست و برچیده شدن تخت قدرت ولی فقیه که از آن دیکتاتوری با قدرت مطلق بر همه امورات ایران ساخته ولی در عوضش حاضر به جوابگوئی هم نیست و چهل سال دکترین ابلهانه اسلام سیاسی خودش را دنبال میکند!
- سوماً به سطل آشغال ریختن قانون اساسی اسلامی که ارتجاعی است و باعث انحصار قدرت در دستان خودیهای حکومتی شده و ایران فدای اسلام عقب مانده!
- چهارماً آزادی بیان کامل برای همه رسانه ها و تضمین برقراری دمکراسی و شرایط عادلانه انتخابات با پیش شرایط دموکراتیک و آزادی فعالیت احزاب مختلف غیر اسلامی!
- پنجماً دستگیری و محاکمه کسانیکه جنایات اعدامهای دهه شصت را برعهده داشتند مثل کسی چون آخوند ابراهیم رئیسی که بر روی صندوق میلیاردها دلار ثروت آستان قدس رضوی امام رضای مشهد هم نشسته و برای محافظت خودش گارد محافظ درست کرد در حالیکه میداند گارد شاهنشاهی هم نتوانست شاه را نجات دهد یا ارتشش مانع سرگونی سلطنت شود!
برگردم به اینکه چرا جناب آصفی غیر واقعبین است وقتیکه میگوید رژیم نیروهایش را از سوریه بیرون بیاورد و به دخالت نظامی اش پایان دهد. جناب آصفی اگر این اتقاق بیافتد و به نظرم هم خواهد افتاد بر اثر فشارهای تحریم یا خطر حمله نظامی! ولی بدنبالش رهبری نظام با فشارهای داخلی بنیادگران اسلامی تندرو متعصب مواجه میشود که از او خواهند پرسید آخوند ابله چهل سال تمام داری هر سال میلیاردها دلار در سوریه و لبنان و فلسطین خرج میکنی تا مثلا روزی قدرتش را داشته باشی یک سنگ به اسرائیل پرتاب کنی ولی حالا چرا عقب نشینی کردی یا میکنی؟ این کارش باعث میشود رهبری چهره زشتش را ببازد! و این آبروریزی برای رژیم است خصوصا نمیتواند پاسدارهای طرفدار جنگ با اسرائیل را متقاعد کند از این عقب نشینی! دیگر اینکه جناب آصفی هنوز نمیخواهد باور کند که سران رژیم نمیتوانند در ساختار کنونی حاکمیت دست ببرند و کشتی نظام را به سمت دموکراسی تغییر جهت بدهند تا با دست خودشان گور خودشان را بکنند و از اینهمه انحصار قدرت و ثروت و امکانات غارتگری دست بردارند. میبینیم با تزهای شما جناب آصفی فقط میخواهید که جلوی چرخ انقلاب مردم ناراضی که به حرکت در آمده برای سرنگونی رژیم ملایان را کُند کنید و خوب هم میدانید که کفگیر هرگونه اصلاح طلبی در چارچوب همین نظام به ته دیگ خورده و محکوم به شکست است! چرا سعی نمی کنید همراه انقلاب مردم و در کنار مردم باشید بجای رویا بافی برای برگشت جنبش سبز آنهم با رهبری یک آخوند دیگر بنام کروبی که سالیان طولانی خودش از مزدوران همین نظام فاسد اسلامی بود؟
٨۷۰۶۶ - تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱٣۹۷       

    از : کیا

عنوان : داعش شیعه در خراسان تشکیل شد!
استان قدس رضوی با ثروت امام رضا و حاکمیت آدمکش ها می رود که تجزیه کشور را آغاز کند.
حال سبز ها و اصلاح طلبان غیر حکومتی اگر هم موفقیتی بدست آورند با این پدیده به سادگی نمی توانند مقابله کنند.
ایران احتیاج به یک همبستگی فارغ العاده با قوانین دمکراتیک و ارتش ملی دارد تا بتواند از دست این مافیای مذهبیون عقب افتاده حریض نجات یابد.
٨۷۰۵۷ - تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست