یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتراض اتحادیه های کارگری به تهدید رانندگان کامیون ایران به اعدام

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : دامون سروی

عنوان : زنجیر قتل دگراندیشان؟
[Forwarded from کانال پیشتازان عدالت و حقوق]
دکتر فرشید هکی؛ اقتصاددان،حقوق دان،عضو کمپین محیط زیست،فعال حقوق بشر،حامی کودکان کار، روز گذشته نزدیک منزل خود با ضربات چاقو به قتل رسید و پس از آن جسد او به آتش کشیده شد.

خبر را نخست عبدالرضا داوری، فعال رسانه‌ای حامی احمدی‌نژاد منتشر کرد. داوری مدیرمسئول مجله بررسی‌های اقتصادی است که آقای هکی مشاور علمی آن بود.

یک سایت نزدیک به اصول‌گرایان دکتر هکی را نزدیک به جریان احمدی‌نژاد معرفی کرده است.

ولی عملکرد آقای هکی طی سالیان گذشته معطوف به حمایت از اقشار فرودست جامعه (کودکان کار و خیابان، زنان تن‌فروش، کارتن‌خواب‌ها و ...) و حتی حمایت از منتقدین و زندانیان سیاسی بوده است.

نام او همچنین پای نامه‌های جمعی در حمایت از حقوق معلمان و کارگران زندانی، عبدالفتاح سلطانی و مهدی خزعلی و حتی رامین حسین‌پناهی به چشم می‌خورد.

دکتر هکی عضو کمپین محیط زیستی حمایت از زاگرس مهربان (صدای پای آب) بود. این کمپین به انتقاد از سیاست‌های مدیریت منابع آب و مخالفت با انتقال آب می‌پردازد و عمده انتقاد این کمپین معطوف به دولت فعلی ایران بوده است.

آقای هکی چند کتاب در زمینه حقوق بشر و اقتصاد سیاسی منتشر کرده است و مقالات و مصاحبه‌هایی از او در حمایت از کارگران و معلمان زندانی و نیز علیه رد صلاحیت‌ها در انتخابات منتشر شده است.

آقای فرشید هکی، از سال ۸۸ حزبی به نام پیشتازان عدالت می‌خواست تاسیس کند که هیچ‌گاه به او مجوز داده نشد. او یک کانال تلگرام با نام "پیشتازان عدالت و حقوق" داشت.

دکتر هکی دو سال پیش کمپینی با عنوان "زمستان گرم" در حمایت از کودکان کار و خیابان در برابر سرمای زمستان راه انداخته بود که با استقبال مردم مواجه شد.

او همچنین در انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا شده و در لیست پیشتازان عدالت حضور داشت.

این‌که در روز روشن فردی به راحتی به قتل می‌رسد و جسد او سوزانده می‌شود، نشان از خیال راحت قاتل یا قاتلان از وجود امنیت برای خودشان دارد!

هنوز علت و انگیزه این قتل مشخص نشده است.
@Pishtazanedalat

#پیشتازان_عدالت
#فرشید_هکی
٨۶۹۲۷ - تاریخ انتشار : ٣۰ مهر ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست