یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

درگیری نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران و سپاه در پاوه

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : زندانی زنجیری

عنوان : اشکال مختلف مبارزه علیه مرتجعین حاکم روی میز است!
مبارزه خلق های ایران را در مقابل حکومت ضد بشری حاکم نباید محدود کرد.
این حاکمیت با فقط اعتراضات و اعتصابات نخواهد رفت و قدرت چانه زنی با حکومت های دیگر را هم دارد.
حزب دمکرات کردستان عامل خارجی نیست بلکه باریگارد خلق کرد و از این طریق حامی مبارزه در کل کشور است.
٨۶٨۵۰ - تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱٣۹۷       

    از : م ـ امیدوار

عنوان : علت پایداری رژیم ضد ملی در ایران وجود هجری ها ست
از آدمی مثل هجری رهبر خود خوانده کرد چه انتظاری جزء خدمتگزاری میتوان داشت.
#########
جناب ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا
پیروزی شما در پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صمیمانه تبریک می‌گوییم، امیدواریم طی دوران ریاست جمهوری خود بتوانید خدمات ارزندهای را به مردم آمریکا داشته باشید و در استقرار صلح و آشتی در خاورمیانه از طریق تامین حقوق ملی ملت‌‌های تحت ستم منطقه و همچنین کوتاه کردن دست دولت‌های تروریست و دیکتاتورها در این بخش از جهان موثر واقع شوید.
ملت کرد در این منطقه بیش از یک قرن است که در راه آزادی، برابری و حقوق ملی خود مبارزه می‌کند و در همین راستا حزب من، حزب دمکرات کردستان ایران نیز مدت ۷۱ سال است علیه رژیم‌های دیکتاتور حاکم بر ایران در این کشور مبارزه و فعالیت می‌کند.
جمهوری اسلامی ایران بیش از سه دهه است که همه جنبش‌های آزادیخواهانه در ایران به ویژه در کردستان ایران را سرکوب می‌کند و طی این مدت هزاران نفر از کنشگران سیاسی و کادر و پیشمرگه‌های حزب متبوع من را اعدام و ترور کرده است.
هم اکنون این رژیم نه تنها مردم کرد و سایر ملیت‌های ایران را سرکوب می‌کند، بلکه سیطره قدرت و نفوذ خود را به صورت کم‌سابقه‌ای در خاورمیانه گشترش داده و پیوسته درصدد ناآرامی، آشوب و جنگ و ویرانی است. به همین سبب باورداریم برای رسیدن به صلح و ثبات در خاورمیانه باید قدرت این رژیم محدود شده و تحت فشار، حقوق اولیه و سیاسی ملیت‌‌های ایران و ملت کرد را به رسمیت بشناسد.
امیدواریم با همکاری و همیاری ملت‌های منطقه به ویژه ملت کرد در این راستا موفق باشید.
حزب دمکرات کردستان ایران
دبیرکل
مصطفی هجری
۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۵ خورشیدی
۱۱نوامبر ۲۰۱۶ی میلادی
٨۶٨۴۰ - تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱٣۹۷       

    از : حسن نکونام

عنوان : نتیجه این ماجراجوئی ها چیست؟
به کشتن دادن دو پیشمرگ و یک انسان بی گناه. دادن بهانه به حکومت برای دستگیری بیشتر مردمی که، به این عملیات ربط می دهد. تخریب محل زیست و استراحت و تفریح مردم. دادن بهانه به آن، برای بقتل رساندن زندانیان در بند. مختنق تر کردن فضای عمومی و خصوصی جامعه کردستان. کنترل بیشتر امنیتی بر محیط های کار و اشتغال و تحصیل و کسب و کار مردم. منفعل کردن مردم در مبارزه مدنی و جمعی و توده ای خود، و جایگزین کردن این ماجراجوئی ها نابهنگام بجای مبارزه خود آنها. تشدید کنترل حکومت بر شاهراه ها، جاده ها، کوچه ها، روستاها و شهرها، و ممانعت از تحرک اجتماعی اهالی کردستان. درس نگرفتن از اعتصاب عمومی همین مردم در چند هفته پیش، که تاثیر اجتماعی آن، هزاران برابر این ماجراجوئی های نابهنگام می باشد. عدم درک درست از «توازن نیرو و قوا» در بین مردم و حکومت. و.. و ....
نمی توان گفت که این «رهبران خود خوانده» مردم کردستان، همه این مضرات ماجراجوئی های خود را نمی دانند. شاید هم «ماموریتی» برای ادامه آنها دارند. آقایان!
لطفن بیش از این، به مبارزات و زندگی مردم کردستان ضربه نزنید.
با تسلیت به وابستگان کسانی که، جان دادند!
٨۶٨٣۷ - تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست