یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

داستان تراژیک "جمال" و آینده سیاسی "بن سلمان" - اردشیر زارعی قنواتی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : جاوید

عنوان : چه لزومی می بینید.
آقای قنواتی، بنده نمی فهمم که شما چه لزومی می بینید به اطهار نظر های خواننده های نوشته هایتان پاسخ به دهید. نقطه نظرات و حوزه ی نوشتاری شما به سبب سال ها نوشتن در این تارنامه، آشنای دیرینه ی خوانندگان آن است. اغلب مخالفان تحلیل های شما، به هر دلیلی، از سر مخالفت با حکومت ایران، برای هر ضربه ای که بر “هرگونه مخالفتی”با این حکومت وارد شود آزرده می شوند. آنها در تحلیل خود از شرایط، از عنصر فکری شما استفاده نمی کنند بلکه مایه ی فکری ایشان احساسی است که به حکومت ایران دارند. شما اگر روزی دیدی که مثلا، به آدمی مانند نتانیاهو در رابطه با ایران یا فلسطین، ضربه ای چون ضربه ی امروزی به محمد بن سلمان، وارد شد و شما در موردش مطلبی با مضمون نوشته ی فعلی نوشتی، باید انتظار همین واکنش ها را که امروز می بینی از مخالفان حکومت داشته باشی، هر چند این مخالفان احتمالا روزی با زنده یاد فدایی خلق، “صفایی فرهانی “همدلی می داشته است.
بی تردید اوضاع فلسطین همان است که آن روز بود و اسراییل نیز همان ستمگر آن روزی، صفایی فرهانی اما اگر که امروز می بود و همان کار دیروزی می کرد، شک نکنید که از مخالفان نوشته های شما نه تنها همدلی نمی گرفت بلکه به همسویی با ارتجاع متهم می شد. به گمان ام انسان چپ ایرانی، به طور معمول، با معیار گرفتن حکومت ایران به عنوان تمامیت ارتجاع حاکم بر جهان، کار خود را بسیار راحت کرده ‌و در نتیجه از اجبار تفکر در تحلیل رها می گردد
٨۶٨۴۲ - تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱٣۹۷       

    از : اردشیر زارعی قنواتی

عنوان : رخدادهای بین المللی را به میل نمی شود تحلیل کرد
جناب س . آذر گرامی
ببخشید اگر بخاطر مخالفت با جمهوری اسلامی بنده باید از آمریکا و عربستان و اسرائیل انتقاد نکنم. جنایت های امپریالیسم و ارتجاع منطقه یی در افغانستان، عراق، سوریه، لیبی و یمن را به زعم شما چگونه باید تحلیل کرد؟ دوست عزیز مبارزه با دیکتاتوری ولایی در ایران میدان نبرد خود را دارد و تحلیل رخدادهای منطقه و جهان هم الزام خود را و قرار نیست برای تنفر از جمهوری اسلامی حقایق آنچه در حوزه پیرامونی می گذرد را واژگونه تفسیر کنیم. در حوزه نقد باید به صورت مشخص و مصداق مشخص پرداخت و از کلی گویی پرهیز کرد.
٨۶٨۲۲ - تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱٣۹۷       

    از : س. آذر

عنوان : بلندگوی راست ترین محافل جمهوری اسلامی!...
مشکل فقط نظرات نژادی نیست. بعضی از نوشته های آقای قنواتی در تبلیغ و توجیه سیاست های توسعه طلبانه ی رژیم، پهلو به نوشته های خبرگزاریهای جمهوری اسلامی می زند.
٨۶٨۰۹ - تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱٣۹۷       

    از : اردشیر زارعی قنواتی

عنوان : ن
سلام جناب حسن پزوهش
شما اگر مقالات من را بخوانید هرگز وجوهی از تعصبات نژادی، مذهبی، جنسیتی و ... نمی بینید چون به عنوان یک انترناسیونالیست هرگز به برتری ملی اعتقاد ندارم. اما در مورد به کار بردن واژه "کینه عربی" که برای اردوغان در این مطلب استفاده شده است یک توضیح باید بدهم. از آنجا که مطلب به انتقامجویی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از یک روزنامه نگار و فعال سیاسی مخالف خود برمی گشت و متعاقبا یقه گیری اردوغان (ترک) از محمد (عرب) در کانون این تحلیل بود به لحاظ مناسبات فرهنگی غالب بر این جوامع از تعبیری استفاده شد که مصطلح است. اتفاقا برای این از کینه عربی اردوغان گفتم چون اصولا این واژه را فراتر از عرب و ترک و عجم می دانم و گرنه چه مناسبتی داشت که اردوغان ترک کینه عربی داشته باشد. اصولا به دلیل تنفرم از بحث برتری نژادی و یا شعف برای نژاد آریایی خیلی نمی خواهم وارد این مقولات این چنینی شوم که شاید بهتر بود از واژه "کینه شتری" به جای آن استفاده می کردم . به همین دلیل اگر این احساس "نگاه آریایی" من در ذهن شما شکل گرفته است در همین جا بخاطر نارسایی پیام به مخاطب از جنابعالی و دیگر مخاطبانی که احتمالا چنین برداشتی داشته باشند پوزش خواهی می کنم.
٨۶٨۰٨ - تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱٣۹۷       

    از : کیا

عنوان : گزارش روشن نیست!
آیا دوربین های سفارت ورود خبرنگار را ضبط کرده اند؟
٨۶٨۰۱ - تاریخ انتشار : ۱٨ مهر ۱٣۹۷       

    از : حسن پژوهش

عنوان : کینه عربی؟
نویسنده با کاربرد تعبیر کینه عربی به عرصه نژادپرستی ایرانی آریایی وارد شده است
٨۶۷۹٨ - تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۶)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست