یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

در سوگ قربانیان کوچک خشونت؛ در سوگ ترنم

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : حسن نکونام

عنوان : سقوط انسان و انسانیت
با درود! از روزی که این نوشته روی سایت آمد، تا همین حالا، هفت بار چند جمله اول آنرا خواندم، و هر بار که تصمیم می گرفتم تا نوشته را تا آخر بخوانم، با نگاه به چهره این طفل، ضربان قلبم چنان بالا میرفت که، احساس سکته قلبی میکردم، و توان ادامه خوانش را نداشم. بخودم نهیب زدم که، ادامه بده و زندگی را و واقعیت را، با همه تلخی و خشونت و زمختی آن، با همه لجنی که انسان و انسانیت در آن غوطه ور است را، ببین.
پس از خواندن همه نوشته، تصویر نه یک قربانی، بل چندین و چند، و میلیون ها قربانی، در جلو چشمانم رژه رفتند، و از گذاشتن نام «انسان» بر خودم ، احساس شرم و انزجار کردم. تنها می توانم با نویسنده دودمند این نوشته، احساس همدردی کنم، و به امید رزوی باشیم که، انسان های این سرزمین، برخیزند و این لجن متعفن را از دامن زندگی خود، بزدایند.
به امید آنروز و با آرزوی تندرستی و شادی برای همگان.
٨۶٨۲۰ - تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست