یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه مشترک ۶ جریان سیاسی: تهدید، بازداشت و ضرب و شتم رانندگان کامیون و کامیونداران موقوف!

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : کیا

عنوان : آقای حافظه!
تاریخ مانند یک رودخانه در حرکت است و آنچه بنام سوسیالیست ایدال در ذهن ها نقش بسته است، در آینده امکان پذیر است حال نه ایدآل!
در ضمن این امکان بخصوص برای کشورهایی ثروتمند همچون ایران که از شیوه سرمایه داری حد اکثر سو استفاده را کرده اند ،چه بشکل سکولارش"حکومت پهلوی " چه بصورت اسلامی اش جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی ،بیشتر امکان پذیر است ،چون راهی است که او اتو ماتیک از ثروت اندوزی نجومی جلو گیری میکند و ثروت ملی به رشد و رفاه مردم کمک میکند.
پس حکومتی سوسیالیستی ،" حتی ظعیفش "میتواند بهترین گزینه باشد اگر مبارزان رویش کار کنند.
٨۶۷۷۷ - تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱٣۹۷       

    از : حافظه تاریخ

عنوان : اینهکه محفلهای «مارکسیستی» !؟.
فردی بنام محمد از اهالی حجاز یکتا پرستی را بنام دین اسلام رواج داد که تا بامروز فرقه های متعد و پراکنده و ضد یکدیگر به پیروی از آموزشهای مذهبی او ظهور کردند. پراکندگی و ضدیت آنان با یکدیگر آنچنان است که هر کس و ناکسی میتواند سر هریک از اینقبیل متولیان اسلام ناب را «شیره» بمالد. طرفداران رنگانگ سوسیالیسم و مذهب مارکس هم بهمین درد مزمن تاریخی دچار شدند چنانکه بعد از فروپاشی شوروی و شکسته شدن دیوارهای پوسیده زندان سوسیالیسم لنینی ـ استالینی و تکثیر ناگهانی طرفداران متعدد و متخاصم آن «عالم گیر» شد و بهمین جهت است که رشد نیروهای بازدارنده و راست افراطی در جهان فزونی گرفت تا جائی برای یک تنفس ساده برای پویندگان و تلاشگران سوسیالیسم واقعی بعنوان آلترناتیو جدی سرمایه داری لجام گسیخته وجود ندارد. وظیفه طرفداران آزادی و تساوی انسانها سعی در ایجاد و سازندگی جامعه براساس عدالت اجتماعی تنها بدون هژمونی مذهبی چه آسمانی و چه از نوع زمینی آن میباشد و نه تشکیل صدها محفلهای روشنفکری در دهلیزهای اندیشه های اخته شده تاریخی. جامعه ایران نه حاکمیت مذهبی اسلامی را طالب است و نه با حاکمیت مذهبی سوسیالیسم بهرفرم و وابستگی سرانجام نیکی را پیدا نخواهد کرد. جامعه ایران اصلآ با حاکمیت ظل الله، آیت الله و دیکتاتوری پرولتاریا چه روسی و چه چینی و چه پل پوتی در تضاد است .
٨۶۷۷۶ - تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست