یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جبهه ملی ایران-اروپا از اعتراضات هم‌میهنان خوزستانی خود حمایت می‌کند

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : عیلام سوسا

عنوان : عرب و نه عرب زبان
اصرار ناسیونالیست های ایرانی بر انکار هویت اصلی مردمان غیر فارس بسیار مشمئز کننده است. جبهه ملی و دگر همفکران سوار بر کشتی ناسیونالیسم گریان و مفلوک ایرانی همواره سعی دارند که هویت مردمان غیر فارس را با نصب پسوندهای مختلف مصادره کرده و از آنها به عنوان فارس عرب زبان، فارس ترک زبان ، فارس بلوچ زبان و ..یاد کنند، غافل از آنکه هویت های ملت های غیر فارس چنان ریشه دارد که قریب به صد سال تلاش مذبوحانه مرکزیت ایران و دیکتاتوری شاهان و ملایان نتوانست آن هویتها را سلب و این مردمان را به فارس تبدیل کند. شایسته است ناسیونالیسم ایرانی خود را بازخوانی کند و از بکار بردن الفاظ ناچسب و چندش آور دست بردارد. چنین نیز ناسیونالیست های ایرانی بایستی از گدایی مفاهیم به منظور هویت تراشی و ملت سازی دست بردارند. ما ملت عرب بوده و خواهیم بود و نه عرب زبان.
اما در نیم نگاهی به تاریخ چهار دهه گذشته بایستی از جبهه ملی بپرسیم که چرا کشتار مردم عرب محمره و عبادان را که توسط اعضای رسمی و رهبران خود شماها در چبهه ملی همانند احمد مدنی ، عباس امیر انتظام و...صورت گرفت را تا به حال محکوم نکردید و همواره به دفاع از آن جنایت ادامه داده اید؟ آیا وقت آن نرسیده تا از ملت عرب و خانواده های شهدای ما در محمره و عبادان عذرخواهی کرده و از عملکرد ددصفت هایی همانند مدنی تبری جویید؟
٨۵۵۶۴ - تاریخ انتشار : ۱٨ تير ۱٣۹۷       

    از : حمید شجاعی

عنوان : جبهه متحد علیه حکومت اسلامی
در مورد مشکل بی آبی و اعتراضات مردم خوزستان و برخورد سرکوبگرانه حاکمیت٫ همه سازمانها و احزاب چپ و ملی و دمکرات اعلامیه و بیانیه داده اند و انصافا که دست مریزاد. ولی آیارهبران این جریانات به این هم فکر کرده اند که باهم بنشینند و اعلامیه مشترکی بدهند و اندک اندک زمینه یک تشکل وسیع ضد حکومت اسلامی را فراهم سازند و نقطه امید و اتکایی برای مردم به جان آمده و ذله شده باشند.
٨۵۴۹۹ - تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست