یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ائتلاف به رهبری امریکا به دنبال صلح و ثبات افغانستان نیست - اردشیر زارعی قنواتی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : جانی خسروآبادی

عنوان : تشکر
آقای ردشیر زارعی قنواتی
همیشه شما با تحلیلهای استوار که همراه با آشنایی عمیق از وضعییت جغرافیایی سیاسی منطقه میباشد. در این دنیای مطبوعات یکسونگر و حافظ منافع صاحبان قدرتهای جهانی که با تمام نیرو همت خود را در تحمیق و انقیاد مردم گذاشته اند مقالات شما همیشه ااز زوایای دیگر به روشن شدن مسایل کمک میکند. شما در تمام مواقع منافع ملی ایران سر لوح محتوای نوشته هایتان میباشد.
تشکر از شما و خواهان سلامتی و موفقیت ش هستم.
٨۵۴۲۶ - تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱٣۹۷       

    از : قدرت نصرتی

عنوان : جنابات ۴۰ سال قبل افغانستان هنوز تا ریخ نشده است
نوشته های جناب قنواتی، همیشه غنیمتی بزرگ است.
با بخش های از نوشته ی شما موافقم ، به جز : «​ ​دولت ملی و سیکیولار » داکتر نجیبالله . من از نزدیک شاهد جنایات دولت دست نشانده ی روس‌ها بودم. خلقی ها و پرچمی ها در سال اول کودتای روسی که آنرا «انقلاب ثور» نامیدند، هزاران انسان بی دفاع ​, ​هزاران روشنفکر​ و صد ها ​استاد دانشگاه کابل را به قتل رساندند​, ​ارزش های مذهبی مردم را توهین نمودند ، شخص داکتر نجیب الله در زمان ریاست ​سرویس جاسوسی خاد ( خدمات اطلاعات دولتی )​ هزاران روشنفکر ، علمای مذهبی​ و عوام الناس ​ را شکنجه و به قتل رسانده است​.​
٨۵۴۰۰ - تاریخ انتشار : ٨ تير ۱٣۹۷       

    از : کیا

عنوان : امیدوارم که شما حق داشته باشید!
۱.همین حمایت " نجات داعشی ویا معامله با داعش" را بارها حزبالله انجام داده است.
۲.همین تازگی ها گلبدین متحد شیعه حکومت اسلامی ادعا کرد که داعشی ها از خاک ایران به افقانستان می آیند.
مسلما با اخبار در بر هم کنونی قضاوت مشکل است.
٨۵٣٨۲ - تاریخ انتشار : ۷ تير ۱٣۹۷       

    از : اردشیر زارعی قنواتی

عنوان : ثبوت این ادعا در عرصه عینی قابل رصد است
جناب کیای عزیز. رابطه آمریکا با گروه های تروریست بنیادگرا را در قاب تحولات منطقه و استفاده از آنان برای بی ثبات سازی کشورهای غیرهمسو و هم چنین میلیتاریزه کردن منطقه جهت دستیابی به منافع کلان جهان سرمایه داری می تواند به خوبی دید. تنها یک مثال آن شاید برای درک موضوع کافی باشد و آن اینکه داعش با کاروانی متشکل از حدود هفتصد خودروی زرهی و تدارکاتی با هزاران جنگجوی کاملا مسلح در سال ۲۰۱۴ از شهر "رقه" در سوریه با طی کردن مسیری بالای هفتصد کیلومتر در عرض نیم شبانه روز خود را به شهر مهم و استراتژیک "موصل" در عراق رساندند و بدون هیچ مقاومتی آن شهر را به اشغال خود در آوردند. این در حالی بود که از سال ۲۰۰۳ میلادی و بعد از حمله ائتلاف به رهبری آمریکا آسمان عراق کاملا تحت نظارت و مانیتورینگ رادارهای ارتش آمریکا و ناتو بود اما این کاروان در کمال امنیت هفتصد کیلومتر را طی کرد بدون اینکه حتی یک گلوله به طرف آنان شلیک شود. مستندات و گزارشات ارتباط نیروهای آمریکایی با داعش در مناطق بحرانی از جمله سوریه و به خصوص در دیرالزور که دیگر کوس رسوایی آن طوری به صدا در آمده است که بسیاری از منابع خبری آمریکایی هم به آن اذعان کرده اند. اصولا ازتباط ایران با طالبان حتی در صورت صحت خبری آن یک همسویی تاکتیکی علیه منافع ائتلاف و هراس از قدرت گیری داعش در افغانستان است که بعضی را به غلط متقاعد کرده است که با حمایت از طالبان باید داعش را از صحنه خارج کرد. اصولا طالبان به عنوان یک نیروی بنیادگرای سنی نمی تواند با یک نیروی بنیادگرای شیعه وارد ائتلاف استراتژیک شوند چرا که هر دو منافع متضادی را دنبال می کنند. اگر تروریسم بنیادگرای اسلامی را در اشکال مختلف آن به لحاظ تاریخی و ایدئولوژیک نشناسیم دچار یک خطای بزرگ خواهیم شد که قادر به درک واقعی تحولات جاری در منطقه خاورمیانه و از جمله افغانستان نمی شویم.
٨۵٣٨۰ - تاریخ انتشار : ۷ تير ۱٣۹۷       

    از : کیا

عنوان : این ادعا را باید ثابت کرد!
ادعای ستون سوم داعشی با کمک آمریکا را باید ثابت کرد!
فرض رابر آن نهیم که آمریکا و نیروهای خارجی موجود نبودند، آیا اسلامیست ها هم به فعالیت کنونیشان ادامه نمی دادند!؟
حمایت ایران از طالبان را نمی بینیم ولی حمایت آمریکا از داعشی را میبینیم!
از نظر تئوری ارتباط نیروهای اسلامیست بیشتر قابل قبول است تا حمایت امپریالیسم از اسلامیست ها!
٨۵٣۶۵ - تاریخ انتشار : ۶ تير ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۵)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست