یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

در کنفرانس ائتلاف اپوزسیون ایرانی (سلطنت طلبان) در واشنگتن چه گذشت؟ - دکتر کریم عبدیان

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : مهمان

عنوان : درست بنویسیم
"سر و صدا" درست است نه "صر و صدا".
"سعه صدر" درست است نه "صعه صدر". که صطلاحی عربی است و نویسنده که عرب و دارای دکتراست باید این ها را بهتر بداند.
به هر حال از این مقاله بوی میهن دوستی و اتحاد به مشام نمی رسد.
٨۵۲۲٨ - تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱٣۹۷       

    از : محمود از ایران

عنوان : شما چرا بازهم بر آستان متروکه سلطنت دخیل بستی که چه ؟
دکترجان از شما بعید است. سوابق فعالیت های علمی و سیاسی در سطحی است که شما باید نشانه های موثری از آنها در برابر ما قرار دهی. شما در عصر سیاه محمدرضا پهلوی با شور اشتیاق به میهن می آیید تا آموزه های علمی خود را تقدیم کنید. نتیجه می شود ۱۱ ماه حبس انفرادی آنهم به جرم عضویت در کنفدراسیون. بازگشت شما به ایران حدودا در ۱۳۵۴ خورشیدی بوده در فروردین این سال ساواک تحت امر محمدرضا شاه بیژن جزنی و یارانش را از پشت با دست بسته به رگبار می بندد. فجایع و اختناق پهلوی پدر و پسر تا آستانه ای رفت که به انقلاب بهمن ۵۷ فراروئید. اینکه شما به خاطر فعالیت سیاسی و نه نظامی زندان انفرادی رفتی می شود با دیده اغماض نگریست و فراموشش کرد. اما چه تضمینی از پهلویچی های فروپاشیده در دست داری که می خواهی به صف آنها بپیوندی؟ فراموش نکن که از قدما مانده که تجربه را تجربه کردن خطاست. شما در ۱۳۵۴ به خاطر مشارکت علمی به سوی پهلوی رفتی نتیجه چه شد؟ رنج رفته در سلول انفرادی در ۱۱ ماه بود. حالا فکر می کنی که مشارکت سیاسی با رضاپهلوی می تواند ختم به خیر شود که بعید می دانم. زیرا شاهزاده چون پدر چشم به دست آمریکا دارد تا به طریقی بر تختش نشاند. البته خروج عناصر سلطنت طلب از سالن حین سخنرانی شما بهترین سند بر باور نداشتن شماست. تا دیر نشده حواستان باشد و فریب آنها را نخورید که دمکرات دمکرات گفتن شاهزاده فریبت می دهد مطمئن باش. ضمنا حتی با گروههای قومی ائتلاف کردن نتیجه بخش و جایز نیست چون که آنها فقط در سطح جامعه روشنفکری خلق ها جا دارند. پس عطای ائتلاف با سلطنت طلبان را به لقایش ببخشی راحت تری. زیرا گفتمان سلطنت و مجاهدین مریم در ایران امروز جایگاهی ندارد و نسل کنونی نگاه و ویژگه خاص خود را دارد و با آنها که متفاوت تر از نسل گذشته است به مبارزه وارد شده اند.
٨۵۲۱۹ - تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱٣۹۷       

    از : کیا

عنوان : مسئله‌ دارد جدی میشود!
وقت آن است که نیروهای دموکراتیک ایران در مورد سلطنت طالبان و مجاهدین با هم مشورت کنند و چگونگی برخورد و یا همکاری محدود با آنها را بررسی کنند.
چونکه آمریکا و بخشی از جهان از آنها حمایت میکنند بخصوص با موفقیتی که ترامپ در کره بدست آورده است.
٨۵۱٨۷ - تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست