یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پشت پرده حمله شیمیایی به دوما چه حقیقتی نهفته است - اردشیر زارعی قنواتی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : همنشین بهار

عنوان : جغدهای جنگ و حمله هوایی به سوریه
بعد از آنکه ترامپ اعلام کرد قصد دارد به حضور نظامی آمریکا در سوریه خاتمه دهد. امثال جان بولتون و نتانیاهو و بن سلمان به تپ و لپ افتادند تا ورق را برگردانند بویژه که ارتش سوریه داعشیان را در غوطه شرقی به تنگنا انداخته بود. ناگهان تام کاتن و لیندسی گراهام درانداختند خروج از سوریه یک فاجعه کامل است. فاکس نیوز و العربیه و «جروزالم پست»، هم پشت قضیه را گرفتند. در حالیکه جغدهای جنگ دوز و کلک می‌چیدند، مسأله پُرابهام سرگئی اسکریپال و دخترش هم بر سر زبانها افتاد. هرچند روسیه تصریح کرد روایت بریتانیا از ماجرای مسمومیت آن دو نفر، جعلی و نوعی صحنه‌سازی است و خواهان تحقیق مسقل شد، به گوش ازمابهتران نرفت. معلوم نبود چه در سر دارند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
این وسط، بفرموده، شاخک‌های غرب در سوریه ازجمله گروه به اصطلاح «ارتش آزاد»، واقعه‌ای که چند و چونش هنوز در ابهام است را، حمله شیمیایی دولت اسد جا زدند و گروههای همسو با خودشان و میدیای غرب آن را با قدرت تمام جار زدند و پادوها و نوکرانشان تکرار کردند. کار به کولی‌گری امثال نیکی هیلی کشیده شد و حمله شیمیایی سوریه علیه کودکان و...در صدر اخبار قرار گرفت.
استبداد دینی در ایران و ستم دولت اسد، به جغدهای جنگ مشروعیت داده‌ و می‌بینیم برای حمله نظامی به سوریه کفش و کلاه کرده‌اند و ترامپ و پوتین شاخ و شونه می‌کِشند و جهان را به پرتگاه می‌برَند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آمریکا در شورای امنیت، از تصویب دو پیشنهاد ارائه شده توسط روسیه جلوگیری کرد و متقابلاً روسیه نیز، با استفاده از حق وتوی خودش مانع تصویب پیش‌نویس ارائه شده توسط آمریکا و متحدینش شد. به نظر روسیه که معتقد است حمله شیمیایی توسط دولت سوریه، دروغی بیش نیست، تنها سازمان منع تسلیحات شیمیایی که در لاهه هلند است حق رسیدگی به این امر دارند نه سازمانهایی که عمد دارند گزارش‌شان با نظر ترامپ منطبق باشد و به دروغهای تشکل ساختگی موسوم به دفاع مدنی سوریه و یا گروه کلاه سفیدها تکیه می‌کنند. سوریه نیز که قاطعانه چنین حمله‌ای را تکذیب کرده،

خواهان تحقیق سازمان منع تسلیحات شیمیایی (مستقر در لاهه) شده بود.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سازمان منع سلاح‌های شیمیاییOrganisation for the Prohibition of Chemical Weapons (اوپی‌سی‌دبلیو)، یک نهاد بین-دولتی است که در سال ۱۹۹۷ میلادی و با لازم‌الاجرا شدن کنوانسیون بین‌المللی منع جنگ‌افزارهای شیمیایی ایجاد شده‌است.
مقر این سازمان در شهر لاهه، هلند واقع شده‌ و تشکیلات آن تحت نظر دولت‌های امضاکننده کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی اداره می‌شود. سازمان منع تسلیحات شیمیایی از نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد نیست، اما بر اساس قراردادی جداگانه، همکاری‌های تنگاتنگ با آن سازمان دارد. همنشین بهار
٨۴۴۶۱ - تاریخ انتشار : ۲٣ فروردين ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست