یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سوئد: در باره ممنوعیت فعالیت مدارس مذهبی؛ یک موفقیت دیگر برای جنبش ما! - حسن صالحی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : سیامک رهگذر-از آلمان

عنوان : نقش خطرناک اسلام واپسگرای ضد دموکراسی در اروپا؟
با درود فراوان بر شما جناب حسن صالحی و خسته نباشید! چنین بازی مسخره تدریس اسلام در مدارس حتی دولتی را ما هم در یکسری استانهای آلمان داریم به بهانه اینکه در مدارس خصوصی یا مساجد زیر نفوذ یکسری مدرسین اسلامی وارداتی از ترکیه و عربستان و غیره ممکن است جوانان رادیکالیزه بشوند ولی در مدارس دولتی به وعده خودشان با تدریس "اسلام اروپائی" علاوه بر تغییر محتوایش میشود با کنترل بهتر مانع فریب خوردن جوانان شد تا به دام اسلام و باند تروریستی داعش نیفتند! اما تجربه تدریس اسلام در مدارس مثل شهر دینستلاکن استان نوردراین وستفالن (NRW ) چند سال پیش نشان داد که اولین کسانی که از المان به باند تروریستی جنایتکار گروهک اسلامی داعش در سوریه و عراق پیوستند از همین مدرسه دولتی بودند که معلم دینی شان هم یک خانم مسلمان بوده و نه تنها نتوانستند از رادیکالیزه شدن جوانان مسلمان جلوگیری کنند بلکه کلاس درس تعالیم اسلام سببی شد برای جمع شدنشان در مدرسه و تبادل ویدیوهای مرگبار داعش و تروریستها. به نظر من این اروپائی های خوش باور هنوز پی به خطر این دین افیونی و خطرناک ضد انسانی اسلام نبردند که در هر فرم و شکلش و با حضورش در هر جامعه ای بجز عقب ماندگی برای خود مسلمانش ثمره دیگری نداشته و ندارد. شما ببینید مهمترین عامل مانع اینتگراسیون( Integration ) این مسلمانها در این جوامع غربی چیست؟ قوانین شریعت اسلامی که یکسری با آنان زندگی خود را منطبق کردند یا میکنند. مثل نفرستادن بچه ها به دروس شنا یا ورزش مختلط پسر و دختر و ده ها نمونه دیگر! به نظر من اصلا بایستی اسلام را حداقل در این کشورهای اروپائی ممنوع کنند وقتیکه درست میدانیم که این دین تروریست پرور و خشونت زا است و با دموکراسی غربی نمیتواند همزیستی مسالمت آمیز داشته باشد.اگر میخواهیم که اسلام اجازه رشد و فعالیت داشته باشد یا حتی تدریس شود خب پس چرا نازیسم و فاشیسم را ممنوع اعلام میکنیم؟ مگر اسلام در ساختارش و ماهیتش فرقی با فاشیسم یا برتری دینی دارد؟ شما نگاهی به کشورهای اسلامی با حضور بیش از یک میلیارد مسلمان بکنید ببینید نتیجه گرایشات اسلامی که ضد دموکراسی است چه میشود و ایا حتی یک کشور اسلامی حتی نیمه دموکرات پیدا میکنید که مردمش آزاد یا مترقی باشند؟
حالا جدیدا بحث قدیمی ولی دوباره تازه شده ای را وزیر داخلی جدید آلمان هورست زهوفر راه انداخته که گفت "اسلام به آلمان تعلق ندارد" و این بخاطر ماهیت مسیحی بودن اروپا بوده که به یکسری آزادیها و دموکراسی و پیشرفت رسیدیم. البته موافق و مخالف ( البته نمایندگان مسلمانها یا نزدیک به آنها) این نظریه را دنبال میکنند که چه باید کرد؟ با پخش کردن چنین تزی که اسلام به آلمان تعلق ندارد آب به آسیاب مسلمانهای افراطی ریخته میشود و باعث منزوی شدنشان و رادیکالیزه شدن جوانان مسلمان میشود یا باعث فشار رویشان که خودشان را با قانون اساسی آلمان که به برابری حقوق زن و مرد معتقد است و آزادی بیان که بشود از خداپرستی و مذاهب انتقاد کرد بایستی احترام بگذارند و طبق قانون اساسی المان زندگی بکنند نه طبق شریعت اسلامی. یارو مسلمان زنش را میزند در دادگاه آلمان میگوید طبق اسلام و به گفته پیامبر با استناد به فلان سوریه طبق فرامین اسلام عمل کرد که اجازه کتک زدن زن را به مرد داده و میدهد یا ازدواج با دختران زیر دوازده سال که یکسری در بین پناهنده های سوریه مقیم آلمان هم دیده میشوند.
صدها دلیل میشود آورد که چرا اسلام به اروپای آزاد با دموکراسی نمیتواند تعلق داشته باشد! پس دیگر برای چیزی که به درد سیستم دموکراسی ما نمیخورد چرا بیهوده میلیونها هزینه صرفش بشود بجای ممنوعیت این دین غده سرطانی اسلام؟
اگر بگویند که طبق قانون اساسی آلمان یا سوئد مردم در انتخاب ادیان خود آزاد هستند ولی نه برای دین اسلام یا فرد مسلمان که برای ادیان و نظرگاههای دیگران هیچ احترامی قائل نیست و تلرانس ندارد. به نظر من این اصل قانون اساسی را باید تصحیح بکنند که آزادی حق انتخاب در ادیان بشرطی که خود این ادیان مخالف آزادی ادیان دیگر نباشند و با ساختار دموکراسی منطبق باشند نه اسلام عصر حجری عقب مانده که اصلا برای زنان حقوقی برابر قائل نیست و آنان را بی عقل میداند طبق آورده های هزاران کتب اسلامی! دینی که خشونت پرور و تروریست پرور است و میگوید در راه اسلام کشتن غیر مسلمانها مجاز است و حتی پاداشت بهشتی دارد چطور میشود آنرا در دموکراسی و پلورالیسم جوامع اروپائی جای داد چه برسد تدریسش کنند؟مگر قرآن را از نوع بنویسند و تغییر بدهند که نمیشود چونکه سخنان الله است!
٨۴۰۱۹ - تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست