یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انقلاب ۵۷ و "کمونیسم" در آن دوره و در این دوره - ایرج فرزاد

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : بابک جوانمردی

عنوان : روح سرگردان کمونیستهای خودخوانده
وقتی که مبنای یک حرکت تاریخی زمانی باشد که امثال آقای فرزادها با الفبای مارکسیسم آنهم به صورتی دست و پا شکسته آشنا شدند و بعدها در به اصطلاح کنگره [اول کومله] خود خوانده چند نفریشان به نقد خود و قبول غیرانقلابی بودن خود رسیدند، دیگر بقیه داستان روشن است. این آقایان همیشه مرکز ثقل، و گویی مارکسیستهای بی اشتباه و بزرگ ایران بودهاند که میخواهند کار ناکرده ماقبلی‌ها را جبران کنند و با افکار پول پوتی و عقب ماندهشان ایران را سوسیالیسمی که خود هنوز تعریفی برای خصوصیات آن در تمایز با نوع "واقعا موجود" بلوک شرق و مائویی چینی و ... ندارند، برسانند. اینها با شعار و اتهام‌های دروغین، استدلال‌های بدون منبع، با چرخش یک قلم مبارزه بیش از یک سده کمونیستهای ایران را به سخره میگیرند و به راحتی همه را به غیر از خود خائن میشمارند. فراموش کردهاند که نه آنزمان به گواهی کتاب کنگره اول کومله چیزی در چنته داشتند و نه حالا سر پیری از تجارب ۴۰ سال گذشته درسی گرفتهاند. متاسفانه امثال فرزادها چون کبک سر در برف در دنیای خیالی خود غوطهورند و با عینکی که آنها را از جهان واقع مجزا میسازد به دنیا و مسائل آن مینگرند.
٨٣۵۰۷ - تاریخ انتشار : ۲٨ بهمن ۱٣۹۶       

    از : احسان صالحی

عنوان : خیانتکار؟!
از آقای ایرج فرزاد خواهش می شود مدارک و اسناد لازم برای اثبات خیانت حزب توده ی ایران ارائه بدهد تا برای یکبار هم شده تکلیف همه را با خائن بودن یا نبودن این حزب روشن شود.
واقعا درک نمی کنم چرا گردانندگان "اخبار روز" هر نوشته ای را بدون هیچ رفرنس (Reference) اجازه چاپ می دهد. در دنیای نوشتار، در دنیای امروز، مقاله ی بدون رفرنس و سند هیچ ارزش علمی ندارد.
به عنوان یک خواننده چگونه می توانم بین نوشته ی شما و گفته ی آقای بهشتی که در مناظره اش حزب توده ی ایران را از روز بنایش تا روز مناظره به خیانت متهم می کند و در پاسخ کیانوری ضمن متهم کردن او به عنوان رئیس قوه قضائیه در اتهام بدون سند به مخالفت می پردازد و از او خواهش می کند در برنامه ای جداگانه سند و مدرک دال بر خیانت حزب ارائه کند (که هرگز چنین رخ نمی دهد)، چگونه می توانم بین اتهام شما و شبکه های وابسته به سرمایه داری جهانی همچون بی بی سی و هزاران اشخاص و نهاد تمایز قائل شوم که حزب توده ایران را به خیانت متهم می کنند. لطفا پاسخ بدهید و من را به عنوان یک خواننده قانع کنید که حزب خیانت کرد، و نه "اشتباه در استراژی یا تاکتیک".

از شما آقای فرزاد خواهش می شود پیش از ارائه سند و مدرک ابتدا یک سند و رفرنس را برای من و بقیه خوانندگان اخبار روز تعرف کنید.
مابقی حرف هایم را زمانی می زنم که شما لطف کنید ضمن تعریف مدرک و رفرنس، آنها را با ذکر تاریخ و منبع برای همگان ثابت کنید و سپس به ما ثابت کنید که چرا پیش و پس از انقلاب حزب توده ی ایران زیر شدیدترین ضرب های دو حکومت از درون کشور و دشمنان ایران زمین در بیرون آن بوده و هست. و نیز اثبات کنید که چگونه خود را فدایی همه طبقات مزدبگیر ایران می دانید و نیز برنامه های اقتصادی اجتماعی فرهنگی و سیاسی خودتان یا سازمان تان را ارائه بکنید و نیز اثبات کنید که چگونه در عمل می توانید با سرمایه داری بجنگید آن هم به نفع همه مزدبگیران ایران و نه به سود دیگری.
با سپاس
منتظر پاسخ مستند شما هستم.
٨٣۴۱٨ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۶       

    از : ناصر م

عنوان : یک پرسش
من با مواضع سیاسی دوست عزیز آقای فرزاد توافق چندانی ندارم اما معمولا نوشته های ایشان را دنبال می کنم. این یک. ایشان از کمونیست های قدیمی کشور هستند که با شناخته شده ترین رهبران شهید جنبش کمونیستی همرزم بوده اند و به این دلیل که با وجود به راست غلطیدن غالب کمونیست های قدیمی هنوز بر مواضع ارتدوکسیسم خود پایبند هستند برای من قابل احترام هستند. این دو. به طور متعارف اخبار روز مقالات "مهم" از افراد شناخته شده چپ را در ستون وسط خود چاپ می کند که خواننده بیشتری هم دارد اما جالب این که در همین صفحه رفقای مدیر اخبار روز اقدام به چاپ مقاله ای از یک فرد فعال گرایش ملی مذهبی به نام آقای حمید مافی کرده اند اما مقاله آقای فرزاد را فرستاده اند به ستون حاشیه ای. من مخالفتی با شخص آقای مافی ندارم و معتقدم هر فردی که به چپ می گراید باید تحویل گرفته شود حتا اگر یک ضدکمونیست سابق مثل این آقای مافی باشند اما خب چه خوب است که قدر رفقای کمونیست قدیمی دانسته شود. ممنون از این که کامنت من را منتشر می کنید
٨٣٣۹۱ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست