یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آیا آب رفته به جوی باز می‌گردد؟

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : peerooz

عنوان : روضه بهتر
در حالی که دنیا از حال زار بحران جوی و کم آبی ما باخبر است( تغییرات اقلیمی عامل تشدید اعتراضات سراسری- http://iranglobal.info/node/۶۴۱۴۵ ) ما پس از کور کردن چشم بازار و نشاندن روضه خوانها بر تخت که در عرض چهل سال جمعیت ایران را از ۲۵ به ۸۰ میلیون رساندند, هنوز بحث میکنیم که کدام یک از آنها روضه بهتری میخوانند.
٨۲۹۷۹ - تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱٣۹۶       

    از : peerooz

عنوان : آیا آب رفته به جوی باز می‌گردد؟
در روزهای اخیر در سایت های مختلف بقدری در باره اصلاح طلب و اصولگرا گفته گو شده که شاید ناگفته ای باقی نمانده باشد و ظاهرا مانند حزب دمکرات و جمهوری خواه امریکا فرقی نمیکند که کدام یک به قدرت برسند چون هردو نوکر یک ارباب اند. شاید این جریانات مساله اصلی تری را به پشت صحنه رانده باشد و آن بحران کم آبی ست که ممکن است اصولا آبی نمانده باشد که به جوی برگردد.

LOUIS PROYECT که گرداننده سایت http://www.marxmail.org/ و یا Marxism mailing list است اخیرا در مقاله ای به بحران آب در ایران پرداخته و معتقد است که روستائیان که پشت و پناه جمهوری اسلامی بودند در اثر کم آبی و یا بی آبی به شهر ها مهاجرت کرده در آنجا با بیکاری دست بگریبانند. ایشان این کیفیت را مشابه اوضاع سوریه قبل از اغتشاش های اخیر میدانند و به گرفتاری های دریاچه هامون و زاینده رود و ارومیه و سوء استفاده از آبهای زیر زمینی اشاره میکنند و ندانم کاری دولت های اخیر به ویژه احمدی نژاد را یکی از علل اصلی این بحران میدانند. از عیسی کلانتری وزیر کشاورزی قبل نقل قول میکنند که "اگر رویه سوء استفاده از آبهای زیرزمینی ادامه پیدا کند در بیست سال آینده ایران قابل زندگی نخواهد بود و این خطری جدی تر از بحران هسته ای و اقدامات امریکا و اسرائیل برای ایران خواهد بود".
در پایان ایشان اظهار امیدواری میکنند که اگر ایرانیان بتوانند از شر زمامداران کنونی خلاص شوند امید نجاتی هست.
https://www.counterpunch.org/۲۰۱۸/۰۱/۱۰/irans-water-crisis/
٨۲٨۶٨ - تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست