یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

همراه، همگام و رفیق جنبش مردم باشیم!

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : امیر ایرانی

عنوان : سخنی
هنر در این است که در شرایط خاص وحساس احساسی و جوگیر نشوی وگرنه شعار دادن آسان است
٨۲۷۷۶ - تاریخ انتشار : ۱٨ دی ۱٣۹۶       

    از : آرمان شیرازی

عنوان : شب ننگین ویرانی به پایان می رسد، از آنرو که، شهامت در پی تابیدن ست!
دم از گفتار بی مایه فرو باید بست اگر یاری رسان مردم حق جوی میهن نیستیم. درین میدان ستیزی که مردم دلاور میهنمان، جانیان حکومت اسلامی را به چالش کشیده اند، پراکنده گویی ها و به کژراه بردن گفتگوها کار سالمی نیست و، اگر زیانمند نباشد، هیچ کمکی به مردم رنج کشیده و معترض نخواهد کرد. پرسش اینست که درین بحران تعیین سرنوشت، با شب پرستان می مانیم یا که بر میخیزیم و به پیشباز خورشید می شتابیم؟ اکنون که سپاه پرشمار داد، کاخ بیداد را آماج خشم خود کرده ست، شما جای خویش را کجا میبینید؟
٨۲۷۷۰ - تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱٣۹۶       

    از : امیر ایرانی

عنوان : جوگیر شدن
این جوگیری بد کوفتی است
اینکه گروهی در پی اینند که حرکات تحول خواهی را ابتدا به ساکن نشان دهند این از آن حرفهای ... و حتی یک فریبکاری می توان به آن نام نهاد. بگذریم
یکی از هموطنانمان صحبت از آزادی استقلال عدالت اجتماعی کرده و گفته جمهوری ایرانی
در رابطه با جمهوری فلان و بهمان، باید گفت
ای هموطن یکی از دعواها با این جمهوری اسلامی سر اضافه کردن اسلامی به جمهوری است
تلاش براینست: که اسلامیش بر داشته شود؛ حال بخواهیم بجای اسلامی یک ایرانی را پچپانیم همین چپاندن می تواند تعبیر های مختلفی را بوجود بیاورد و کم کمک مفهوم را ازجهموریتش تهی کند این برای این قسمت!
وقتی می گفته می شود :آزادی استقلال عدالت اجتماعی
پرسشی مطرح است: با کدام ساختار اجرایی می خواهی به عدالت اجتماعی بررسی و از آزادی هم دفاع کنی و آنرا محافظت کنی آیا دمکراسی در اینجا نقش دارد یا ندارد!؟
همین طور نمی شود ارائه طریق کرد!؟
٨۲۷۱۶ - تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱٣۹۶       

    از : سعید رضا

عنوان : جبهه فراگیر ملی ضرورتی ناگزیر در مبارزه با استبداد حاکم بر ایران
جنبش عدالتخواهانه و برابری طلبانه مردم ایران هر از چند گاهی با تمام خطرات موجود سرباز میکند ولی متاسفانه در نبود یک تشکیلات فراگیر و ملی میسوزد و خاکستر ان یاس و ناامیدی را در بین جوانان برای چند سالی می پراکند. پس از ان نوبت به ویت کنگ های کافه نشین میرسد که کمی ها و کاستی ها را سالیان سال بلغور کنند و این چرخ تسلسل سالهاست همه را به خود مشغول کرده و اسم ان را فعالیت سیاسی نهاده ایم.
به نظر من وظیفه همه کنشگران سیاسی و سازمان ها و گروه ها به دور از تعصبات اعتقادی و سیاسی و با ارجح دانستن منافع مردم بر منافع خود، فقط یک چیز است و ان هم ایجاد جبهه ای متحد و فراگیر از نمایندگان و فعالین تمامی اقوام و سازمان های ازادی خواه و برابری طلب. این جبهه باید نقش تشکیلات و سر جنبش را بازی کرده و هدایت مبارزات مردمی را به عهده گرفته و از موج سواری شارلاتان های سیاسی جلوگیری کند.
٨۲۷۱۲ - تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱٣۹۶       

    از : آرمان شیرازی

عنوان : این آنه نیازان درنگی ست که بگشایی چشم...
گمانی نیست که برجسته ترین نشان سلامت و صداقت هر نیروی میهنی - دست کم در شرایط پر بیم و امید کنونی - تلاش فعال و پی گیرانه ای ست که در پاسخ به "مهم ترین ضرورت لحظه ی فعلی یعنی ایجاد یک اتحاد عمل گسترده برای توانمندسازی حرکات اعتراضی مردم" بکار می گیرد.
نشستن در باروهای گذر ناپذیر و بازگویی سخنان تکراری، بهترین محمل برای رسیدن به دوزخ شرمساری در پیشگاه مردم و تاریخ است.
چه کس باور ندارد که:
آزادی، عدالت اجتماعی، خواسته ی مردمان است؛
جمهوری اسلامی، دشمن مردمان است!
٨۲۶۹۹ - تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱٣۹۶       

    از : اقدس آ

عنوان : هوشیارانه برای تحقق شعارهای انقلاب ۵۷: آزادی، استقلال، عدالت اجتماعی
این روزها جریانهای مشکوکی با نامهای بعاریت گرفته ایرانی با انتشار اسامی و عکسهای افراد «شناسائی شده» سعی در مغشوش و منحریف نمودن خواستهای بحق مردم بستوه درآمده ایران میباشند تا زمینه خشنونت ها و «انتقام گیرانه» کور را در جامعه رواج بدهند و موجبات کشتار و هرج ومرج باشند. در چهل سال پیش توسط همین قبیل جریانها در مورد چند هزار ساواکی و چند ده هزار نظامی این «شناسائی» انجام گرفت و برای بسیاری هم دادگاههای صحرائی صورت گرفت نتیجه آنشد که «تر و خشک» را با هم سوزانده شوند و بستر آغاز دوران بی نظمی و بی قانونی بدتری آماده گشت. همه آنهائیکه مستقیمآ در پنجاه شصت سال اخیر موجب جنایات و فساد و کشتار مردم بیگناه بوده اند بایستی در دادگاه صالحه مورد محاکمه قرار بگیرند و تمام ثروت بغارت برده از خزانه مملکت توسط هر فردی باز پس گرفته میشوند. دزدی و چپاول و قتل و غارت هرگز شامل مرور زمان نمیگردد چه مزدوران شاه باشند و چه مزدوران آخوندها. برقرار باد جمهوری ایرانی
٨۲۶۰٨ - تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱٣۹۶       

    از : کیا

عنوان : ادامه ۲۲ بهمن ۵۷ با تاخیری ۴۰ ساله!
۱.رفراندوم شکل حکومتی را شعار قرار دهیم!

۲. آمادگی‌ دفاع ازمردم را فراهم کنیم!

۳. از نظامیان در خواست پیوستن به مردم را طلب کنیم!

۴.مذهب مشکل ما نیست ،ولی‌ حکومت مذهبی‌ در آزمایش خود شکست خورده ،فاجعه آفریده را نمیخواهیم!
٨۲۵٨۹ - تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱٣۹۶       

    از : مرضیه شاه بزاز

عنوان : درست، ولی
دوستان عزیز، در چنین اوضاع بلبشویی که هزاران تهدید در کوشه و کنار به کمین نشسته اند، آیا کسی راه حلی روشن و عملی دارد؟ با دنباله روی از توده ها ما به کجا می رویم؟ خلاء سازماندهی و رهبری آنچنان بیداد می کند که هر دم امکان اینست که این انرژی متراکم به باد سپرده شود یا به بیراهه. آنچنان بازار شایعات داغ است که راست را از دروغ آسان نمی توان جدا کرد. داده ها مغشوش و کم اند. کاش نشریه ی اخبار روز، داده ها را در یک مقاله که روزی دو سه بار بروز می شد، منتشر می کرد و تحلیلگران متعهد و با سواد و تجربه تحلیل می کردند و شاید که نوعی سازماندهی را حداقل پیشنهاد میکردند یا بیش از این. ما پیش از این، جنبش خودجوش نیز دیده ایم و چه دیر که جنبیدیم.
٨۲۵۷۲ - تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱٣۹۶       

  

 
چاپ کن

نظرات (٨)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست